Příjemnou noc, dnes je pondělí 21.9.2020
svátek slaví Matouš,
zítra Darina
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

50 tenis_otvirak_extraligaŘadu atraktivních zápasů slibuje tenisová extraliga smíšených družstev, jejíž vrchol bude hostit prostějovská tenisová hala. V průběhu čtyř dnů se zde odehrají tři zápasy semifinálové skupiny a 19. prosince také finálové utkání. Největšími hvězdami budou Agniezska Radwaňská a Tomáš Berdych. Pořádající klub věří, že si cestu do hlediště najde co největší počet fanoušků, kteří mají tradičně vstup zdarma.

„Myslím si, že vidět na vlastní oči pátou hráčku světového žebříčku WTA a sedmého tenistu žebříčku ATP v soutěžním zápase je docela ojedinělá možnost. Doufám, že bude plno,“ řekl šéf prostějovského tenisu Miroslav Černošek. Prostějovský obhájce titulu je také letos největším favoritem na zisk zlata. Tomu odpovídá kvalitní sestava, kterou především v mužské části posílilo několik zahraničních hráčů. „Chceme uspět a k tomu jsme napnuli své síly. V týmu budou hráči, kteří již za nás v minulosti nastoupili. Jde o tenisty, kteří mají k našemu klubu dobrý vztah a startovali zde třeba i na turnaji UniCredit Czech Open,“ poznamenal Černošek. Na soupisce TK Agrofert je tudíž Němec Philips Kohlschreiber (22. ATP), Ital Andreas Seppi (25. ATP), Fin Jarkko Nieminen (39. ATP) a další německý tenista Florian Mayer (40. ATP).
Tým do zápasů povede trojice kapitánů Jaroslav Navrátil, David Koryza a Jiří Novák. Všichni si uvědomují, že jejich cílem je dovést družstvo k celkovému a očekávanému extraligovému vítězství.
„Těžko se dá odhadovat, jak jednotlivé zápasy dopadnou. V minulých ročnících došlo k celé řadě překvapivých výsledků. Pokaždé jsme ale uspěli a doufám, že se to v tomto roce bude opakovat. Máme silný tým a s tím souvisí naše role favorita. Přihnuli jsme ji a půjdeme za vítězstvím,“ tvrdí jeden z kapitánů Navrátil.
V ženské části sestavy chybí domácím duo Petra Kvitová a Lucie Šafářová. Obě se připravují na novou sezonu v zámoří, přesto jsou na soupisce zajímavá jména. Kromě Polky Radwaňské za Prostějov nastoupí Petra Cetkovská a kvarteto mladých tenistek. „Třeba Karolina Plíšková během roku několikrát na světovém okruhu ukázala, co umí a mohla by patřit mezi tahounky družstva,“ poznamenal Černošek.
Také další týmy mají k dispozici kvalitní týmy. Na jednotlivých soupiskách je celá řada tenistek a tenistů z první světové stovky. Už proto má extraliga šanci obhájit loňský titul nejlépe obsazená soutěž družstev na světě. „Podle našich informací se to podaří. Opravdu se vyplatí na extraligu zajít,“ zve diváky jednatel pořadatelské firmy Marin Sports Tomáš Ostarek.

Total Comments

  • Hradišťan
  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Byli jste na prostějovských hodech? A jak se vám slavnosti líbily?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-