Dobré odpoledne, dnes je čtvrtek 27.2.2020
svátek slaví Alexandr,
zítra Lumír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

22 czech_openFOTOGALERIE: Největší tenisový turnaj v České republice už zná svůj program. Jednadvacátý ročník UniCredit Czech Open 2014 započal již dnes úvodními kvalifikačními koly, která vyvrcholí zápasy o postup do hlavní soutěže v pondělí. Zatímco tak kvarteto úspěšných ještě neznáme, tak nasazenou jedničkou turnaje bude dle očekávání daviscupový reprezentant ČR Radek Štěpánek. Ten si hned zpočátku zopakuje svůj velký boj z grandslamového French Open v Paříži. I tam se v prvním kole střetl s Facundem Arguellem z Argentiny, s nímž prohrával 0:2 na sety, aby zápas otočil.

Druhým nasazeným hráčem bude další hvězda, která obdržela divokou kartu, Nizozemec Robin Haase, trojkou Lukáš Rosol a čtyřkou kazažský daviscupový reprezentant Kukuškin. V hlavní soutěži je prozatím sedm Čechů (kromě zmíněné trojice ještě Pospíšil, Hernych, Pavlásek, Mertl). Z účasti v Prostějově se nakonec omluvila největší hvězda Tommy Robredo ze Španělska, přesto bude startovat hned osmička hráčů z první světové stovky. Posledním hráčem, který se formou "lucky looser" dostal do hlavního pole, je Benjamin Balleret z Monaka. 

Volné karty na 21. ročník UniCredit Czech Open jsou rozdány, vedle Radka Štěpánka a Nizozemce Robina Haaseho, ji také dostal Adam Pavlásek, který stále patří k největším nadějím českého tenisu. Osmého října mu bude dvacet, je na 319. místě ATP a v polovině května vyhrál desetitisícový Futures v egyptském letovisku Šarm el Šajch. Třetí nasazený Pavlásek zdolal ve finále turnajovou jedničku Gigounona z Belgie 2:6, 6:0, 6:2. V semifinále vyřadil Pavlásek pátého nasazeného Rusa Nedelka 6:3, 6:3. Vítězstvím v Egyptě si Pavlásek připsal 18 bodů do žebříčku ATP.
„Mohli jsme samozřejmě sáhnout po hráči mnohem zvučnějšího jména, ale Adam nakonec v našem rozhodování dostal přednost. Filozofie turnaje UniCredit Czech Open je dlouhodobě postavena na účasti českých hráčů a samozřejmě chceme dávat příležitost i českým nadějím. Stále věříme, že Adam svůj velký talent zúročí,“ říká šéfka tenisových projektů TK PLUS a ředitelka UniCredit Czech Open Petra Černošková. Poslední čtvrtá volná karta je předmětem výměny se Slovenským tenisovým svazem, obdržel ji Jozef Kovalík.
Ze zajímavých zápasů prvního kola v pavouku lze upozornit kromě Štěpánkova zápasu také na duel Haaseho s nebezpečným Němcem Gojowczykem. Kukuškin se střetne s Hernychem, šestý nasazený Američan Klahn narazí na domácí talent Pavláska. Rosol s Veselým čekají na soupeře z kvalifikace. 
Nasazeným párem číslo jedna je hráč TK Agrofert Lukáš Dlouhý s Polákem Bednarekem, dvojkou duo Rosol - Begemann. Divokou kartu dostali domácí Jaroslav Pospíšil s Michalem Konečným. 
V kvalifikačním sítu dvouhry si zatím právě Michal Konečný vede úspěšně, když zvládl obě utkání a v pondělí bude bojovat o postup. Naopúak ze hry je již zkušený Ivo Minář. Kompletní výsledky přineseme v podvečerních hodinách po dohrání všech utkání, aktuální stavy najdete na www-czech-open.cz.

pdfMDS.pdf - Los hlavní soutěže DVOUHER
pdfMDD.pdf - Los hlavní soutěže ČTYŘHER
pdfQS.pdf - LOS KVALIFIKACE
pdfOP.pdf - Nedělní program kvalifikace
pdfX.pdf - Los hlavních soutěžíTotal Comments

  • Doka izol
  • Ples Jevíčko
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V ZAHRANIČNÍCH RESTAURACÍCH?

P3_mnamky
2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Domy po cikánech zmizí.

Až tři miliony korun hodlají v Hradčanech-Kobeřicích investovat do demolice ohyzdných nemovitostí, které v obci zůstaly po vystěhování nepřizpůsobivých občanů a jsou zcela neobyvatelné. Po zbourání domů hodlají místní zastupitelé na uvolněném místě vybudovat okrasný park.

Radary zpět do akce!

V tichosti a režimu přísného utajení upekli prostějovští radní plán, dle něhož se v co nejzazší době má na silnicích opět měřit formou tzv. ptačích budek Ty jsou přitom již dobrých devět roků mimo provoz a v posledních letech se mluvilo o jejich zcela odlišném využití. A ejhle, bude se prý znovu fotit!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ VYKOUKAL
06 pawlovska

To jsou věci! Sportovní manažer Jestřábů se uplynulou sobotu vrátil po osmi sezónách na led a ve věku, kdy brzy oslaví 49. narozeniny, se stal nejstarším hráčem historie, který oblékl dres Prostějova v soutěžním utkání.

Total Comments

Číslo týdne

104

Úctyhodných sto čtyř roků se takřka dožila Josefa Schlesingerová, která byla nejstarší občankou města Prostějova. Minulé úterý bohužel její srdce dotlouklo.

Total Comments

Výrok týdne

„DVA MĚSÍCE JEDL MIXOVANOU STRAVU“

U Okresního soudu v Prostějově vypovídala v případu Jiřího Otáhala alias „kanibala“ jeho exmilenka. A z některých slov šel mráz po zádech…

Total Comments