Příjemnou noc, dnes je neděle 27.9.2020
svátek slaví Jonáš,
zítra Václav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

23 tenistiV sobotu skončil již dvacátý ročník turnaje, který udělal radost finálovým obsazením nejen divákům v Prostějově, ale i pořadatelům. „Je snem každého ředitele turnaje, když má ve finále české hráče,“ to zaznělo jak před, tak i po finále, úst turnajové ředitelky Petry Langrové. Vrcholný den turnaje připravil nejprve exhibici světových es minulosti a následně finále českého dua Štěpánek – Veselý.

Souboj zástupce současné generace českého tenisu s jeho budoucností sliboval do jisté míry očekávání, zda vycházející hvězda Jiří Veselý předčí hvězdu odcházející. Radek Štěpánek byl favoritem, s Jirkou Veselým se na kurtech ještě neutkal. Zápas začal lépe Radek, když hned v úvodu zlomil Veselého při vlastním podání. Náskok si držel po celý průběh úvodního setu, a psychickou výhodu zúročil. I v poli se pohyboval lépe, navíc dokázal odpovídat i na Veselého hru na síti, kterou dobře četl. Druhá sada se nesla v podobném duchu. Veselému odešel servis, začal kupit vícero chyb a zkušený Štěpánek jen kontroloval průběh. Výsledkem byl poměrně snadný zisk druhé sady, což znamenalo konečné Štěpánkovo prvenství. Jiří Veselý však nemusel být zklamaný, neboť úspěchem bylo pro něj i samotné finále, navíc při tak silně obsazeném turnaji. „Bohužel dnes to nebyl můj den, nepředvedl jsem svoji hru, kterou jsem se tu prezentoval po celý čas. Radek byl zkušený, hrál svoji hru, rozhodně si to zasloužil a mě nezbývá než mu pogratulovat. Já si myslím, že kdyby mi někdo před turnajem řekl, že budu ve finále, tak si myslím, že je trochu blázen. Turnaj byl tak nabitě obsazený a silný, že už jen čtvrtfinále byl úspěchem. Nemůžu se otáčet jen za dnešním utkáním, je třeba brát pozitiva z celého turnaje. Radek mi po zápase říkal, jaká je to pro mě zkušenost, já jen doufám, že se neplete,“ pousmál se poražený finalista Jiří Veselý a dodal: „Nyní mě čeká kvalifikace ve Wimbledonu, takže si zkusím teď chvíli odpočinout, nabrat síly a zabojovat, abych se dostal do té první stovky.
Radek Štěpánek pak přidal rovněž malé ohlédnutí za uplynulým jubilejním dvacátým ročníkem. Na turnaji jsem šel zápas od zápasu, chtěl jsem tu uspět. Každý tu chce být do posledního utkání a sedět na tomto místě. Jsem rád, že se mi to povedlo potřetí. Turnaj tu má vždycky svoje kouzlo, pokaždé jinak. Je to můj první titul po té operaci. Každý zápas mi dodává strašně moc sebevědomí, cítím že moje hra není ještě optimální, ale jsem na spravné cestě. Musím makat dal. Dnes to nebyl naštěstí nikterak fyzicky náročný zápas jako tomu bylo včera. Jirku jsem viděl hrát sice jen na Davis Cupu proti Švýcarům a kousek včera. Věděl jsem co hrát, věděl jsem, že je třeba si pohlídat servis. Měl jsem výhodu také v tom, že jsem si mohl dovolit měnit rychlost hry. Ať už to bylo zpomalení či zrychlení, stopbal a podobně. Teď mě čeká neplánované volno, jelikož nejsem nikde přihlášen. Na druhou stranu je fakt, že jsem dlouho nehrál takhle pět zápasů po sobě, tak se to vcelku hodí. Pak vyrážím na trávu, je třeba potrénovat a dobře se připravit.“
Nám na závěr nezbývá než oběma finalistům pogratulovat a popřát jim hodně štěstí do dalších bojů. Zda uvidíme i příští rok tak kvalitní turnaj je už v rukou skvělého pořadatelského týmu, jež si pochvalu rozhodně zaslouží. Letos byl turnaj opravdu kvalitní, navíc když nám udělali radost oba letošní finalisté. Konečný účet zněl: Radek Štěpánek – Jiří Veselý 6:4, 6:2

Total Comments

  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-