Dobré odpoledne, dnes je středa 12.8.2020
svátek slaví Klára,
zítra Alena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

23 veselyČistě domácího duelu v závěrečném dni UniCredit Czech Open se fanoušci nedočkali. Přesto budou mít komu fandit. O ceněnou trofej bude usilovat Jiří Veselý, hráč TK Agrofert Prostějov.

V repríze posledního finále na sebe narazili Radek Štěpánek a Jiří Veselý. Před rokem se radoval zkušený daviscupový reprezentant po poměrně jasném výsledku 6:4, 6:2. Po roce to ale byl mnohem vyrovnanější zápas. V jeho úvodu si oba soupeři brali servis, pak se však projevila dravost Veselého, který vyhrál 7:5. Ve druhé sadě Štěpánek vedl již 5:2, prostějovský hráč i tak srovnal krok a vynutil si zkrácenou hru. V tie-breaku zvítězil 7:1 a ukončil Štěpánkův sen o čtvrtém vítězství v Prostějově.

„Prohrál jsem vyhrané utkání. V každém setu jsem měl dva brejky. Pokaždé ale přišla slabší chvilka, což mě provázelo celý týden. Chtěl jsem vyhrát počtvrté, nevyšlo to. Možná za rok,“ uvedl po porážce Štěpánek, který chce na vyřazení co nejdříve zapomenout. „Antuková část sezony skončila. Teď je na řadě tráva.“

Především s postupem byl spokojený Veselý, 81. hráč světa. Jinak však byl k výkonu poměrně kritický. „V žebříčku krásy by tenhle zápas byl hodně dole. Bylo to nahoru dolů, taková oťukávaná. Na dívání to moc nebylo,“ mínil Veselý. „Na rozdíl od Radka jsem přestal v závěrech setů kazit a to rozhodlo. Jsem rád, že jsem to ustál především psychicky,“ dodal Veselý.

Ve druhém semifinále narazil Adam Pavlásek na Norberta Gomboše a slovenský tenista byl tentokrát nad síly prostějovského hráče. V každém setu dovolil soupeři pouze dvě hry a podruhé v sezoně postoupil do finále challengeru. „Porážka pochopitelně mrzí, ale celkově musím brát tento týden pozitivně. Věřím, že mi tento výsledek pomůže v dalším průběhu sezony,“ řekl Pavlásek.

Program pátého dne uzavřelo finále čtyřhry, ve kterém pár Lukáš Rosol, Andre Begemann porazil kanadskou dvojici Peter Polansky, Adil Shamasdin 6:1, 6:2.

Výsledky Unicredit Czech Open 2014

Total Comments

  • Babi leto
  • Gulas Fest
  • Olympic
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se díváte na tzv. boj s chudobou?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vlna zbrzdila.

Zatímco koronavirové číslo z předminulého týdne kdekoho vystrašilo, uplynulý týden by mohl zklidnit i ty největší pesimisty. Přírůstek jedenácti nakažených je sice nemilý, nicméně z celkového pohledu se nejedná o žádný citelný nárůst a tím pádem je vyloučeno, že bychom zde aktuálně měli nějaké ohnisko.

Chování policistů.
Pokud je pravda to, co tvrdí zaměstnanci krasického aquaparku, je tak na pováženou, proč si platíme státní složky. Poté, co se v „Koupelkách“ rozhořel konflikt se skupinkou Romů, přijela hlídka Policie ČR, avšak místo vyřešení problémů se s výtečníky jen přátelsky pozdravila! A tak si tady žijeme…

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Irena BLAŽKOVÁ

Po Faltýnkovi, Oklešťkovi a R. Fialovi se stala čtvrtou zástupkyní Prostějovska v Parlamentu Poslanecké sněmovny ČR. Dlouholetá starostka Vranovic-Kelčic nahradila přerovského kolegu Petra Vránu.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2,8

Prostějovsko si i ke konci července drží nejnižší podíl nezaměstnaných osob v Olomouckém kraji, přičemž oproti předchozímu měsíci číslo lidí bez práce dokonce mírně pokleslo.

Total Comments

Výrok týdne

„OPRAVOVAT CHCEME UŽ NA JAŘE“

Primátor Statutárního města Prostějov František Jura přivítal rozhodnutí Nejvyššího soudu, které zamítlo dovolání společnosti Manthellan.

Total Comments

-