Příjemnou noc, dnes je středa 23.9.2020
svátek slaví Berta,
zítra Jaromír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

51 tenis pv sparta 02FOTOGALERIE Nerozhodný stav 1:1 platí po úvodních dvouhrách zápasu mezi TK Agrofert Prostějov a Spartou Praha. Hosty poslala do vedení Barbora Strýcová, která si ve dvou setech poradila s domácí Kristýnou Plíškovou, jenže jen o chvíli později zdolal na druhém kurtu Jiří Veselý pražského tenistu Marka Michaličku.

Utkání mezi sedmadvacetiletou Strýcovou a o šest let mladší Plíškovou příliš krásných výměn nenabídlo. Obě děvčata vyrobila spoustu chyb na podání i při následné hře a šlo tak jen o to, kdo bude chybovat méně. To se dařilo zejména zkušenější hráčce, která se předloni podílela na vítězství českého fedcupového výběru.

První set vyzněl pro plzeňskou rodačku zcela jednoznačně a prostějovské hráčce povolila jedinou hru, ve druhé sadě se zdálo, že by to mohlo být vyrovnanější. Vítězka juniorského Wimbledonu z roku 2010 se dlouho držela, jenže pak za celý gem nedala snad ani jedno dobré podání a ztrátu již nedohnala. Druhou sadu tak ztratila v poměru 2:6 a celý zápas tak 0:2 na sety.

Jiřímu Veselému se vedlo o poznání lépe a naopak stejným poměrem získal duel pro sebe. První mužská dvouhra byla v mnoha směrech opakem ženského představení a k vidění byl jak styl servis-volej, tak hra od základní čáry s pohlednými výměnami.

Teprve dvacetiletý český talent Veselý se v prvním setu rychle dostal do brejku a náskok dotáhl až do vítězství 6:4, Hodně si při tom pomáhal tvrdým podáním, při následném přechodu na síť byl téměř bezchybný. Druhé dějství nabídlo podobný obrázek, když se největší bitvy sváděly o podání o šest let staršího Michaličky. I tentokrát se daviscupovému reprezentantovi České republiky podařilo jeden z brejkbolů zužitkovat a slavil tak vítězství dvakrát 6:4.

Total Comments

  • Hradišťan
  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-