Příjemnou noc, dnes je úterý 28.1.2020
svátek slaví Otýlie,
zítra Zdislava
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

tenisTěsně pod ligovým vrcholem se udrželi basketbalisté Prostějova, kteří dosáhli na pátý postup do finále v řadě. Orli v těžké sezoně dlouhodobě drželi pozici druhého nejlepšího týmu v České republice, přičemž se opět téměř obešli bez zahraničních posil. Dělo se tak v základní části Mattoni NBL, v Českém poháru a také v závěrečném play off. V konkurenci Pardubic, Děčína nebo letos výborné Opavy či nebezpečného Ústí nad Labem je to bezesporu úspěch, který zaslouží pozornost.

Hráči Ariete se po loňské sezoně dokázali vyrovnat s rolí favorita, v níž vstupovali do většiny utkání. Znovu se přitom výkonnostně posunuli a přitom zůstali jednotní na palubovce i v kabině. Pod vedením trenéra Zbyňka Cholevy neustoupili od snahy o agresivní a rychlý basketbal. Občas i za cenu některých ztrát, což uznal také sám kouč. Už v další sezoně z toho můžou profitovat ještě více než v právě skončeném soutěžním ročníku.

Od minulé sezony se tým změnil ve svém projevu. Ofenzivu z předcházejících let podpořil zlepšenou obranou. Orli byli druhým nejlépe bránícím mužstvem v lize a přiblížili se evropskému basketbalovému trendu. Díky nasazení pod vlastním košem dokázali uspět i v zápasech, kdy se jim v útoku nedařilo. Trpělivě čekali na vlastní bodové šňůry a přitom protivníkům nedovolili získat klíčový náskok.

Páté stříbro v řadě rozhodně hanáckému klubu sluší. Následující týdny a měsíce naznačí, zda bude mít klubové vedení podobné ambice také v novém sezóně. V těchto dnech právě probíhají jednání o složení kádru, snahou je udržení co největšího počtu hráčů. Přesto se nedá vyloučit, že dojde k několika změnám. Prioritou zůstává nastavená cesta, kdy Prostějov má v sestavě především domácí hráče a sází na týmovou spolupráci i potřebnou chemii v kabině. Předcházející roky ukázaly, že je to správná cesta.

Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

Co říkáte na rekordně nízké návštěvy při hokejových zápasech Jestřábů?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Pomáhající děti.

Hezkým činem začali rok 2020 na ZŠ E. Valenty v Prostějově, kde žákyně třídy 6. B zorganizovaly dobrovolnou sbírku na pomoc rodině z Mostkovic, které před nedávnými Vánocemi shořel dům. A vybralo se rovných dvacet tisíc korun! Tomu se rozhodně říká dobrý skutek s velkým „S“ hodný následování. Přidáte se?

Kanibalismus na Prostějovsku.

Pěstní souboje jsou vcelku běžným prostředkem k vyřizování sporů, ovšem aby se lidé navzájem pojídali, to jsme tu ještě neměli! V uplynulých dnech jsme zaznamenali dva případy, kdy jeden muž ukousl rivalovi při rvačce dolní ret, na druhého pak pořvávala tlupa spoluobčanů, že si „pochutnal“ na šestnáctileté slečně…

Total Comments

Osobnost týdne

PETR KOUKAL
04 koukal img 4104
Historicky nejlepší český badmintonista se musel porvat s diagnózou rakoviny varlat. Po konci kariéry založil Nadaci Petra Koukala, jejímž hlavním projektem je STK pro chlapy. Ten si klade za cíl, aby se o muži o své zdraví začali starat stejně jako o své auto. V Prostějově na plesu společnosti Koutný převzal šek na 250 tisíc korun, které vzešly z prodeje žiraf uháčkovaných zaměstnanci této oděvní firmy.

Total Comments

Číslo týdne

137


Po roční pauze se uplynulou neděli do jediného lyžařského areálu na Prostějovsku vrátila Kladecká lyže. Závod byl dokonce zařazen do Jihomoravského lyžařského poháru, díky čemuž se mohl těšit z rekordní účasti celkem 137 závodníků a závodnic. Mnozí z nich do Kladek dorazili právě z Brna.

Total Comments

Výrok týdne

„V PROSTĚJOVĚ UŽ SE NETANČÍ, ALE JENOM SKÁČE“


Taneční mistr Jiří Šindler, známý z působení v Domě služeb v Olomoucké ulici, si v exkluzivním rozhovoru takto postěžoval na kvalitu a (ne)zájem nejen o kurzy.

Total Comments