Dobrý podvečer, dnes je středa 18.9.2019
svátek slaví Kryštof,
zítra Zita
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

32 pavlasekPomoci mladým tenistům k důležitým bodům do světového žebříčku ATP. To byl hlavní důvod pořádání tří nových turnajů kategorie Futures na území České republiky. Kromě Prostějova se do projektu zapojila Praha a Liberec. Všechny tři turnaje s dotací 15 tisíc dolarů měly jednu věc společnou – vítěze z Prostějova. V domácím prostředí a na Spartě se radoval Jiří Veselý, v Liberci zase dominoval Adam Pavlásek, když ve finále porazil svého oddílového kolegu.

„Celá série turnajů vyšla parádně. Využil jsem aktuální formu, ke které pomohla předchozí náročná příprava s trenérem Jiřím Novákem,“ radoval se Veselý, který v průběhu tří podniků prohrál jediné z patnácti utkání a ve světovém žebříčku se prokousal už do čtvrté světové stovky.

Úspěšný byl rovněž Adam Pavlásek. Sedmnáctiletý hráč se lepšil turnaj od turnaje. V Prostějově vyhrál jeden zápas, v Praze už to dotáhnul až do čtvrtfinále a před posledním podnikem slíbil, že se pokusí tento výsledek vylepšit. Povedlo se mu to dokonale. Ani v jednom případě nezaváhal a po finálovém duelu se radoval z celkového vítězství. „To jsem nečekal. Ale pochopitelně jsem rád, jak se to povedlo,“ usmíval se po triumfu Pavlásek.

Třídílný seriál turnajů má za sebou první rok. Hned premiéra naznačila, že jde o krok správným směrem.

„Je to způsob, jak klukům můžeme pomoci k jejich výkonnostnímu růstu. Mají příležitost vyhnout se kvalifikacím na podobných turnajích v zahraničích a v hlavní soutěži hrají o body. Navíc doma, což je také výhoda, protože ušetří za cestování. Pochopitelně jsme rádi, že se dařilo prostějovským hráčům, ale i další tenisté získali důležité body. Pro celý český tenis je to dobrá zpráva,“ prohlásila šéfka prostějovských tenisových projektů Petra Langrová.

Total Comments

 • Bazárek
 • Bladenights
 • Šumnica
 • O pohár primátora
 • Basket
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

P3_aplaus
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments