Příjemnou noc, dnes je úterý 11.8.2020
svátek slaví Zuzana,
zítra Klára
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

27 kvitova_wimbledon_2_koloČtvrteční program nabídl další boje českých hráčů. Určitě nejočekávanější bylo utkání největší hvězdy Petry Kvitové. Otázkou bylo, jak si povede v dalším utkání po ne příliš přesvědčivém úvodním kole? Česká hráčka dokázala, proč je světovou čtyřkou a soupeřce toho dnes moc nepovolila. Radek Štěpánek dotáhl své přerušené utkání do vítězného konce a postupuje tak do třetího kola.

Nasazená čtyřka, Petra Kvitová, nastoupila k dnešnímu utkání s větší koncentrovaností a touhou po vítězství. To se také projevilo hned v úvodní sadě, ve které česká hráčka nedala soupeřce pražádnou šanci. Po hladkém průběhu uštědřila domácí hráčce kanára a skvěle vykročila do dalšího kola.

Sada druhá už přinesla více vzruchu. Kvitová se brzy dostala do vedení 4:1 na sety, následně ale kazila zdánlivě jednoduché míče a nechala přiblížit soupeřku na jediný game. Petra však potvrdila roli bojovnice, Baltachovou zahnala do úzkých a dovedla i druhý set do vítězného konce. Po setech 6:0 a 6:4 tak postupuje Petra Kvitová do další fáze Wimbledonu.

Dohrávku s Němcem Benjaminem Beckerem v poměru 3:0 na sety zvládl další z českých želízek Radek Štěpánek. Po setech 6:2, 7:6 (7:4) a 6:3, postoupil do třetího kola, kde se setká se světovou jedničkou Novakem Djokovičem.

Na centrálním dvorci dnes měla Česká republika také své zastoupení. Lukáš Rosol, který se pohybuje přesně na hranici první stovky v žebříčku ATP, sváděl boj se světovou dvojkou, Rafaelem Nadalem. Český hráč hned od úvodu dokazoval, že nemá co ztratit a pustil se do svého soupeře s touhou uspět proti jednomu z nejlepších hráčů. První set vyvrcholil až ve zkrácené hře, ve které měl Lukáš dokonce tři mečboly, aby ten vítězný proměnil jeho soupeř a ujal se vedení 1:0. Lukáše však Wimbledon zastihl ve výtečné formě, Španěla proháněl po kurtu zcela bez respektu a zaslouženě otočil vývoj utkání 2:1 na sety. V tom čtvrtém se světová dvojka zase o něco zvedla, skvěle vracela míčky na soupeřovu stranu a vyrovnala zápas 2:2 na sety. Po pauze způsobené deštěm se pod zatáhnutou střechou centrálního kurtu a při umělém osvětlení dohrával poslední, rozhodující set. V něm opět dominoval český hráč, který podával za stavu 5:3 v jeho prospěch. Hru zakončil čistou hrou, ve které nedal španělskému hráči 3 esy vůbec žádnou šanci. Lukáš Rosol se tak postaral o největší překvapení dosavadního průběhu letošního Wimbledonu a dodejme, že zcela zaslouženě.   

Total Comments

  • Babi leto
  • Gulas Fest
  • Olympic
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se díváte na tzv. boj s chudobou?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vlna zbrzdila.

Zatímco koronavirové číslo z předminulého týdne kdekoho vystrašilo, uplynulý týden by mohl zklidnit i ty největší pesimisty. Přírůstek jedenácti nakažených je sice nemilý, nicméně z celkového pohledu se nejedná o žádný citelný nárůst a tím pádem je vyloučeno, že bychom zde aktuálně měli nějaké ohnisko.

Chování policistů.
Pokud je pravda to, co tvrdí zaměstnanci krasického aquaparku, je tak na pováženou, proč si platíme státní složky. Poté, co se v „Koupelkách“ rozhořel konflikt se skupinkou Romů, přijela hlídka Policie ČR, avšak místo vyřešení problémů se s výtečníky jen přátelsky pozdravila! A tak si tady žijeme…

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Irena BLAŽKOVÁ

Po Faltýnkovi, Oklešťkovi a R. Fialovi se stala čtvrtou zástupkyní Prostějovska v Parlamentu Poslanecké sněmovny ČR. Dlouholetá starostka Vranovic-Kelčic nahradila přerovského kolegu Petra Vránu.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2,8

Prostějovsko si i ke konci července drží nejnižší podíl nezaměstnaných osob v Olomouckém kraji, přičemž oproti předchozímu měsíci číslo lidí bez práce dokonce mírně pokleslo.

Total Comments

Výrok týdne

„OPRAVOVAT CHCEME UŽ NA JAŘE“

Primátor Statutárního města Prostějov František Jura přivítal rozhodnutí Nejvyššího soudu, které zamítlo dovolání společnosti Manthellan.

Total Comments

-