Dobrý podvečer, dnes je čtvrtek 20.6.2019
svátek slaví Květa,
zítra Alois
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

23 tenistiV sobotu skončil již dvacátý ročník turnaje, který udělal radost finálovým obsazením nejen divákům v Prostějově, ale i pořadatelům. „Je snem každého ředitele turnaje, když má ve finále české hráče,“ to zaznělo jak před, tak i po finále, úst turnajové ředitelky Petry Langrové. Vrcholný den turnaje připravil nejprve exhibici světových es minulosti a následně finále českého dua Štěpánek – Veselý.

Souboj zástupce současné generace českého tenisu s jeho budoucností sliboval do jisté míry očekávání, zda vycházející hvězda Jiří Veselý předčí hvězdu odcházející. Radek Štěpánek byl favoritem, s Jirkou Veselým se na kurtech ještě neutkal. Zápas začal lépe Radek, když hned v úvodu zlomil Veselého při vlastním podání. Náskok si držel po celý průběh úvodního setu, a psychickou výhodu zúročil. I v poli se pohyboval lépe, navíc dokázal odpovídat i na Veselého hru na síti, kterou dobře četl. Druhá sada se nesla v podobném duchu. Veselému odešel servis, začal kupit vícero chyb a zkušený Štěpánek jen kontroloval průběh. Výsledkem byl poměrně snadný zisk druhé sady, což znamenalo konečné Štěpánkovo prvenství. Jiří Veselý však nemusel být zklamaný, neboť úspěchem bylo pro něj i samotné finále, navíc při tak silně obsazeném turnaji. „Bohužel dnes to nebyl můj den, nepředvedl jsem svoji hru, kterou jsem se tu prezentoval po celý čas. Radek byl zkušený, hrál svoji hru, rozhodně si to zasloužil a mě nezbývá než mu pogratulovat. Já si myslím, že kdyby mi někdo před turnajem řekl, že budu ve finále, tak si myslím, že je trochu blázen. Turnaj byl tak nabitě obsazený a silný, že už jen čtvrtfinále byl úspěchem. Nemůžu se otáčet jen za dnešním utkáním, je třeba brát pozitiva z celého turnaje. Radek mi po zápase říkal, jaká je to pro mě zkušenost, já jen doufám, že se neplete,“ pousmál se poražený finalista Jiří Veselý a dodal: „Nyní mě čeká kvalifikace ve Wimbledonu, takže si zkusím teď chvíli odpočinout, nabrat síly a zabojovat, abych se dostal do té první stovky.
Radek Štěpánek pak přidal rovněž malé ohlédnutí za uplynulým jubilejním dvacátým ročníkem. Na turnaji jsem šel zápas od zápasu, chtěl jsem tu uspět. Každý tu chce být do posledního utkání a sedět na tomto místě. Jsem rád, že se mi to povedlo potřetí. Turnaj tu má vždycky svoje kouzlo, pokaždé jinak. Je to můj první titul po té operaci. Každý zápas mi dodává strašně moc sebevědomí, cítím že moje hra není ještě optimální, ale jsem na spravné cestě. Musím makat dal. Dnes to nebyl naštěstí nikterak fyzicky náročný zápas jako tomu bylo včera. Jirku jsem viděl hrát sice jen na Davis Cupu proti Švýcarům a kousek včera. Věděl jsem co hrát, věděl jsem, že je třeba si pohlídat servis. Měl jsem výhodu také v tom, že jsem si mohl dovolit měnit rychlost hry. Ať už to bylo zpomalení či zrychlení, stopbal a podobně. Teď mě čeká neplánované volno, jelikož nejsem nikde přihlášen. Na druhou stranu je fakt, že jsem dlouho nehrál takhle pět zápasů po sobě, tak se to vcelku hodí. Pak vyrážím na trávu, je třeba potrénovat a dobře se připravit.“
Nám na závěr nezbývá než oběma finalistům pogratulovat a popřát jim hodně štěstí do dalších bojů. Zda uvidíme i příští rok tak kvalitní turnaj je už v rukou skvělého pořadatelského týmu, jež si pochvalu rozhodně zaslouží. Letos byl turnaj opravdu kvalitní, navíc když nám udělali radost oba letošní finalisté. Konečný účet zněl: Radek Štěpánek – Jiří Veselý 6:4, 6:2

Total Comments

 • Familiada
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V KAVÁRNĚ CANALL?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Konečně konstruktivní jednání.

Úterní zasedání Zastupitelstva statutárního města Prostějov trvalo tentokrát jediný den a bylo ukončeno těsně po osmnácté hodině. V jeho průběhu se sice několikrát zadrhlo, protože opoziční zastupitelé opět v některých případech porušili jednací řád, ale tentokrát bylo docela plynulé.

Fatální selhání řidiče.

Jako obecné ohrožení vyšetřují kriminalisté dopravní nehodu, při které v úterý odpoledne narazil u Litovle autobus plný dětí do odstaveného kamionu. V něm cestovali desetiletí fotbalisté 1.SK Prostějov. Výsledek? Tři těžce zranění dospělí a čtrnáct lehce zraněných malých fotbalistů.

Total Comments

Osobnost týdne

ANTONÍN PANENKA
24 panenka
Legendární český fotbalista a autor nezapomenutelného „dloubáku“ při penaltovém rozstřelu ve finále Mistrovství Evropy v Bělehradě v roce 1976 byl hlavní hvězdou letošního Hořava Cupu v Kostelci na Hané a Prostějově.

Total Comments

Číslo týdne

2,0

Neskutečné. Podíl nezaměstnaných v Prostějově dosáhl historického minima rovných dvou procent. A je otázkou času, kdy se počet lidí bez práce dostane v regionu ještě pod tuto magickou hranici.

Total Comments

Výrok týdne

„BYL BY TO SICE IDEÁLNÍ STAV, ALE TAKY POLITICKÁ SMRT!“

První náměstek primátora Jiří Pospíšil takto zareagoval na radu finančních odborníků, že by město mohlo zvýšit daň z nemovitostí i poplatky za odpad

Total Comments