Příjemnou noc, dnes je neděle 27.9.2020
svátek slaví Jonáš,
zítra Václav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

24 czech_openFinále snů nabídl dvacátý ročník turnaje UniCredit Czech Open. Na jedné straně pomalu odcházející hvězda Radek Štěpánek, na druhé nadějná kometa českého tenisu Jiří Veselý. Prostějovský challenger napsal další pohádkovou kapitolu svého velkého příběhu a sklízí uznání v tenisovém světě, i když v jeho průběhu museli řešit kvůli nepřízni počasí řadu komplikací...

„Všechno jsme zvládli. Spokojení byli hráči a také zástupce Mezinárodní tenisové federace. Bylo to pro celý můj tým hodně náročné, ale stálo to za to. Odměnou za práci bylo české finále. Byl to úžasný ročník,“ ohlédla se za turnajem jeho ředitelka Petra Langrová.

Program dvacátého ročníku nabídl také řadu velkých překvapení a ukázal, že se mezi elitu tlačí nová jména. Například nasazená trojka Jarkko Nieminen z Finska nepřešla přes první kolo, ve druhém dějství se rozloučil se soutěží nejvýše nasazený a obhájce loňského vítězství Florian Mayer z Německa. Ve čtvrtfinále byl vyřazen Lukáš Rosol, druhý hráč UniCredit Czech Open.

„Mužský tenis se hodně vyrovnává. Když si třeba vezmu zápas Hájka s Džumurem z Bosny a Hercegoviny, který se nyní pohybuje kolem 280. místa ATP, tak Hájkova soupeře jsem zatím nikdy neviděla a v Prostějově předváděl fantastický tenis. Nebo Gabašvili. Jeho výkony s Florianem Mayrem a ve čtvrtfinále s Honzou Hájkem byly také vynikající. Připomínám i Petera Gojowczyka. To všechno jsou jména, která budeme brzy slýchat častěji,“ tvrdí Langrová.

Na kurtech se neztratil ani Jack Sock, mohutně podporovaná největší naděje Spojených států amerických, kterou porazil ve 2. kole Veselý. „Pár vteřin po zápase jsem dostala SMS zprávu od Ivana Lendla, který nám gratuloval k tomuto výsledku. Socka v Americe považují za velice nadějného tenistu, a když ho Jirka dokázal porazit, tak je to hodně uznávaný výsledek,“ prozradila ředitelka turnaje.

Již několik dní po finálovém ceremoniálu je zřejmé, že další příběhy budou tenisté na prostějovské antuce psát také v příštím roce. Pořadatelé jsou s generálním sponzorem domluveni na spolupráci také v dalších letech. „Smlouvu máme ještě na dva roky. Takže se budeme snažit, aby jednadvacátý ročník byl stejně úspěšný jako ten letošní,“ udělala Petra Langrová tečku za letošním ročníkem a již začaly vyhlížet UniCredit Czech Open 2014...


 

Ohlasy bossů, šéfů a zástupce Mezinárodní tenisové federace

Jiří Kunert - předseda představenstva a generální ředitel UniCredit Bank

„Dvacátý ročník byl oslavou tenisu a myslím si, že se vše velmi podařilo. Počasí možná trochu v tom týdnu zlobilo, ale podařilo se odehrát úplně všechno. Jsem moc rád, že zde hrají především čeští hráči, a to je důležité především pro český tenis. A proto mě potěšilo až neskutečné obsazení finálového zápasu. Z pohledu titulárního sponzora pro nás splnil turnaj všechna očekávání. Měl jsem možnost s mnoha klienty mluvit, většina z nich za mnou sama chodila a pochvalovala si celý program. Jsem moc rád, že mohu říct, že i z hlediska mediálního a marketingového je pro naši banku tento turnaj hodně přínosný. Za poslední roky postavení UniCredit Bank v České republice hodně posílilo a nemalý podíl na tom má právě zdejší turnaj.

Stephane Cretois - zástupce ITF, supervisor UniCredit Czech Open

„Vždycky jsem moc rád, když můžu přijet do Prostějova. Místní turnaj je zárukou bezproblémového průběhu. Samozřejmě, vždycky se vyskytnou nějaké problémy, ale většinou to jsou věci, které se ovlivnit nedají. Jako třeba počasí. Vždy je dobré vracet se na místo, kde lidi znáte a znáte je dobře. Dvojnásob to platí o Prostějově. Zdejší challenger je velmi dobře organizovaný a stejně tak i mistrovství světa juniorů na místních dvorcích. Popravdě, mám turnaj juniorů radši, a to kvůli atmosféře. Ve své branži si však nemůžu vybrat, kam pojedu. Můžu si pouze vybrat, kam nepojedu. A možnost jet do Prostějova jsem nikdy neodmítnul.“

