Příjemnou noc, dnes je sobota 18.1.2020
svátek slaví Vladislav,
zítra Doubravka
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

27 kvitova_wimbledon_2_koloČtvrteční program nabídl další boje českých hráčů. Určitě nejočekávanější bylo utkání největší hvězdy Petry Kvitové. Otázkou bylo, jak si povede v dalším utkání po ne příliš přesvědčivém úvodním kole? Česká hráčka dokázala, proč je světovou čtyřkou a soupeřce toho dnes moc nepovolila. Radek Štěpánek dotáhl své přerušené utkání do vítězného konce a postupuje tak do třetího kola.

Nasazená čtyřka, Petra Kvitová, nastoupila k dnešnímu utkání s větší koncentrovaností a touhou po vítězství. To se také projevilo hned v úvodní sadě, ve které česká hráčka nedala soupeřce pražádnou šanci. Po hladkém průběhu uštědřila domácí hráčce kanára a skvěle vykročila do dalšího kola.

Sada druhá už přinesla více vzruchu. Kvitová se brzy dostala do vedení 4:1 na sety, následně ale kazila zdánlivě jednoduché míče a nechala přiblížit soupeřku na jediný game. Petra však potvrdila roli bojovnice, Baltachovou zahnala do úzkých a dovedla i druhý set do vítězného konce. Po setech 6:0 a 6:4 tak postupuje Petra Kvitová do další fáze Wimbledonu.

Dohrávku s Němcem Benjaminem Beckerem v poměru 3:0 na sety zvládl další z českých želízek Radek Štěpánek. Po setech 6:2, 7:6 (7:4) a 6:3, postoupil do třetího kola, kde se setká se světovou jedničkou Novakem Djokovičem.

Na centrálním dvorci dnes měla Česká republika také své zastoupení. Lukáš Rosol, který se pohybuje přesně na hranici první stovky v žebříčku ATP, sváděl boj se světovou dvojkou, Rafaelem Nadalem. Český hráč hned od úvodu dokazoval, že nemá co ztratit a pustil se do svého soupeře s touhou uspět proti jednomu z nejlepších hráčů. První set vyvrcholil až ve zkrácené hře, ve které měl Lukáš dokonce tři mečboly, aby ten vítězný proměnil jeho soupeř a ujal se vedení 1:0. Lukáše však Wimbledon zastihl ve výtečné formě, Španěla proháněl po kurtu zcela bez respektu a zaslouženě otočil vývoj utkání 2:1 na sety. V tom čtvrtém se světová dvojka zase o něco zvedla, skvěle vracela míčky na soupeřovu stranu a vyrovnala zápas 2:2 na sety. Po pauze způsobené deštěm se pod zatáhnutou střechou centrálního kurtu a při umělém osvětlení dohrával poslední, rozhodující set. V něm opět dominoval český hráč, který podával za stavu 5:3 v jeho prospěch. Hru zakončil čistou hrou, ve které nedal španělskému hráči 3 esy vůbec žádnou šanci. Lukáš Rosol se tak postaral o největší překvapení dosavadního průběhu letošního Wimbledonu a dodejme, že zcela zaslouženě.   

Total Comments

  • Lesy Pv
  • Národní dům
  • Pomahame tancem
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

Kdyby se o víkendu konaly komunální volby, komu byste dali svůj hlas?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Něco teplého do žaludku.

Rozlévání polévek v režii náměstkyně prostějovského primátora Milady Sokolové minulý týden opět po roce začalo. Bezdomovci u místního nádraží se na tuto tradiční charitativní akci viditelně těšili a odpovídala tomu jejich účast. Konečně dostali zase něco teplého do žaludku.

Kdo všechno jezdí po dálnici.

Tři v jednom, tak by se dala charakterizovat běžná policejní kontrola řidiče, který uháněl po dálnici směrem k Prostějovu. Na skle neměl dálniční známku a vozidlo nemělo platnou technickou prohlídku. Ale co je úplně nejhorší, řidič byl pod vlivem extáze a marihuany…

Kdo všechno jezdí po dálnici. Tři v jednom, tak by se dala charakterizovat běžná policejní kontrola řidiče, který uháněl po dálnici směrem k Prostějovu. Na skle neměl dálniční známku a vozidlo nemělo platnou technickou prohlídku. Ale co je úplně nejhorší, řidič byl pod vlivem extáze a marihuany…

Total Comments

Osobnost týdne

ANDREJ BABIŠ
02 babisPremiér České republiky a šéf nejsilnější politické strany ANO 2011 navštívil během své inspekční cesty po Olomouckém kraji také Prostějov. A nechal se slyšet, že naše město si ostatní mohou brát za vzor.

Total Comments

Číslo týdne

832

Smutný rekord ohlásila prostějovská nemocnice. Ve zdejší porodnici se totiž v roce 2019 narodilo právě jen něco přes osm stovek dětí, což je nejméně za posledních třináct let! Vymřeme snad?

Total Comments

Výrok týdne

„JÁ BYCH TENTO VÝROK OZNAČIL ZA NEHORÁZNOST“

Tiskový mluvčí Petry Kvitové Karel Tejkal takto okomentoval slova Radima Žondry, že si tenistka způsobila zranění sama…

Total Comments