Dobré odpoledne, dnes je úterý 21.1.2020
svátek slaví Běla,
zítra Slavomír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

50 tenis_otvirak_extraligaŘadu atraktivních zápasů slibuje tenisová extraliga smíšených družstev, jejíž vrchol bude hostit prostějovská tenisová hala. V průběhu čtyř dnů se zde odehrají tři zápasy semifinálové skupiny a 19. prosince také finálové utkání. Největšími hvězdami budou Agniezska Radwaňská a Tomáš Berdych. Pořádající klub věří, že si cestu do hlediště najde co největší počet fanoušků, kteří mají tradičně vstup zdarma.

„Myslím si, že vidět na vlastní oči pátou hráčku světového žebříčku WTA a sedmého tenistu žebříčku ATP v soutěžním zápase je docela ojedinělá možnost. Doufám, že bude plno,“ řekl šéf prostějovského tenisu Miroslav Černošek. Prostějovský obhájce titulu je také letos největším favoritem na zisk zlata. Tomu odpovídá kvalitní sestava, kterou především v mužské části posílilo několik zahraničních hráčů. „Chceme uspět a k tomu jsme napnuli své síly. V týmu budou hráči, kteří již za nás v minulosti nastoupili. Jde o tenisty, kteří mají k našemu klubu dobrý vztah a startovali zde třeba i na turnaji UniCredit Czech Open,“ poznamenal Černošek. Na soupisce TK Agrofert je tudíž Němec Philips Kohlschreiber (22. ATP), Ital Andreas Seppi (25. ATP), Fin Jarkko Nieminen (39. ATP) a další německý tenista Florian Mayer (40. ATP).
Tým do zápasů povede trojice kapitánů Jaroslav Navrátil, David Koryza a Jiří Novák. Všichni si uvědomují, že jejich cílem je dovést družstvo k celkovému a očekávanému extraligovému vítězství.
„Těžko se dá odhadovat, jak jednotlivé zápasy dopadnou. V minulých ročnících došlo k celé řadě překvapivých výsledků. Pokaždé jsme ale uspěli a doufám, že se to v tomto roce bude opakovat. Máme silný tým a s tím souvisí naše role favorita. Přihnuli jsme ji a půjdeme za vítězstvím,“ tvrdí jeden z kapitánů Navrátil.
V ženské části sestavy chybí domácím duo Petra Kvitová a Lucie Šafářová. Obě se připravují na novou sezonu v zámoří, přesto jsou na soupisce zajímavá jména. Kromě Polky Radwaňské za Prostějov nastoupí Petra Cetkovská a kvarteto mladých tenistek. „Třeba Karolina Plíšková během roku několikrát na světovém okruhu ukázala, co umí a mohla by patřit mezi tahounky družstva,“ poznamenal Černošek.
Také další týmy mají k dispozici kvalitní týmy. Na jednotlivých soupiskách je celá řada tenistek a tenistů z první světové stovky. Už proto má extraliga šanci obhájit loňský titul nejlépe obsazená soutěž družstev na světě. „Podle našich informací se to podaří. Opravdu se vyplatí na extraligu zajít,“ zve diváky jednatel pořadatelské firmy Marin Sports Tomáš Ostarek.

Total Comments

  • Lesy Pv
  • Národní dům
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments