Dobré dopoledne, dnes je středa 20.11.2019
svátek slaví Nikola,
zítra Albert
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

27 kvitova_wimbledon_2_koloČtvrteční program nabídl další boje českých hráčů. Určitě nejočekávanější bylo utkání největší hvězdy Petry Kvitové. Otázkou bylo, jak si povede v dalším utkání po ne příliš přesvědčivém úvodním kole? Česká hráčka dokázala, proč je světovou čtyřkou a soupeřce toho dnes moc nepovolila. Radek Štěpánek dotáhl své přerušené utkání do vítězného konce a postupuje tak do třetího kola.

Nasazená čtyřka, Petra Kvitová, nastoupila k dnešnímu utkání s větší koncentrovaností a touhou po vítězství. To se také projevilo hned v úvodní sadě, ve které česká hráčka nedala soupeřce pražádnou šanci. Po hladkém průběhu uštědřila domácí hráčce kanára a skvěle vykročila do dalšího kola.

Sada druhá už přinesla více vzruchu. Kvitová se brzy dostala do vedení 4:1 na sety, následně ale kazila zdánlivě jednoduché míče a nechala přiblížit soupeřku na jediný game. Petra však potvrdila roli bojovnice, Baltachovou zahnala do úzkých a dovedla i druhý set do vítězného konce. Po setech 6:0 a 6:4 tak postupuje Petra Kvitová do další fáze Wimbledonu.

Dohrávku s Němcem Benjaminem Beckerem v poměru 3:0 na sety zvládl další z českých želízek Radek Štěpánek. Po setech 6:2, 7:6 (7:4) a 6:3, postoupil do třetího kola, kde se setká se světovou jedničkou Novakem Djokovičem.

Na centrálním dvorci dnes měla Česká republika také své zastoupení. Lukáš Rosol, který se pohybuje přesně na hranici první stovky v žebříčku ATP, sváděl boj se světovou dvojkou, Rafaelem Nadalem. Český hráč hned od úvodu dokazoval, že nemá co ztratit a pustil se do svého soupeře s touhou uspět proti jednomu z nejlepších hráčů. První set vyvrcholil až ve zkrácené hře, ve které měl Lukáš dokonce tři mečboly, aby ten vítězný proměnil jeho soupeř a ujal se vedení 1:0. Lukáše však Wimbledon zastihl ve výtečné formě, Španěla proháněl po kurtu zcela bez respektu a zaslouženě otočil vývoj utkání 2:1 na sety. V tom čtvrtém se světová dvojka zase o něco zvedla, skvěle vracela míčky na soupeřovu stranu a vyrovnala zápas 2:2 na sety. Po pauze způsobené deštěm se pod zatáhnutou střechou centrálního kurtu a při umělém osvětlení dohrával poslední, rozhodující set. V něm opět dominoval český hráč, který podával za stavu 5:3 v jeho prospěch. Hru zakončil čistou hrou, ve které nedal španělskému hráči 3 esy vůbec žádnou šanci. Lukáš Rosol se tak postaral o největší překvapení dosavadního průběhu letošního Wimbledonu a dodejme, že zcela zaslouženě.   

Total Comments

  • ZŠ Melantrichova
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U POSLEDNÍHO HALÍŘE?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bílá pastelka zabrala.

Jubilejní dvacátá sbírka na speciální služby pro nevidomé, slabozraké a na podporu speciálních výukových programů měla širokou odezvu i mezi dětmi základních škol a studenty středních škol v Prostějově. Dohromady se mezi školní mládeží v Prostějově vybralo 60 328 korun.

Opět bez tiskové konference.

Radní už podruhé za sebou prokázali, že o setkání s novináři zřejmě příliš nestojí. Informace z magistrátu o jednání rady města v úterý 19. listopadu sice došla, jedním dechem ale bylo sděleno, že se tradiční následná tisková konference konat nebude... Vivat transparentnost!

Total Comments

Osobnost týdne

JAN DOLANSKÝ

46 dolanskySpolečně s dalšími známými herci se v prostějovském divadle představil v rámci akce Noc divadel ve hře Perfect Days. Partnery mu byli například Jan Hofman, Lenka Vlasáková a Dana Syslová.

Total Comments

Číslo týdne

 30

Celý minulý týden se logicky nesl ve znamení oslav a připomínek třicátého výročí listopadových událostí roku 1989. Vrcholem všeho byly nedělní oslavy sametové revoluce na prostějovském náměstí T. G. Masaryka.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SI PŘEČETL  ROZHOVOR S PANEM  ŠLAMBOREM, TAK JSEM  SI MUSEL DÁT SKLENIČKU  STUDENÉ VODY!“

Předseda Oblastního sdružení ODS Prostějov Petr Sokol žasne, jak po třiceti letech někteří vidí sametovou revoluci...

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments