Dobrý večer, dnes je úterý 28.1.2020
svátek slaví Otýlie,
zítra Zdislava
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

29 vesely_druhe_koloV dopoledních hodinách dalšího hracího dne se na kurtu číslo dva představil Adam Pavlásek, který bohužel nestačil na zkušenějšího soupeře. To na kurtu číslo jedna sehráli prestižní derby zápas borci hájící domácí klub TK Agrofert. V něm se z vítězství radoval Jiří Veselý, který tak postoupil již do čtvrtfinále domácího turnaje.

Ani Petra Kvitová či Lucie Šafářová v hledišti nepřinesly štěstí prostějovskému hráči Adamu Pavláskovi. Ten dnes bohužel nestačil na zkušenějšího a lépe hrajícího Romana Jebavého. První set byl zcela v režii Adamova soupeře, který úspěšně servíroval či returnoval a zaslouženě vyhrál první set v poměru 6:0. Ve druhém setu se prostějovský borec sebral, lépe umísťoval míčky, čímž se dostal do slibného vedení 4:2. Toto vedení bohužel nedokázal využít, soupeř záhy vyrovnal a zaslouženě dovedl i druhý set do vítězného konce – 6:4. Vystavil tak stopku domácímu borci a sám se kvalifikoval do čtvrtfinále prostějovského turnaje. „Adam dnes nevyužil šanci domácího prostředí, špatně servíroval, Jebavý svou razancí, především ve forhendu, zaslouženě zvítězil. Adam má ještě šanci v deblu s Jirkou Veselým, tak věřím, že využije alespoň této příležitosti,“ našel příčiny Adamova neúspěchu ve dvouhře kouč Jaroslav Navrátil.

V souběžně hraném utkání se na kurtu číslo jedna utkali hned dva prostějovští borci, Jiří Veselý a Roman Rumler. Prvně jmenovaný byl mírnějším favoritem, což potvrdil v průběhu celého zápasu. Výborným servisem dostával svého soupeře pod tlak, který dokázal ve většině případech využít. „Utkání bylo prestižní pro oba dva, jelikož spolu trénujeme a navíc jsme hráli před domácím publikem. Chtěli jsme se divákům předvést, ale vítěz může být jen jeden. Jsem rád, že se mi podařilo postoupit už do čtvrtfinále, kde to bude určitě zase o něco těžší,“ podělil se se svými pocity bezprostředně po zápase Jiří Veselý. Svého soupeře porazil ve dvou setech 6:3 a 6:0.

V odpoledních hodinách nastoupí Jirka společně s Adamem Pavlásek k dalšímu kolu ve čtyřhře, my budeme samozřejmě u toho a průběžně vás informovat.

Dosavadní dnešní výsledky:

Dvouhra
Kunčík Jan [DK] - Bellotti Riccardo [1] 6:4 3:6 6:3
Šafránek Václav - Schmid Michal [5] 7:6(3) 2:6 6:4
Thiem Dominic [6] - Bulant Robin [Q] 6:3 6:2
Amado Juan-Pablo [2] - Weinhandl Lukáš [Q] 4:6 7:5 6:0
Sikora Adrian [7] - Stakhovsky Leonard 6:1 7:6(4)
Veselý Jiří [8] - Rumler Robert 6:3 6:0
Jebavý Roman [4] - Pavlásek Adam 6:0 6:4

Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

Co říkáte na rekordně nízké návštěvy při hokejových zápasech Jestřábů?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Pomáhající děti.

Hezkým činem začali rok 2020 na ZŠ E. Valenty v Prostějově, kde žákyně třídy 6. B zorganizovaly dobrovolnou sbírku na pomoc rodině z Mostkovic, které před nedávnými Vánocemi shořel dům. A vybralo se rovných dvacet tisíc korun! Tomu se rozhodně říká dobrý skutek s velkým „S“ hodný následování. Přidáte se?

Kanibalismus na Prostějovsku.

Pěstní souboje jsou vcelku běžným prostředkem k vyřizování sporů, ovšem aby se lidé navzájem pojídali, to jsme tu ještě neměli! V uplynulých dnech jsme zaznamenali dva případy, kdy jeden muž ukousl rivalovi při rvačce dolní ret, na druhého pak pořvávala tlupa spoluobčanů, že si „pochutnal“ na šestnáctileté slečně…

Total Comments

Osobnost týdne

PETR KOUKAL
04 koukal img 4104
Historicky nejlepší český badmintonista se musel porvat s diagnózou rakoviny varlat. Po konci kariéry založil Nadaci Petra Koukala, jejímž hlavním projektem je STK pro chlapy. Ten si klade za cíl, aby se o muži o své zdraví začali starat stejně jako o své auto. V Prostějově na plesu společnosti Koutný převzal šek na 250 tisíc korun, které vzešly z prodeje žiraf uháčkovaných zaměstnanci této oděvní firmy.

Total Comments

Číslo týdne

137


Po roční pauze se uplynulou neděli do jediného lyžařského areálu na Prostějovsku vrátila Kladecká lyže. Závod byl dokonce zařazen do Jihomoravského lyžařského poháru, díky čemuž se mohl těšit z rekordní účasti celkem 137 závodníků a závodnic. Mnozí z nich do Kladek dorazili právě z Brna.

Total Comments

Výrok týdne

„V PROSTĚJOVĚ UŽ SE NETANČÍ, ALE JENOM SKÁČE“


Taneční mistr Jiří Šindler, známý z působení v Domě služeb v Olomoucké ulici, si v exkluzivním rozhovoru takto postěžoval na kvalitu a (ne)zájem nejen o kurzy.

Total Comments