Dobrý podvečer, dnes je čtvrtek 20.6.2019
svátek slaví Květa,
zítra Alois
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

32 pavlasekPomoci mladým tenistům k důležitým bodům do světového žebříčku ATP. To byl hlavní důvod pořádání tří nových turnajů kategorie Futures na území České republiky. Kromě Prostějova se do projektu zapojila Praha a Liberec. Všechny tři turnaje s dotací 15 tisíc dolarů měly jednu věc společnou – vítěze z Prostějova. V domácím prostředí a na Spartě se radoval Jiří Veselý, v Liberci zase dominoval Adam Pavlásek, když ve finále porazil svého oddílového kolegu.

„Celá série turnajů vyšla parádně. Využil jsem aktuální formu, ke které pomohla předchozí náročná příprava s trenérem Jiřím Novákem,“ radoval se Veselý, který v průběhu tří podniků prohrál jediné z patnácti utkání a ve světovém žebříčku se prokousal už do čtvrté světové stovky.

Úspěšný byl rovněž Adam Pavlásek. Sedmnáctiletý hráč se lepšil turnaj od turnaje. V Prostějově vyhrál jeden zápas, v Praze už to dotáhnul až do čtvrtfinále a před posledním podnikem slíbil, že se pokusí tento výsledek vylepšit. Povedlo se mu to dokonale. Ani v jednom případě nezaváhal a po finálovém duelu se radoval z celkového vítězství. „To jsem nečekal. Ale pochopitelně jsem rád, jak se to povedlo,“ usmíval se po triumfu Pavlásek.

Třídílný seriál turnajů má za sebou první rok. Hned premiéra naznačila, že jde o krok správným směrem.

„Je to způsob, jak klukům můžeme pomoci k jejich výkonnostnímu růstu. Mají příležitost vyhnout se kvalifikacím na podobných turnajích v zahraničích a v hlavní soutěži hrají o body. Navíc doma, což je také výhoda, protože ušetří za cestování. Pochopitelně jsme rádi, že se dařilo prostějovským hráčům, ale i další tenisté získali důležité body. Pro celý český tenis je to dobrá zpráva,“ prohlásila šéfka prostějovských tenisových projektů Petra Langrová.

Total Comments

 • Familiada
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V KAVÁRNĚ CANALL?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Konečně konstruktivní jednání.

Úterní zasedání Zastupitelstva statutárního města Prostějov trvalo tentokrát jediný den a bylo ukončeno těsně po osmnácté hodině. V jeho průběhu se sice několikrát zadrhlo, protože opoziční zastupitelé opět v některých případech porušili jednací řád, ale tentokrát bylo docela plynulé.

Fatální selhání řidiče.

Jako obecné ohrožení vyšetřují kriminalisté dopravní nehodu, při které v úterý odpoledne narazil u Litovle autobus plný dětí do odstaveného kamionu. V něm cestovali desetiletí fotbalisté 1.SK Prostějov. Výsledek? Tři těžce zranění dospělí a čtrnáct lehce zraněných malých fotbalistů.

Total Comments

Osobnost týdne

ANTONÍN PANENKA
24 panenka
Legendární český fotbalista a autor nezapomenutelného „dloubáku“ při penaltovém rozstřelu ve finále Mistrovství Evropy v Bělehradě v roce 1976 byl hlavní hvězdou letošního Hořava Cupu v Kostelci na Hané a Prostějově.

Total Comments

Číslo týdne

2,0

Neskutečné. Podíl nezaměstnaných v Prostějově dosáhl historického minima rovných dvou procent. A je otázkou času, kdy se počet lidí bez práce dostane v regionu ještě pod tuto magickou hranici.

Total Comments

Výrok týdne

„BYL BY TO SICE IDEÁLNÍ STAV, ALE TAKY POLITICKÁ SMRT!“

První náměstek primátora Jiří Pospíšil takto zareagoval na radu finančních odborníků, že by město mohlo zvýšit daň z nemovitostí i poplatky za odpad

Total Comments