Dobré ráno, dnes je středa 15.7.2020
svátek slaví Jindřich,
zítra Luboš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

51 tenis pv sparta 02FOTOGALERIE Nerozhodný stav 1:1 platí po úvodních dvouhrách zápasu mezi TK Agrofert Prostějov a Spartou Praha. Hosty poslala do vedení Barbora Strýcová, která si ve dvou setech poradila s domácí Kristýnou Plíškovou, jenže jen o chvíli později zdolal na druhém kurtu Jiří Veselý pražského tenistu Marka Michaličku.

Utkání mezi sedmadvacetiletou Strýcovou a o šest let mladší Plíškovou příliš krásných výměn nenabídlo. Obě děvčata vyrobila spoustu chyb na podání i při následné hře a šlo tak jen o to, kdo bude chybovat méně. To se dařilo zejména zkušenější hráčce, která se předloni podílela na vítězství českého fedcupového výběru.

První set vyzněl pro plzeňskou rodačku zcela jednoznačně a prostějovské hráčce povolila jedinou hru, ve druhé sadě se zdálo, že by to mohlo být vyrovnanější. Vítězka juniorského Wimbledonu z roku 2010 se dlouho držela, jenže pak za celý gem nedala snad ani jedno dobré podání a ztrátu již nedohnala. Druhou sadu tak ztratila v poměru 2:6 a celý zápas tak 0:2 na sety.

Jiřímu Veselému se vedlo o poznání lépe a naopak stejným poměrem získal duel pro sebe. První mužská dvouhra byla v mnoha směrech opakem ženského představení a k vidění byl jak styl servis-volej, tak hra od základní čáry s pohlednými výměnami.

Teprve dvacetiletý český talent Veselý se v prvním setu rychle dostal do brejku a náskok dotáhl až do vítězství 6:4, Hodně si při tom pomáhal tvrdým podáním, při následném přechodu na síť byl téměř bezchybný. Druhé dějství nabídlo podobný obrázek, když se největší bitvy sváděly o podání o šest let staršího Michaličky. I tentokrát se daviscupovému reprezentantovi České republiky podařilo jeden z brejkbolů zužitkovat a slavil tak vítězství dvakrát 6:4.

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Vadí vám úbytek a odklad všech kulturních a společenských akcí?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Po cyklostezce do Vrbátek.

Na kole se bezpečně po cyklostezce dostaneme už z Prostějova do Kostelce na Hané, Bedihoště a do Mostkovic. Nově se rýsuje také plán na výstavbu stezky pro cyklisty z Prostějova do Vrbátek, která má stát 34 milionů korun. Město Prostějov přispěje 450 tisíc korun na vytvoření projektové dokumentace.

Vrátili se ke glyfosátu.
Ještě v živé paměti máme dubnové usnesení zastupitelstva, kterým se zastavilo používání glyfosátů včetně kritizovaného Roundupu při ničení plevele v Prostějově. V posledních týdnech mnozí obyvatelé upozorňovali, že společnost FCC znovu Roundup používá. A Večerníku to potvrdil i náměstek primátora!

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Miloš Karásek

Minulý čtvrtek byla v Prostějově odhalena pamětní deska Edmundu Husserlovi z dílny právě tohoto architekta a sochaře, který je mimo jiné také autorem „sedícího“ Jiřího Wolkera na prostějovském náměstí.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2 073


Právě tolik lidí je aktuálně na Prostějovsku bez práce. Nezaměstnanost v regionu oproti předchozímu měsíci mírně poklesla, ale předpovědi na další období nejsou příznivé.

Total Comments

Výrok týdne

„Církev přestala být vidět, protože se lidé ani nesešli!“

V pořadí již dvanáctý evangelický farář v Prostějově Kamil Vystavěl takto popisoval těžkou dobu koronavirovou.

Total Comments

-