Ivo Kaderka - prezident Českého tenisového svazu

„Chtěl bych moc poděkovat Mirkovi Černoškovi za jeho osobní podporu, protože v dnešním těžkém světě, z pohledu financí ve sportu, je tohle výjimečná záležitost. Současně chci ocenit noblesu a energii, s kterou tento turnaj buduje a hlavně s jakou rozumnou rozvahou tento turnaj rozvíjí. Megalomanské projekty, které tenisu nikdy nic nepřinesly, už zmizely. Prostějovský UniCredit Czech Open se postupně stal jedním z nejlepších turnajů na světě ve své kategorii. Petře Langrové patří hluboká poklona za její práci, kterou vždy vykonává velmi precizně a všechno zvládne. Spolupracujeme už dlouho a vím, že Petra je v tomhle ohledu naprosto dokonalá.“

Miroslav Černošek - jednatel marketingové agentury TK Plus

„Před Roland Garros byly tři turnaje o úroveň výš, kde jsou prize money pětkrát větší než ty naše v Prostějově. Ve finále v Bukurešti byl Rosol proti Garcia-Lopézovi. Oba byli na našem UniCredit Czech Open. Ve finále v Nice hrál Montanes proti Monfielsovi. Montanes byl v Prostějově a druhý jmenovaný nás požádal o volnou kartu, kdyby prohrál s Berdychem v prvním kole v Paříži. Turnaj v Düsseldorfu měl ve finále Monaca proti Nieminenovi. Nieminena jsme zde také měli. Pro informaci - osmý nasazený hráč v Nice a Düsseldorfu hůř postavený, než osmý nasazený na našem turnaji! Myslím si, že k tomu není co dodat... (úsměv)“


 

Střípky z Czech Open

Vítěz hrál také za Spartu

Už po vítězném zápase druhého kola se Radek Štěpánek rozhodl, že polovinu prize-money z turnaje UniCredit Czech Open věnuje na pomoc zatopené pražské Sparty. Rozhodl se pro skvělý povolený doping a dotáhl své snažení až do vítězného konce. „Budu se bít do posledního dechu, aby částka byla co nejvyšší,“ prohlásil a svoje slova splnil do puntíku. „Každý ví, že prostějovský a pražský klub je propojený a v obou areálech jsem strávil skvělé roky. Už kvůli tomu jsem chtěl přispět, aby Sparta byla co nejdříve krásná jako dřív,“ nechal se slyšet Štěpánek.

Finále deblu bylo na jedničce

Program předposledního dne nenarušilo počasí jako v první polovině turnaje, ale dlouhé semifinálové zápasy ve dvouhře. Proto museli pořadatelé finále čtyřhry přesunout na kurt číslo 1. Ve finále první nasazený pár Nicholas Monroe (USA), Simon Stadler (Něm.) porazil Lukáše Rosola a Poláka Mateusze Kowalczyka 6:4, 6:4. „Hrajeme spolu už víc jak rok a loni jsme byli ve čtvrtfinále. Vrátili jsme se pro vítězství a pochopitelně jsme spokojení, že se to podařilo,“ říkal po vítězném finále Američan Monroe.

Veselý a Rosol dostali nové BMW

Ve čtvrtfinále proti sobě nastoupili Lukáš Rosol a Jiří Veselý a z vítězství se radoval nadějný český tenista. Oba hráči se po utkání rozešli pouze na pár okamžiků a setkali se spolu opět před vchodem do hotelu Tennis Club. Právě zde předal oběma hráčům zástupce oficiálního partnera prostějovského challengeru společnosti CarTec Group, pan Ing. Karel Kadlec, sponzorské vozidlo BMW. Lukáš Rosol slavnostně převzal bílý vůz řady X3. Jirka Veselý získal bílý kompakt řady 1.

Gabašvili ve finále přál Štěpánkovi

Třináct vítězných zápasů v řadě, až do semifinále proti Radku Štěpánkovi, absolvoval Rus Teymuraz Gabašvili. Na prostějovském challengeru bez problémů vyřadil bývalé šampióny Mayera s Hájkem, v koncovce třetí sady semifinále ale nedotáhl do konce nadějné vedení 4:1. „Jsem totální idiot, protože jsem prohrál vyhraný zápas. Za takové podcenění situace si ale nic jiného nezasloužím,“ sypal si popel na hlavu Gabašvili. Přesto uznal, že jeho soupeř hrál výborně a podal skvělý výkon. Dokonce Štěpánkovi ve finále fandil. „Říkal mi, že jestli finále nevyhraji, strašně se naštve,“ usmíval se pozdější trojnásobný vítěz UniCredit Czech Open.

Pospíšila po úspěšné kvalifikaci zradilo zdraví

Odchovanec prostějovského tenisu Jaroslav Pospíšil si třemi výhrami ve dvoudenní kvalifikaci vybojoval postup do hlavního turnaje, do 1. kola už ale kvůli viróze nenastoupil. „Teplotu jsem cítil už v průběhu finále kvalifikace. Druhý den v poledne bylo jasné, že hrát nemůžu. Turnajový lékař mi start nedoporučil,“ říkal smutně Pospíšil. Do hlavního turnaje tak jako lucky looser postoupil Michal Konečný, který na kurtu číslo 2 změřil síly s Kazachstáncem Golubjovem.a prohrál dvakrát 2:6.

24 moya 24 habera 24 prehlidka 24 sek

Total Comments

  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-