Příjemnou noc, dnes je úterý 11.8.2020
svátek slaví Zuzana,
zítra Klára
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

radek stepanekDo třetího kola nejslavnějšího tenisového turnaje světa má po úvodní sadě nakročeno Radek Štěpánek. Třiatřicetiletý prostějovský tenista vyhrál nad Němcem Benjaminem Beckerem úvodní sadu 6:2, konec té druhé pořadatelé kvůli tmě přeložili na čtvrtek. O dva a půl roku mladší bývalý osmatřicátý hráč světa sice vede 6:5, ale na podání jde Štěpánek a může set přivést do tie-breaku.

Utkání začalo až po osmé hodině večerní a v prvních čtyřech hrách si oba tenisté hlídali svůj servis. Pak ovšem světová sedmadvacítka a opora české daviscupové reprezentace využila dva ze svých breakbalů, vlastní podání si neomylně pohlídala a ze stavu 2:2 bylo rázem 6:2.

Druhý set začal ve stejném rytmu, jako skončil ten první. Štěpánek získal čistou hrou soupeřovo podání, brejk následně potvrdil a vedl 2:0. Za stavu 3:2 se ale dostal do nepříjemné situace, nabídl soupeři dvě možnosti a o výhodu přišel. Od té doby si oba tenisté svůj servis bez větších nervů střeží a rozseknutí duelu přinese nejdříve čtvrteční odpoledne.

Vítěze nečeká ve třetím kole nic snadného – narazí na světovou jedničku Novaka Djokoviče. Ten zatím prochází kláním bez ztráty setu.

To Petra Cetkovská již má svou pouť Londýnem za sebou a výsledek jí moc radosti neudělal. Devatenáctileté Američance Sloane Stephensové podlehla 6:7 6:4 a 3:6 a rozhodčí na umpiru ani nepodala ruku. Sedmadvacetiletá rodačka z Prostějova pustila hned v úvodu utkání svou soupeřku do trháku a teprve za stavu 4:5 si čistou hru vzala výhodu zpět. Otočila na 6:5 a měla i tři setbally, jenže ty stejně jako v tie-breaku za stavu 6:5 nevyužila. Američance se vedlo lépe a hned první možnost proměnila ve stav 8:6 a výhru v prvním setu poměrem 7:6.

Na začátek druhé sady si obě hráčky prohrály podání a až do stavu 4:4 se pokračovalo ruku v ruce. Pak se Cetkovská díky smeči, kraťasu i chybující protihráčce dostala do vedení 5:4 a brejk při vlastním podání potvrdila. Čistou hrou srovnala poměr setů na 1:1.

Rozhodující dějství začalo stejně jako to druhé,

Petra opět sebrala devětapadesáté hráčce servis a vedla 1:0, sama ale dopadla stejně a bylo srovnáno na 1:1. Za stavu 3:4 pak nabídla nejen breakball, ale po nevynucené chybě i odskok na 3:5 a přes úsilí o zvrat byla následující hra poslední.

Postupující Američanka se tak ve třetím kole střetne se Sabine Lisickou z Německa. Právě ta loni zastavila Cetkovskou v osmifinále. Letos se tak pětadvacátá tenistka žebříčku WTA loučí o dvě kola dřív.

V dalších utkáních zvítězila v dohrávce 1. kola Klára Zakopalová nad Dominikou Cibulkovou 6:4 a 6:1, o kolo dál nestačila Andrea Hlaváčková na Kim Clijstersovou 3:6 a 3:6.

Ve čtvrtek se kromě Radka Štěpánka představí i Lukáš Rosol proti Rafaelu Nadalovi, Klára Zakopalová proti Olze Govorcovové, Karolína Plíšková proti Francesce Schiavoneové a večer od půl sedmé se má představit i Petra Kvitová. Po výhře nad Akgul Amanmuradovovou z Uzbekistánu vyzve ve druhém kole osmadvacetiletou Ukrajinku Elenu Baltachovou.

Total Comments

  • Babi leto
  • Gulas Fest
  • Olympic
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se díváte na tzv. boj s chudobou?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vlna zbrzdila.

Zatímco koronavirové číslo z předminulého týdne kdekoho vystrašilo, uplynulý týden by mohl zklidnit i ty největší pesimisty. Přírůstek jedenácti nakažených je sice nemilý, nicméně z celkového pohledu se nejedná o žádný citelný nárůst a tím pádem je vyloučeno, že bychom zde aktuálně měli nějaké ohnisko.

Chování policistů.
Pokud je pravda to, co tvrdí zaměstnanci krasického aquaparku, je tak na pováženou, proč si platíme státní složky. Poté, co se v „Koupelkách“ rozhořel konflikt se skupinkou Romů, přijela hlídka Policie ČR, avšak místo vyřešení problémů se s výtečníky jen přátelsky pozdravila! A tak si tady žijeme…

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Irena BLAŽKOVÁ

Po Faltýnkovi, Oklešťkovi a R. Fialovi se stala čtvrtou zástupkyní Prostějovska v Parlamentu Poslanecké sněmovny ČR. Dlouholetá starostka Vranovic-Kelčic nahradila přerovského kolegu Petra Vránu.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2,8

Prostějovsko si i ke konci července drží nejnižší podíl nezaměstnaných osob v Olomouckém kraji, přičemž oproti předchozímu měsíci číslo lidí bez práce dokonce mírně pokleslo.

Total Comments

Výrok týdne

„OPRAVOVAT CHCEME UŽ NA JAŘE“

Primátor Statutárního města Prostějov František Jura přivítal rozhodnutí Nejvyššího soudu, které zamítlo dovolání společnosti Manthellan.

Total Comments

-