Dobré dopoledne, dnes je čtvrtek 9.7.2020
svátek slaví Drahoslava,
zítra Libuše a Amálie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

2012 berdych_wimbledonHned několik medailových nadějí na londýnské olympiádě je výrazně spjato s městem Prostějov a vesměs se jedná o tenisty. Sportovní příznivci věří, že výsledky z Wimbledonu přinesou národu velkou radost. K ní by mohli přispět zástupci TK Agrofert. Hned úvod jednotlivých soutěží ale ukázal, že cesta alespoň do semifinále nebude jednoduchá.

Darcis zničil Berdychův sen

Relativně příznivý los měl v 1. kole dvouhry Tomáš Berdych. Jako šestý nasazený hráč celého turnaje nastoupil proti Belgičanu Steve Darcisovi, 75. hráči světového žebříčku ATP. Od začátku zápasu přesto bylo evidentní, že česká jednička není v ideální pohodě. V osmé hře Darcis získal Berdychův servis a po výsledku 6:4 získal úvodní sadu. Také další pokračování duelu na centrálním wimbledonském dvorci české fanoušky nepotěšilo. Berdychovi kluzká tráva nevyhovovala a rychle prohrával 2:5. Vzápětí sice získal dvě hry v řadě, nečekanou porážku přesto neodvrátil. Své letošní dvě vystoupení na londýnské trávě v singlu tak ukončil bez zisku jediného setu.

„Na tyto výsledky musím co nejdříve zapomenout. Hodit je někam za sebe a to hodně daleko,“ řekl Berdych po svém vyřazení. „V zápase jsem byl absolutně bezradný. Nic nefungovalo,“ přiznal zklamaný tenista.

Kvitová se hodně nadřela

Téměř dvě hodiny se trápila Petra Kvitová proti Kateřině Bondarenkové z Ukrajiny. Česká jednička v průběhu střetnutí nasekala 39 nevynucených chyb, přesto se po výsledku 6:4, 5:7 a 6:4 radovala z postupu do 2. kola kde narazí na Pcheng Šuaj z Číny. „I takový zápas má svoji cenu. Když to nejde, tak se to vybojuje. A důležité míče jsem vyhrála,“ uvedla po vítězství Kvitová.

V průběhu první sady prohrávala 1:4 a dokázala získat pět gamů v řadě a tím také úvodní set. V tom druhém česká reprezentantka dlouho dominovala. V závěru přesto povolila a díky tomu se střetnutí dostalo až do rozhodující sady. V jejím průběhu wimbledonská vítězka svou soupeřku udolala. Získala náskok tří her a vedení uhájila až do konce. „Hlavně na začátku utkání jsem byla nervozní a z toho pramenily chyby. Doufám, že se to v průběhu turnaje bude lepšit,“ uvedla Kvitová.

Program narušil déšt

V rámci úvodního hracího dne se ještě ve Wimbledonu představila dvojice Lucie Šafářová, Petra Cetkovská. V prvním kole čtyřhry se jim nedařilo a prohrály s italským párem Erraniová, Vinciová 2:6, 3:6. Proti tenistům se v průběhu druhého dne postavil tradiční londýnský soupeř - vytrvalý déšť. Díky němu byli organizátoři přinuceni upravit hrací program. Odložené bylo postupně mimo jiné utkání páru Štěpánek, Berdych a dvouhry Cetkovské a Śafářové.

Total Comments

  • Rock memory of
  • Elite
  • Vestour
  • KSČM
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Dražší, ale ekologičtější.

Vedení prostějovského magistrátu se rozhodlo při ničení plevele v různých lokalitách města upřednostnit spaření zeleně technologií téměř vařící vody nebo páry. Upozaděny jsou tak chemické přípravky, především tolik kritizovaný Roundup. Má to ale jeden háček, ekologické ničení plevele bude mnohem dražší.

Vydržel jen rok.

Když byl 1. června loňského roku po vítězství ve výběrovém řízení jmenován po Janu Páleníkovi ředitelem Národního domu v Prostějově, měl s tímto zařízením velkolepé plány. Jiří Hloch však ve funkci vydržel jen něco málo přes jeden rok. Minulý týden byl městem odvolán z několika důvodů.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Vladimír Franz

Hudební skladatel, výtvarník a vysokoškolský profesor nadchl v kostele Povýšení svatého Kříže varhanním koncertem. Prostějované si pak ve Zlaté bráně mohli prohlédnout také jeho výstavu obrazů.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

61


Přesně tolik dní bude uzavřena jedna z nejfrekventovanějších komunikací v Prostějově. Už tuto středu bude zahájena rekonstrukce povrchu vozovky na Vápenici, která potrvá až do konce prázdnin.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„ŽENY MAJÍ ŠITÍ V GENECH! ŠKODA ŽE SE MU VÍCE NEVĚNUJÍ...“

Jana Komárková navrhuje pro Ptenské dětské divadlo nádherné kostýmy a v exkluzivním rozhovoru pro Večerník (čtěte na straně 10) vyzývá své pohlaví k větší aktivitě s jehlou a nití.

Total Comments

-