Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 19.9.2019
svátek slaví Zita,
zítra Oleg
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

23 tenistiV sobotu skončil již dvacátý ročník turnaje, který udělal radost finálovým obsazením nejen divákům v Prostějově, ale i pořadatelům. „Je snem každého ředitele turnaje, když má ve finále české hráče,“ to zaznělo jak před, tak i po finále, úst turnajové ředitelky Petry Langrové. Vrcholný den turnaje připravil nejprve exhibici světových es minulosti a následně finále českého dua Štěpánek – Veselý.

Souboj zástupce současné generace českého tenisu s jeho budoucností sliboval do jisté míry očekávání, zda vycházející hvězda Jiří Veselý předčí hvězdu odcházející. Radek Štěpánek byl favoritem, s Jirkou Veselým se na kurtech ještě neutkal. Zápas začal lépe Radek, když hned v úvodu zlomil Veselého při vlastním podání. Náskok si držel po celý průběh úvodního setu, a psychickou výhodu zúročil. I v poli se pohyboval lépe, navíc dokázal odpovídat i na Veselého hru na síti, kterou dobře četl. Druhá sada se nesla v podobném duchu. Veselému odešel servis, začal kupit vícero chyb a zkušený Štěpánek jen kontroloval průběh. Výsledkem byl poměrně snadný zisk druhé sady, což znamenalo konečné Štěpánkovo prvenství. Jiří Veselý však nemusel být zklamaný, neboť úspěchem bylo pro něj i samotné finále, navíc při tak silně obsazeném turnaji. „Bohužel dnes to nebyl můj den, nepředvedl jsem svoji hru, kterou jsem se tu prezentoval po celý čas. Radek byl zkušený, hrál svoji hru, rozhodně si to zasloužil a mě nezbývá než mu pogratulovat. Já si myslím, že kdyby mi někdo před turnajem řekl, že budu ve finále, tak si myslím, že je trochu blázen. Turnaj byl tak nabitě obsazený a silný, že už jen čtvrtfinále byl úspěchem. Nemůžu se otáčet jen za dnešním utkáním, je třeba brát pozitiva z celého turnaje. Radek mi po zápase říkal, jaká je to pro mě zkušenost, já jen doufám, že se neplete,“ pousmál se poražený finalista Jiří Veselý a dodal: „Nyní mě čeká kvalifikace ve Wimbledonu, takže si zkusím teď chvíli odpočinout, nabrat síly a zabojovat, abych se dostal do té první stovky.
Radek Štěpánek pak přidal rovněž malé ohlédnutí za uplynulým jubilejním dvacátým ročníkem. Na turnaji jsem šel zápas od zápasu, chtěl jsem tu uspět. Každý tu chce být do posledního utkání a sedět na tomto místě. Jsem rád, že se mi to povedlo potřetí. Turnaj tu má vždycky svoje kouzlo, pokaždé jinak. Je to můj první titul po té operaci. Každý zápas mi dodává strašně moc sebevědomí, cítím že moje hra není ještě optimální, ale jsem na spravné cestě. Musím makat dal. Dnes to nebyl naštěstí nikterak fyzicky náročný zápas jako tomu bylo včera. Jirku jsem viděl hrát sice jen na Davis Cupu proti Švýcarům a kousek včera. Věděl jsem co hrát, věděl jsem, že je třeba si pohlídat servis. Měl jsem výhodu také v tom, že jsem si mohl dovolit měnit rychlost hry. Ať už to bylo zpomalení či zrychlení, stopbal a podobně. Teď mě čeká neplánované volno, jelikož nejsem nikde přihlášen. Na druhou stranu je fakt, že jsem dlouho nehrál takhle pět zápasů po sobě, tak se to vcelku hodí. Pak vyrážím na trávu, je třeba potrénovat a dobře se připravit.“
Nám na závěr nezbývá než oběma finalistům pogratulovat a popřát jim hodně štěstí do dalších bojů. Zda uvidíme i příští rok tak kvalitní turnaj je už v rukou skvělého pořadatelského týmu, jež si pochvalu rozhodně zaslouží. Letos byl turnaj opravdu kvalitní, navíc když nám udělali radost oba letošní finalisté. Konečný účet zněl: Radek Štěpánek – Jiří Veselý 6:4, 6:2

Total Comments

 • Bazárek
 • Bladenights
 • Šumnica
 • O pohár primátora
 • Basket
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

P3_aplaus
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments