Dobré odpoledne, dnes je sobota 25.1.2020
svátek slaví Miloš,
zítra Zora
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

23 finalisteVe dvacátém finále UniCredit Czech Open na sebe narazí česká špička. Devatenáctiletý mladíček Jiří Veselý vyzve o patnáct let staršího matadora Radka Štěpánka.  Na jedné straně vycházející mládí ve službách prostějovského tenisu, na straně druhé vyzrálý a všestranný Radek Štěpánek. Kdo z koho?

Radek Štěpánek se vrátil na kurty nedávno, a každým zápasem jeho výkonnost roste. Na hráči je vidět, jak ho vítězství psychicky zvedá, a tak si leckdy může dovolit nějakou tu emotivní “SHOW“ směrem k ochozům, jako tomu bylo v předchozích kolech. Na svého mladého soka může svoji hru založit na čemkoliv. Všestrannost a zkušenosti hrají obrovský prim v jeho prospěch. Otázkou ale zůstává, zda mu hra Jiřího Veselého bude sedět. Jiří Veselý se celý turnaj prezentoval dobrým tenisem a zaslouženě také prošel až do jejího finále. Prostějovský tenista se opírá o kvalitní servis, ale i v poli dokázal v předchozích kolech, že umí! V rozhovoru jsme se proto krátce Jiřího Veselého zeptali, jak vidí finále. „Na tenhle zapás se strašně těším. S Radkem jsem jenom jednou trénoval, bylo to tady v Prostějově. Bude to zajímavý utkání. On hraje takovou hodně variabilní hru, já zas dobře servíruju, teda doufám, že budu,“ pousmál se Veselý a dodal: “Budu se snažit předvést svůj nejlepší tenis. A pokusit se vyhrát.“ A co by na zkušeného pardála mohlo platit?  „Myslím si, že teď ta jeho forma šla hodně nahoru. V Paříži jsem ho viděl hrát s Australanem Kyrgiosem. Tam se ještě hodně trápil, hodně mu pomohla ta výhra, kdy si to musel tady vybojovat. Včera a dneska už předvedl velice solidní hru. Bude to rozhodně strašně těžkej zápas.

Na závěr je třeba připomenout, že si vítěz odnese nejen lukrativnější finanční obnos, ale i slušné body do žebříčku ATP. Letošní finále tak bude zajímavé i s ohledem na posunutí v žebříčku.

Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments