Dobrý večer, dnes je neděle 22.9.2019
svátek slaví Darina,
zítra Berta
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

21 tenis uco tiskovkaJiž jednadvacátý ročník rozepíše nedělním prvním a druhým kvalifikačním kolem největší mezinárodní tenisový turnaj pořádaný na území České republiky UniCredit Czech Open. I letos se challenger s celkovou dotací 125 tisíc amerických dolarů uskuteční ve druhém týdnu grandslamového French Open, takže účast největších es závisí také na tom, jak se jim bude dařit na pařížské antuce. Již nyní se ale diváci mohou těšit na kvalitní podívanou, vždyť do Prostějova přijede minimálně devět hráčů první stovky žebříčku.

„Jsem nesmírně rád, že jsme se dostali k tak vysokému číslu, jakým je jednadvacátý ročník. V době, kdy se střídají politické strany i firmy, to už devatenáct let táhneme s jednou bankou a jsme rádi, že se nám to pořád daří a držíme takovou úroveň turnaje, že se jedná nejen o sportovní, ale i o společenskou událost regionu,“ pochvaluje si mnohaletou fungující spolupráci spolumajitel společnosti TK PLUS Miroslav Černošek.

V minulých letech na Hanou zavítala řada slavných jmen tenisové minulosti a stejně tak tomu bude i letos. Od neděle až do středy totiž bude turnaji osobně přítomen Ivan Lendl. „Uspořádáme s ním dětský den a chybět nebude ani autogramiádu, program ještě dolaďujeme,“ prozradil.

Naopak na tradiční exhibiční utkání, při němž měli diváci v minulosti možnost vidět Carlose Moyu, Pata Cashe či Marka Philippoussise letos nedojde. „Měli jsme podepsanou smlouvu s Gustavo Kuertenem, který v Prostějově začínal svoji úspěšnou kariéru. Bohužel se zotavuje po operaci kyčlí a jeho rekonvalescence neprobíhá tak, jak by si představoval,“ vysvětlila turnajová ředitelka neúčast někdejší světové jedničky a vítěze antukového French Open.

Prostějovský challenger začne v neděli 1. června kvalifikací, o den později je na programu dětský den. „Hlavní soutěž bychom chtěli rozehrát po obědě, finále se potom uskuteční v sobotu 7. června v tradičním čase od jedenácti hodin. Co se týká hráčského pole, jsme velice spokojeni, máme tady kompletní kazašský daviscupový tým, spoustu kvalitních hráčů a výborných jmen z první světové stovky,“ těší ředitelku turnaje Petr Černoškovou.

Na kurt nastoupí také plejáda českých hráčů. V hlavní soutěži jsou již trojnásobný vítěz Jan Hájek, Jan Hernych, Jaroslav Pospíšil, Lukáš Rosol a Jiří Veselý, první dva náhradníky tvoří Slovák Miloš Mečíř a Jan Mertl. Člen TK Agrofert Prostějov a vítěz z let 2006, 2009 a 2010 Jan Hájek se potýkal se zraněním, na svůj oblíbený turnaj by už ale měl být fit.

„Mluvila jsem s jeho trenérem Petrem Pálou, který hrál na Spartě velice povedenou exhibici s Janou Novotnou proti Martině Hingis a Jirkovi Novákovi a říkal mi, že by Honza snad měl už být konečně zdravotně v pořádku a těší se na Prostějov. Není se čemu divit, Honza tu vždy hraje výborně, vždy se tu chytne. Doufejme, že tomu tak bude i letos a bude tu předvádět výborné výkony,“ přeje si někdejší přední tenistka, jež doufá, že přívětivé počasí vydrží a nebude se konat deštivé utrpení jako při ženském turnaji na Spartě Praha.

Pouze daviscupoví reprezentanti Hájek se Štěpánkem dokázali na UniCredit Czech Open triumfovat třikrát a je možné, že oba dva se na počátku června utkají o čtvrtý primát.

„S Radkem jsme dohodnuti. Další volnou kartu máme pro Holanďana Robina Haaseho, jenž při Davis Cupu v Ostravě Radka porazil. A hvězdou turnaje by měl být Tommy Robredo, osmnáctý hráč světa. Tommy už v Prostějově jednou byl, ale tehdy se při nedělním tréninku zranil, takže odcestoval, aniž by zasáhl do turnaje. Tentokrát se mu snad podaří vypadnout v Paříži brzo a přijet sem do Prostějova,“ pousmála se Petra Černošková.

V záloze mají pořadatelé ještě jednu divokou kartu. Určena byla původně pro vítěze extraligy smíšených družstev s TK Agrofert Prostějov Floriana Mayera, třicetiletý Němec však léčí tříslo. Ve hře jsou tak i další jména. „S manželem jedeme do Paříže osobně, bude tam i manažer turnaje Jarda Levinský a rozhodneme se až na místě. Máme čas do losování kvalifikace v sobotu večer a registrujeme žádosti typu Marcela Granollerse, který je hráčem první světové třicítky, Argentinců Berlocqa, Zeballose,“ vyjmenovala další potenciální účastníky prostějovského podniku.

Po dlouhých letech se změnil supervisor turnaje, Francouze Stephana Cretoise nahradí Němec Roland Herfel. „Na Stephana jsme byli velice zvyklí, jezdil jak na náš turnaj na Spartu, tak do Prostějova na UniCredit Czech Open, tak na juniorské mistrovství světa, takže to tu znal jako my. Letos tu máme Rolanda Herfela a vypadá to, že se do Prostějova těší. Byl tu již v roce 1995, jako umpirový rozhodčí, od té doby se ale i náš areál dost změnil,“ pousmála se Petra Černošková.

Total Comments

 • Interforst
 • Bazárek
 • Bladenights
 • Šumnica
 • O pohár primátora
 • Basket
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments