Příjemnou noc, dnes je pátek 3.7.2020
svátek slaví Radomír,
zítra Prokop
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

unicredit czech_open_kurtHned několik kandidátů na vítězství v jubilejním ročníku UniCredit Czech Open nabízí turnajový pavouk. Florian Mayer se pokusí obhájit loňský triumf, o úspěch budou usilovat daviscupoví reprezentanti České republiky Lukáš Rosol, Radek Štěpánek a Jan Hájek, bez šancí rozhodně nejsou Fin Jarkko Nieminen nebo Španěl Alberto Montanes, hráči první světové padesátky.

Poslední vítěz turnaje Mayer se pokusí navázat na kvalitní výkony v průběhu sezony, kdy se probojoval do semifinále turnaje v Bukurešti nebo osmifinále turnaje Masters v Monte Carlu. „Má slušnou formu. Svoji kvalitu ukázal třeba v zápase proti Murraymu ve 2. kole v Madridu. Prohrál po naprosto vyrovnaném průběhu dvakrát 6:7 a to vypovídá o jeho kvalitách,“ míní šéfka turnaje Petra Langrová.

Velkou touhu uspět mají také domácí tenisté. Nasazená dvojka Rosol, pětka Štěpánek nebo osmička Hájek. „Opět platí, že bychom si přáli ve finále českého hráče a nasazenou jedničku. Existuje slušná naděje, že se to podaří. Naši tenisté proto udělají maximum,“ je přesvědčený Miroslav Černošek, jehož marketingová společnost TK PLUS UniCredit Czech Open spolupořádá.

Sledovat výkony domácích hráčů bude opravdu zajímavé. Loňský finalista Hájek by rád získat čtvrtý titul z prostějovských kurtů.

O úspěch chce usilovat také Štěpánek, dvojnásobný držitel vítězné trofeje. Na zklamání z Paříže chce na challengeru zapomenout Rosol, který na Roland Garros skončil ve 2. kole. „Čekal jsem od sebe víc,“ uznal ve Francii Rosol.

Na povedenou antukovou část sezony chce navázat Montanes. Kromě vítězství v Nice na sebe upozornil na milionových turnajích v Monte Carlu a Římě. V obou případech uspěl v nabité kvalifikaci a přešel do druhého kola, kde prohrál Wavrinkou a Djokovičem. „Má dobrou formu, určitě není bez šancí na titul,“ odhaduje Langrová.

Total Comments

  • Rock memory of
  • Elite
  • Vestour
  • KSČM
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Dražší, ale ekologičtější.

Vedení prostějovského magistrátu se rozhodlo při ničení plevele v různých lokalitách města upřednostnit spaření zeleně technologií téměř vařící vody nebo páry. Upozaděny jsou tak chemické přípravky, především tolik kritizovaný Roundup. Má to ale jeden háček, ekologické ničení plevele bude mnohem dražší.

Vydržel jen rok.

Když byl 1. června loňského roku po vítězství ve výběrovém řízení jmenován po Janu Páleníkovi ředitelem Národního domu v Prostějově, měl s tímto zařízením velkolepé plány. Jiří Hloch však ve funkci vydržel jen něco málo přes jeden rok. Minulý týden byl městem odvolán z několika důvodů.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Vladimír Franz

Hudební skladatel, výtvarník a vysokoškolský profesor nadchl v kostele Povýšení svatého Kříže varhanním koncertem. Prostějované si pak ve Zlaté bráně mohli prohlédnout také jeho výstavu obrazů.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

61


Přesně tolik dní bude uzavřena jedna z nejfrekventovanějších komunikací v Prostějově. Už tuto středu bude zahájena rekonstrukce povrchu vozovky na Vápenici, která potrvá až do konce prázdnin.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„ŽENY MAJÍ ŠITÍ V GENECH! ŠKODA ŽE SE MU VÍCE NEVĚNUJÍ...“

Jana Komárková navrhuje pro Ptenské dětské divadlo nádherné kostýmy a v exkluzivním rozhovoru pro Večerník (čtěte na straně 10) vyzývá své pohlaví k větší aktivitě s jehlou a nití.

Total Comments

-