Příjemnou noc, dnes je pondělí 18.11.2019
svátek slaví Romana,
zítra Alžběta
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

radek stepanekDo třetího kola nejslavnějšího tenisového turnaje světa má po úvodní sadě nakročeno Radek Štěpánek. Třiatřicetiletý prostějovský tenista vyhrál nad Němcem Benjaminem Beckerem úvodní sadu 6:2, konec té druhé pořadatelé kvůli tmě přeložili na čtvrtek. O dva a půl roku mladší bývalý osmatřicátý hráč světa sice vede 6:5, ale na podání jde Štěpánek a může set přivést do tie-breaku.

Utkání začalo až po osmé hodině večerní a v prvních čtyřech hrách si oba tenisté hlídali svůj servis. Pak ovšem světová sedmadvacítka a opora české daviscupové reprezentace využila dva ze svých breakbalů, vlastní podání si neomylně pohlídala a ze stavu 2:2 bylo rázem 6:2.

Druhý set začal ve stejném rytmu, jako skončil ten první. Štěpánek získal čistou hrou soupeřovo podání, brejk následně potvrdil a vedl 2:0. Za stavu 3:2 se ale dostal do nepříjemné situace, nabídl soupeři dvě možnosti a o výhodu přišel. Od té doby si oba tenisté svůj servis bez větších nervů střeží a rozseknutí duelu přinese nejdříve čtvrteční odpoledne.

Vítěze nečeká ve třetím kole nic snadného – narazí na světovou jedničku Novaka Djokoviče. Ten zatím prochází kláním bez ztráty setu.

To Petra Cetkovská již má svou pouť Londýnem za sebou a výsledek jí moc radosti neudělal. Devatenáctileté Američance Sloane Stephensové podlehla 6:7 6:4 a 3:6 a rozhodčí na umpiru ani nepodala ruku. Sedmadvacetiletá rodačka z Prostějova pustila hned v úvodu utkání svou soupeřku do trháku a teprve za stavu 4:5 si čistou hru vzala výhodu zpět. Otočila na 6:5 a měla i tři setbally, jenže ty stejně jako v tie-breaku za stavu 6:5 nevyužila. Američance se vedlo lépe a hned první možnost proměnila ve stav 8:6 a výhru v prvním setu poměrem 7:6.

Na začátek druhé sady si obě hráčky prohrály podání a až do stavu 4:4 se pokračovalo ruku v ruce. Pak se Cetkovská díky smeči, kraťasu i chybující protihráčce dostala do vedení 5:4 a brejk při vlastním podání potvrdila. Čistou hrou srovnala poměr setů na 1:1.

Rozhodující dějství začalo stejně jako to druhé,

Petra opět sebrala devětapadesáté hráčce servis a vedla 1:0, sama ale dopadla stejně a bylo srovnáno na 1:1. Za stavu 3:4 pak nabídla nejen breakball, ale po nevynucené chybě i odskok na 3:5 a přes úsilí o zvrat byla následující hra poslední.

Postupující Američanka se tak ve třetím kole střetne se Sabine Lisickou z Německa. Právě ta loni zastavila Cetkovskou v osmifinále. Letos se tak pětadvacátá tenistka žebříčku WTA loučí o dvě kola dřív.

V dalších utkáních zvítězila v dohrávce 1. kola Klára Zakopalová nad Dominikou Cibulkovou 6:4 a 6:1, o kolo dál nestačila Andrea Hlaváčková na Kim Clijstersovou 3:6 a 3:6.

Ve čtvrtek se kromě Radka Štěpánka představí i Lukáš Rosol proti Rafaelu Nadalovi, Klára Zakopalová proti Olze Govorcovové, Karolína Plíšková proti Francesce Schiavoneové a večer od půl sedmé se má představit i Petra Kvitová. Po výhře nad Akgul Amanmuradovovou z Uzbekistánu vyzve ve druhém kole osmadvacetiletou Ukrajinku Elenu Baltachovou.

Total Comments

  • 30 klíčů
  • ZŠ Melantrichova
  • Sametova třicítka
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U POSLEDNÍHO HALÍŘE?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bílá pastelka zabrala.

Jubilejní dvacátá sbírka na speciální služby pro nevidomé, slabozraké a na podporu speciálních výukových programů měla širokou odezvu i mezi dětmi základních škol a studenty středních škol v Prostějově. Dohromady se mezi školní mládeží v Prostějově vybralo 60 328 korun.

Opět bez tiskové konference.

Radní už podruhé za sebou prokázali, že o setkání s novináři zřejmě příliš nestojí. Informace z magistrátu o jednání rady města v úterý 19. listopadu sice došla, jedním dechem ale bylo sděleno, že se tradiční následná tisková konference konat nebude... Vivat transparentnost!

Total Comments

Osobnost týdne

JAN DOLANSKÝ

46 dolanskySpolečně s dalšími známými herci se v prostějovském divadle představil v rámci akce Noc divadel ve hře Perfect Days. Partnery mu byli například Jan Hofman, Lenka Vlasáková a Dana Syslová.

Total Comments

Číslo týdne

 30

Celý minulý týden se logicky nesl ve znamení oslav a připomínek třicátého výročí listopadových událostí roku 1989. Vrcholem všeho byly nedělní oslavy sametové revoluce na prostějovském náměstí T. G. Masaryka.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SI PŘEČETL  ROZHOVOR S PANEM  ŠLAMBOREM, TAK JSEM  SI MUSEL DÁT SKLENIČKU  STUDENÉ VODY!“

Předseda Oblastního sdružení ODS Prostějov Petr Sokol žasne, jak po třiceti letech někteří vidí sametovou revoluci...

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments