Dobré dopoledne, dnes je pondělí 16.9.2019
svátek slaví Ludmila,
zítra Naděžda
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

tenisTěsně pod ligovým vrcholem se udrželi basketbalisté Prostějova, kteří dosáhli na pátý postup do finále v řadě. Orli v těžké sezoně dlouhodobě drželi pozici druhého nejlepšího týmu v České republice, přičemž se opět téměř obešli bez zahraničních posil. Dělo se tak v základní části Mattoni NBL, v Českém poháru a také v závěrečném play off. V konkurenci Pardubic, Děčína nebo letos výborné Opavy či nebezpečného Ústí nad Labem je to bezesporu úspěch, který zaslouží pozornost.

Hráči Ariete se po loňské sezoně dokázali vyrovnat s rolí favorita, v níž vstupovali do většiny utkání. Znovu se přitom výkonnostně posunuli a přitom zůstali jednotní na palubovce i v kabině. Pod vedením trenéra Zbyňka Cholevy neustoupili od snahy o agresivní a rychlý basketbal. Občas i za cenu některých ztrát, což uznal také sám kouč. Už v další sezoně z toho můžou profitovat ještě více než v právě skončeném soutěžním ročníku.

Od minulé sezony se tým změnil ve svém projevu. Ofenzivu z předcházejících let podpořil zlepšenou obranou. Orli byli druhým nejlépe bránícím mužstvem v lize a přiblížili se evropskému basketbalovému trendu. Díky nasazení pod vlastním košem dokázali uspět i v zápasech, kdy se jim v útoku nedařilo. Trpělivě čekali na vlastní bodové šňůry a přitom protivníkům nedovolili získat klíčový náskok.

Páté stříbro v řadě rozhodně hanáckému klubu sluší. Následující týdny a měsíce naznačí, zda bude mít klubové vedení podobné ambice také v novém sezóně. V těchto dnech právě probíhají jednání o složení kádru, snahou je udržení co největšího počtu hráčů. Přesto se nedá vyloučit, že dojde k několika změnám. Prioritou zůstává nastavená cesta, kdy Prostějov má v sestavě především domácí hráče a sází na týmovou spolupráci i potřebnou chemii v kabině. Předcházející roky ukázaly, že je to správná cesta.

Total Comments

  • Basket
  • Floria Dušičky
  • Dny evropského dědictví
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Kdo je podle vás největším fotbalistou prostějovské historie?

P3_aplaus
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments