Dobré poledne, dnes je pondělí 27.1.2020
svátek slaví Ingrid,
zítra Otýlie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

23 tenistiV sobotu skončil již dvacátý ročník turnaje, který udělal radost finálovým obsazením nejen divákům v Prostějově, ale i pořadatelům. „Je snem každého ředitele turnaje, když má ve finále české hráče,“ to zaznělo jak před, tak i po finále, úst turnajové ředitelky Petry Langrové. Vrcholný den turnaje připravil nejprve exhibici světových es minulosti a následně finále českého dua Štěpánek – Veselý.

Souboj zástupce současné generace českého tenisu s jeho budoucností sliboval do jisté míry očekávání, zda vycházející hvězda Jiří Veselý předčí hvězdu odcházející. Radek Štěpánek byl favoritem, s Jirkou Veselým se na kurtech ještě neutkal. Zápas začal lépe Radek, když hned v úvodu zlomil Veselého při vlastním podání. Náskok si držel po celý průběh úvodního setu, a psychickou výhodu zúročil. I v poli se pohyboval lépe, navíc dokázal odpovídat i na Veselého hru na síti, kterou dobře četl. Druhá sada se nesla v podobném duchu. Veselému odešel servis, začal kupit vícero chyb a zkušený Štěpánek jen kontroloval průběh. Výsledkem byl poměrně snadný zisk druhé sady, což znamenalo konečné Štěpánkovo prvenství. Jiří Veselý však nemusel být zklamaný, neboť úspěchem bylo pro něj i samotné finále, navíc při tak silně obsazeném turnaji. „Bohužel dnes to nebyl můj den, nepředvedl jsem svoji hru, kterou jsem se tu prezentoval po celý čas. Radek byl zkušený, hrál svoji hru, rozhodně si to zasloužil a mě nezbývá než mu pogratulovat. Já si myslím, že kdyby mi někdo před turnajem řekl, že budu ve finále, tak si myslím, že je trochu blázen. Turnaj byl tak nabitě obsazený a silný, že už jen čtvrtfinále byl úspěchem. Nemůžu se otáčet jen za dnešním utkáním, je třeba brát pozitiva z celého turnaje. Radek mi po zápase říkal, jaká je to pro mě zkušenost, já jen doufám, že se neplete,“ pousmál se poražený finalista Jiří Veselý a dodal: „Nyní mě čeká kvalifikace ve Wimbledonu, takže si zkusím teď chvíli odpočinout, nabrat síly a zabojovat, abych se dostal do té první stovky.
Radek Štěpánek pak přidal rovněž malé ohlédnutí za uplynulým jubilejním dvacátým ročníkem. Na turnaji jsem šel zápas od zápasu, chtěl jsem tu uspět. Každý tu chce být do posledního utkání a sedět na tomto místě. Jsem rád, že se mi to povedlo potřetí. Turnaj tu má vždycky svoje kouzlo, pokaždé jinak. Je to můj první titul po té operaci. Každý zápas mi dodává strašně moc sebevědomí, cítím že moje hra není ještě optimální, ale jsem na spravné cestě. Musím makat dal. Dnes to nebyl naštěstí nikterak fyzicky náročný zápas jako tomu bylo včera. Jirku jsem viděl hrát sice jen na Davis Cupu proti Švýcarům a kousek včera. Věděl jsem co hrát, věděl jsem, že je třeba si pohlídat servis. Měl jsem výhodu také v tom, že jsem si mohl dovolit měnit rychlost hry. Ať už to bylo zpomalení či zrychlení, stopbal a podobně. Teď mě čeká neplánované volno, jelikož nejsem nikde přihlášen. Na druhou stranu je fakt, že jsem dlouho nehrál takhle pět zápasů po sobě, tak se to vcelku hodí. Pak vyrážím na trávu, je třeba potrénovat a dobře se připravit.“
Nám na závěr nezbývá než oběma finalistům pogratulovat a popřát jim hodně štěstí do dalších bojů. Zda uvidíme i příští rok tak kvalitní turnaj je už v rukou skvělého pořadatelského týmu, jež si pochvalu rozhodně zaslouží. Letos byl turnaj opravdu kvalitní, navíc když nám udělali radost oba letošní finalisté. Konečný účet zněl: Radek Štěpánek – Jiří Veselý 6:4, 6:2

Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

Co říkáte na rekordně nízké návštěvy při hokejových zápasech Jestřábů?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Pomáhající děti.

Hezkým činem začali rok 2020 na ZŠ E. Valenty v Prostějově, kde žákyně třídy 6. B zorganizovaly dobrovolnou sbírku na pomoc rodině z Mostkovic, které před nedávnými Vánocemi shořel dům. A vybralo se rovných dvacet tisíc korun! Tomu se rozhodně říká dobrý skutek s velkým „S“ hodný následování. Přidáte se?

Kanibalismus na Prostějovsku.

Pěstní souboje jsou vcelku běžným prostředkem k vyřizování sporů, ovšem aby se lidé navzájem pojídali, to jsme tu ještě neměli! V uplynulých dnech jsme zaznamenali dva případy, kdy jeden muž ukousl rivalovi při rvačce dolní ret, na druhého pak pořvávala tlupa spoluobčanů, že si „pochutnal“ na šestnáctileté slečně…

Total Comments

Osobnost týdne

PETR KOUKAL
04 koukal img 4104
Historicky nejlepší český badmintonista se musel porvat s diagnózou rakoviny varlat. Po konci kariéry založil Nadaci Petra Koukala, jejímž hlavním projektem je STK pro chlapy. Ten si klade za cíl, aby se o muži o své zdraví začali starat stejně jako o své auto. V Prostějově na plesu společnosti Koutný převzal šek na 250 tisíc korun, které vzešly z prodeje žiraf uháčkovaných zaměstnanci této oděvní firmy.

Total Comments

Číslo týdne

137


Po roční pauze se uplynulou neděli do jediného lyžařského areálu na Prostějovsku vrátila Kladecká lyže. Závod byl dokonce zařazen do Jihomoravského lyžařského poháru, díky čemuž se mohl těšit z rekordní účasti celkem 137 závodníků a závodnic. Mnozí z nich do Kladek dorazili právě z Brna.

Total Comments

Výrok týdne

„V PROSTĚJOVĚ UŽ SE NETANČÍ, ALE JENOM SKÁČE“


Taneční mistr Jiří Šindler, známý z působení v Domě služeb v Olomoucké ulici, si v exkluzivním rozhovoru takto postěžoval na kvalitu a (ne)zájem nejen o kurzy.

Total Comments