Dobré odpoledne, dnes je pondělí 18.11.2019
svátek slaví Romana,
zítra Alžběta
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

jiri vesely_prvni_koloDalším dnem pokračoval turnaj mužů v areálu tenisového klubu Prostějov. I ten dnešní patřil zejména favoritům, kteří potvrdili papírové předpoklady a postoupili do další fáze turnaje. Povětrnostní podmínky opět připomínaly nedávno ukončený londýnský Wimbledon, ale ani téměř hodinové přerušení vinou deště nijak nenarušilo průběh samotného turnaje.

Ke svému prvnímu zápasu nastoupil i největší talent současného tenisu, juniorský mistr světa, Jiří Veselý. Podporovaný svým osobním trenérem Jirkou Novákem, vlétl do utkání jako uragán. Soupeře předčil především v úspěšnosti prvního podaní, ze kterého těžil a získal důležité body. Druhý set už nebyl  tolik jednoznačný, soupeř zvedl hlavu a několika skvělými returny tak držel své šance vynutit si rozhodující set. To však favorit Veselý nepřipustil, prokázal své kvality a nepřipustil žádné další zdramatizování zápasu. Sety 6:1 a 6:4 daly stopku Janu Šatralovi, naopak propustku do dalšího kola Jiřímu Veselému.

Že se v Prostějově hraje dobrý tenis nám dnes dokázal i Robert Rumler, jenž patří k dalším velkým talentům českého tenisu.  Jeho vítězství se však nevyvíjelo tak jednoznačně. David Pavlík byl více než vyrovnaným soupeřem, oba si drželi svůj servis. V rozhodujících chvílích se projevil tenisový um a potřebné štěstí v koncovce. Tu v obou setech nakonec zvládl Robert, když svého soupeře porazil v poměru 6:4 a 6:4. V dalším kole se utká s Jiřím Veselým, takže se máme určitě na co těšit. Kdo z nich postoupí a kdo naopak opustí turnaj se sklopenou hlavou se dozvíme již zítra.

Uplynulo jen pár hodin a na kurtu číslo jedna se k dalšímu zápasu postavil opět Jiří Veselý, tentokrát šlo však o čtyřhru. Jeho deblovým partnerem byl další prostějovský tenista Adam Pavlásek, na kterého se přišla podívat i jeho partnerka Petra Kvitová. „Využila jsem volna a alespoň na chvíli přišla Adama podpořit k lepším výkonům,“ svěřila se nám česká tenisová jednička Petra Kvitová, která po konci prvního setu musela opět za svými povinnostmi. Prostějovským tenistům dokázali jejich soupeři vzdorovat jen v prvním setu. Ve druhém se projevila sehranost Adama a Jirky, který především svým důrazným podáním válcoval své protivníky a společně jim nadělili pomyslného kanára. Oba prostějovští tenisté po výhře 6:4 a 6:0 tak postupují do další fáze i ve čtyřhře.

Dnešní výsledky:

Dvouhra
Sikora Adrian [7] - Lucak Otakar 7:5 6:2
Thiem Dominic [6] - Weiglhofer Marcus 6:4 6:4
Stakhovsky Leonard [Q] - Hrabec Tomáš [Q] 6:1 6:3
Rumler Robert - Pavlík David 6:4 6:4
Jebavý Roman [4] - Jaloviec Marek 6:4 7:5
Bulant Robin [Q] - Lustyk Jakub 6:4 7:5
Veselý Jiří [8] - Šátral Jan 6:1 6:4
Šafránek Václav - Horanský Filip 6:3 7:6(2)

Čtyřhra
Smola/Szmigiel - Jaloviec/Šafránek 7:6(4) 6:4
Pavlásek/Veselý [3] - Horanský/Kovalík 6:4 6:0
Fabian/Partl - Bulant/Farkas 6:3 6:2

 

 

 

Total Comments

  • ZŠ Melantrichova
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U POSLEDNÍHO HALÍŘE?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bílá pastelka zabrala.

Jubilejní dvacátá sbírka na speciální služby pro nevidomé, slabozraké a na podporu speciálních výukových programů měla širokou odezvu i mezi dětmi základních škol a studenty středních škol v Prostějově. Dohromady se mezi školní mládeží v Prostějově vybralo 60 328 korun.

Opět bez tiskové konference.

Radní už podruhé za sebou prokázali, že o setkání s novináři zřejmě příliš nestojí. Informace z magistrátu o jednání rady města v úterý 19. listopadu sice došla, jedním dechem ale bylo sděleno, že se tradiční následná tisková konference konat nebude... Vivat transparentnost!

Total Comments

Osobnost týdne

JAN DOLANSKÝ

46 dolanskySpolečně s dalšími známými herci se v prostějovském divadle představil v rámci akce Noc divadel ve hře Perfect Days. Partnery mu byli například Jan Hofman, Lenka Vlasáková a Dana Syslová.

Total Comments

Číslo týdne

 30

Celý minulý týden se logicky nesl ve znamení oslav a připomínek třicátého výročí listopadových událostí roku 1989. Vrcholem všeho byly nedělní oslavy sametové revoluce na prostějovském náměstí T. G. Masaryka.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SI PŘEČETL  ROZHOVOR S PANEM  ŠLAMBOREM, TAK JSEM  SI MUSEL DÁT SKLENIČKU  STUDENÉ VODY!“

Předseda Oblastního sdružení ODS Prostějov Petr Sokol žasne, jak po třiceti letech někteří vidí sametovou revoluci...

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments