Dobrý večer, dnes je pátek 7.8.2020
svátek slaví Lada,
zítra Soběslav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

jiri vesely_prvni_koloDalším dnem pokračoval turnaj mužů v areálu tenisového klubu Prostějov. I ten dnešní patřil zejména favoritům, kteří potvrdili papírové předpoklady a postoupili do další fáze turnaje. Povětrnostní podmínky opět připomínaly nedávno ukončený londýnský Wimbledon, ale ani téměř hodinové přerušení vinou deště nijak nenarušilo průběh samotného turnaje.

Ke svému prvnímu zápasu nastoupil i největší talent současného tenisu, juniorský mistr světa, Jiří Veselý. Podporovaný svým osobním trenérem Jirkou Novákem, vlétl do utkání jako uragán. Soupeře předčil především v úspěšnosti prvního podaní, ze kterého těžil a získal důležité body. Druhý set už nebyl  tolik jednoznačný, soupeř zvedl hlavu a několika skvělými returny tak držel své šance vynutit si rozhodující set. To však favorit Veselý nepřipustil, prokázal své kvality a nepřipustil žádné další zdramatizování zápasu. Sety 6:1 a 6:4 daly stopku Janu Šatralovi, naopak propustku do dalšího kola Jiřímu Veselému.

Že se v Prostějově hraje dobrý tenis nám dnes dokázal i Robert Rumler, jenž patří k dalším velkým talentům českého tenisu.  Jeho vítězství se však nevyvíjelo tak jednoznačně. David Pavlík byl více než vyrovnaným soupeřem, oba si drželi svůj servis. V rozhodujících chvílích se projevil tenisový um a potřebné štěstí v koncovce. Tu v obou setech nakonec zvládl Robert, když svého soupeře porazil v poměru 6:4 a 6:4. V dalším kole se utká s Jiřím Veselým, takže se máme určitě na co těšit. Kdo z nich postoupí a kdo naopak opustí turnaj se sklopenou hlavou se dozvíme již zítra.

Uplynulo jen pár hodin a na kurtu číslo jedna se k dalšímu zápasu postavil opět Jiří Veselý, tentokrát šlo však o čtyřhru. Jeho deblovým partnerem byl další prostějovský tenista Adam Pavlásek, na kterého se přišla podívat i jeho partnerka Petra Kvitová. „Využila jsem volna a alespoň na chvíli přišla Adama podpořit k lepším výkonům,“ svěřila se nám česká tenisová jednička Petra Kvitová, která po konci prvního setu musela opět za svými povinnostmi. Prostějovským tenistům dokázali jejich soupeři vzdorovat jen v prvním setu. Ve druhém se projevila sehranost Adama a Jirky, který především svým důrazným podáním válcoval své protivníky a společně jim nadělili pomyslného kanára. Oba prostějovští tenisté po výhře 6:4 a 6:0 tak postupují do další fáze i ve čtyřhře.

Dnešní výsledky:

Dvouhra
Sikora Adrian [7] - Lucak Otakar 7:5 6:2
Thiem Dominic [6] - Weiglhofer Marcus 6:4 6:4
Stakhovsky Leonard [Q] - Hrabec Tomáš [Q] 6:1 6:3
Rumler Robert - Pavlík David 6:4 6:4
Jebavý Roman [4] - Jaloviec Marek 6:4 7:5
Bulant Robin [Q] - Lustyk Jakub 6:4 7:5
Veselý Jiří [8] - Šátral Jan 6:1 6:4
Šafránek Václav - Horanský Filip 6:3 7:6(2)

Čtyřhra
Smola/Szmigiel - Jaloviec/Šafránek 7:6(4) 6:4
Pavlásek/Veselý [3] - Horanský/Kovalík 6:4 6:0
Fabian/Partl - Bulant/Farkas 6:3 6:2

 

 

 

Total Comments

  • Gulas Fest
  • Olypmic
  • Czech Tour
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Obáváte se druhé vlny koronavirusu?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Počasí konečně přálo.

Během uplynulého víkendu se v celém prostějovském regionu konal bezpočet kulturních a společenských akcí, které tentokrát nemusely být rušeny kvůli nepřízni počasí. Oproti předešlému fiasku tak v rámci Léta s hvězdami mohla při druhém pokusu nejen kapela Argema zahrát vícero návštěvníkům.

Koronavirus odložil investice.
Stavební investice za desítky milionů korun byli nuceni na příští rok odložit prostějovští radní. Důvodem je až příliš velké množství peněz vynaložených radnicí během nouzového stavu a zároveň obava z dalšího šíření nákazy covid-19. Počkat si musí Národní dům, kino Metro 70 a další.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel ŠPORCL

Fenomenální český houslista uhranul své příznivce při svém vystoupení s názvem Pocta Paganinimu na zámku v Plumlově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

5 417

Přesně tolik zákazníků využilo během prvního pololetí službu Senior taxi v Prostějově. Velký pokles počtu klientů kvůli covid-19 byl zaznamenán během nouzového stavu.

Total Comments

Výrok týdne

„Takhle kdyby mi vařila moje žena!“

Jeden ze spokojených účastníků ptenského Gulášfestu určitě nechtěl urazit svoji manželku, ale...

Total Comments

-