Příjemnou noc, dnes je úterý 28.1.2020
svátek slaví Otýlie,
zítra Zdislava
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

21 roland_garrosObvyklá pětice prostějovských tenistů se představí v hlavní soutěži druhého grandslamu letošní sezony. Na pařížské antuce komplexu Rolanda Garrose bude o úspěch bojovat Petra Kvitová, Lucie Šafářová, Petra Cetkovská, Tomáš Berdych a Jiří Veselý. Talentované Tereze Smitkové chyběl kousek, prohrála až v posledním kole kvalifikace...

Petra Kvitová zahájí turnaj utkáním s Kazaškou Zarinou Dijasovou, která tenisově vyrůstala na pražské Štvanici a ve světovém žebříčku nyní figuruje na 96. místě. Pokud by se české wimbledonské šampionce z roku 2011 povedlo projít dál, ve třetím kole číhá Ruská Kuzněcovová a v osmifinále může znovu dojít na prestižní duel s Lucií Šafářovou. Vítězka pak ve čtvrtfinále může narazit na kometu loňské sezony a čerstvou čtyřku světového žebříčku Rumunku Simonu Halepovou. „Vím, jak na grandslamu chutná vítězství a ráda bych si ho zopakovala. Na druhou stranu mám strach, že se to nepovede. Potřebuji, aby touha převážila strach. Třeba se to podaří v Paříži,“ prohlásila Petra Kvitová těsně před odletem do dějiště turnaje.
Její oddílová i fedcupová pobočnice Lucie Šafářová odstartuje s Lucemburčankou Mandy Minellaovou, papoírově nejtěžší překážkou před případným soubojem s Kvitovou by zcela jistě mohla být ve výborné formě hrající Srbka Ivanovičová. Třetí Prostějovanka do party a jediná rodačka Petra Cetkovská se na úvod střetla s Varvarou Lepchenkovou ze Spojených států amerických (výsledek najdete na jiném místě vydání). V případě vítězstvímohla narazit na osmou nasazenou Němku Kerberovou.
Mužská jednička Tomáš Berdych už má také svůj první zápas na Roland Garros za sebou. K velké radosti jeho příznivců dal zapomenout na loňský rok, kdy prohrál s domácím mušketýrem Gaëlem Monfilsem. Tentokrát si poradil s kvalifikantem Polanskim z Kanady a ve druhém dějství jej čeká další papírově výrazně slabší soupeř Nědovjesov z Kazachstánu. Ovšem pozor, ve třetím dějství může dojít na Berdychův souboj proti španělské hvězdičce Bautistovi, což je velmi nebezpečný protivník. Osmifinále by nejlepší český tenista odehrál zřejmě s Isnerem či Robredem, jemuž by tak mohl vystavit jízdenku do Prostějova... V případě postupu do čtvrtfinále by Berdycha čekal Švýcar Roger Federer, v semifinále pak Srb Novak Djokovič.
Čerstvému semifinalistovi z německého Düsseldorfu Jiřímu Veselému los přiřadil daviscupového spoluhráče Lukáše Rosola, proto má Česká republika již v předstihu jistého hráče ve druhém kole. Oba tenisté proti sobě nastoupí po necelém roce. Loňské utkání na UniCredit Czech Open pro sebe získal Veselý. „Člověk se musí pousmát, že to takhle vyjde, když je v pavouku stoosmadvacet jmen... Půjdu ale na kurt jako proti jakémukoli jinému soupeři. Známe se dobře, víme co od sebe čekat, takže uvidíme, co vymyslím, a pokusím se ho porazit,“ prohlásil k prestižnímu souboji v Paříži Veselý. Vítěz tohoto derby narazí na Kanaďana Raonice, osmého nasazeného hráče turnaje. V případě nečekaného úspěchu by „Veselka“ poměřil síly nejspíš s francouzským tenistou Simonem a v boji o čtvrtfinále se rýsuje Japonec Nišikori...
Tak uvidíme, jak se tenistům prostějovského TK Agrofert povede. Jejich počínání budeme pochopitelně bedlivě sledovat a aktuálně vás informovat na www.vecernikpv.cz!

Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

Co říkáte na rekordně nízké návštěvy při hokejových zápasech Jestřábů?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Pomáhající děti.

Hezkým činem začali rok 2020 na ZŠ E. Valenty v Prostějově, kde žákyně třídy 6. B zorganizovaly dobrovolnou sbírku na pomoc rodině z Mostkovic, které před nedávnými Vánocemi shořel dům. A vybralo se rovných dvacet tisíc korun! Tomu se rozhodně říká dobrý skutek s velkým „S“ hodný následování. Přidáte se?

Kanibalismus na Prostějovsku.

Pěstní souboje jsou vcelku běžným prostředkem k vyřizování sporů, ovšem aby se lidé navzájem pojídali, to jsme tu ještě neměli! V uplynulých dnech jsme zaznamenali dva případy, kdy jeden muž ukousl rivalovi při rvačce dolní ret, na druhého pak pořvávala tlupa spoluobčanů, že si „pochutnal“ na šestnáctileté slečně…

Total Comments

Osobnost týdne

PETR KOUKAL
04 koukal img 4104
Historicky nejlepší český badmintonista se musel porvat s diagnózou rakoviny varlat. Po konci kariéry založil Nadaci Petra Koukala, jejímž hlavním projektem je STK pro chlapy. Ten si klade za cíl, aby se o muži o své zdraví začali starat stejně jako o své auto. V Prostějově na plesu společnosti Koutný převzal šek na 250 tisíc korun, které vzešly z prodeje žiraf uháčkovaných zaměstnanci této oděvní firmy.

Total Comments

Číslo týdne

137


Po roční pauze se uplynulou neděli do jediného lyžařského areálu na Prostějovsku vrátila Kladecká lyže. Závod byl dokonce zařazen do Jihomoravského lyžařského poháru, díky čemuž se mohl těšit z rekordní účasti celkem 137 závodníků a závodnic. Mnozí z nich do Kladek dorazili právě z Brna.

Total Comments

Výrok týdne

„V PROSTĚJOVĚ UŽ SE NETANČÍ, ALE JENOM SKÁČE“


Taneční mistr Jiří Šindler, známý z působení v Domě služeb v Olomoucké ulici, si v exkluzivním rozhovoru takto postěžoval na kvalitu a (ne)zájem nejen o kurzy.

Total Comments