Příjemnou noc, dnes je pondělí 25.5.2020
svátek slaví Viola,
zítra Filip
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

50 tenis_otvirak_extraligaŘadu atraktivních zápasů slibuje tenisová extraliga smíšených družstev, jejíž vrchol bude hostit prostějovská tenisová hala. V průběhu čtyř dnů se zde odehrají tři zápasy semifinálové skupiny a 19. prosince také finálové utkání. Největšími hvězdami budou Agniezska Radwaňská a Tomáš Berdych. Pořádající klub věří, že si cestu do hlediště najde co největší počet fanoušků, kteří mají tradičně vstup zdarma.

„Myslím si, že vidět na vlastní oči pátou hráčku světového žebříčku WTA a sedmého tenistu žebříčku ATP v soutěžním zápase je docela ojedinělá možnost. Doufám, že bude plno,“ řekl šéf prostějovského tenisu Miroslav Černošek. Prostějovský obhájce titulu je také letos největším favoritem na zisk zlata. Tomu odpovídá kvalitní sestava, kterou především v mužské části posílilo několik zahraničních hráčů. „Chceme uspět a k tomu jsme napnuli své síly. V týmu budou hráči, kteří již za nás v minulosti nastoupili. Jde o tenisty, kteří mají k našemu klubu dobrý vztah a startovali zde třeba i na turnaji UniCredit Czech Open,“ poznamenal Černošek. Na soupisce TK Agrofert je tudíž Němec Philips Kohlschreiber (22. ATP), Ital Andreas Seppi (25. ATP), Fin Jarkko Nieminen (39. ATP) a další německý tenista Florian Mayer (40. ATP).
Tým do zápasů povede trojice kapitánů Jaroslav Navrátil, David Koryza a Jiří Novák. Všichni si uvědomují, že jejich cílem je dovést družstvo k celkovému a očekávanému extraligovému vítězství.
„Těžko se dá odhadovat, jak jednotlivé zápasy dopadnou. V minulých ročnících došlo k celé řadě překvapivých výsledků. Pokaždé jsme ale uspěli a doufám, že se to v tomto roce bude opakovat. Máme silný tým a s tím souvisí naše role favorita. Přihnuli jsme ji a půjdeme za vítězstvím,“ tvrdí jeden z kapitánů Navrátil.
V ženské části sestavy chybí domácím duo Petra Kvitová a Lucie Šafářová. Obě se připravují na novou sezonu v zámoří, přesto jsou na soupisce zajímavá jména. Kromě Polky Radwaňské za Prostějov nastoupí Petra Cetkovská a kvarteto mladých tenistek. „Třeba Karolina Plíšková během roku několikrát na světovém okruhu ukázala, co umí a mohla by patřit mezi tahounky družstva,“ poznamenal Černošek.
Také další týmy mají k dispozici kvalitní týmy. Na jednotlivých soupiskách je celá řada tenistek a tenistů z první světové stovky. Už proto má extraliga šanci obhájit loňský titul nejlépe obsazená soutěž družstev na světě. „Podle našich informací se to podaří. Opravdu se vyplatí na extraligu zajít,“ zve diváky jednatel pořadatelské firmy Marin Sports Tomáš Ostarek.

Total Comments

 • Bezruč
 • Lexinka
 • Mobil 4U
 • Koupelny RP
 • MJM Krmiva
 • interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co říkáte na opětovné odložení rekonstrukce Vrahovické ulice?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Místní nádraží rozkvetlo.

Na nástupišti prostějovského „místňáku“ se objevily truhlíky s maceškami, květiny vystříhané z papírů pak tvoří i výzdobu notně oprýskaných vstupních dveří do budovy, která je pod rizikem demolice. Do zvelebování nádraží se pustili nadšenci, kterým toto místo přirostlo k srdci. A povedlo se jim to!

Za dobrotu na žebrotu.

Pouhý měsíc fungovala bez problémů u Ptenského Dvorku samoobslužná pivní budka, kterou tam instaloval nadšenec Tomáš Bábek. Projíždějící cyklisté a výletníci se v době koronavirové nouze u ní zastavovali a tišili svoji žízeň pivem či limonádou. Na začátku minulého týdne někdo budku poničil a vykradl!

Total Comments

Osobnost týdne

TOMÁŠ PAVELKA

Česko má nového nejmladšího starostu a je jím teprve jednadvacetiletý student práv z Mořic na Prostějovsku. Zastupitelé jej zvolili do čela obce na svém pondělním zasedání.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

19

O tolik procent se během měsíce dubna zvýšil čistý počet nezaměstnaných na Prostějovsku! Aktuálně je na zdejší pobočce úřadu práce evidovaných 1 995 lidí bez práce, z toho 1 086 žen. Podíl nezaměstnaných se tak zvýšil na 2,7 procenta.

Total Comments

Výrok týdne

„ROZHODLI JSME SE, ŽE 1. MÁJ BUDE V ZÁŘÍ!“

Nový předseda prostějovských sociálních demokratů Bedřich Grulich o zrušené prvomájové veselici v Kolářových sadech.

Total Comments