Dobré poledne, dnes je pátek 22.11.2019
svátek slaví Cecílie,
zítra Klement
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

32 pavlasekPomoci mladým tenistům k důležitým bodům do světového žebříčku ATP. To byl hlavní důvod pořádání tří nových turnajů kategorie Futures na území České republiky. Kromě Prostějova se do projektu zapojila Praha a Liberec. Všechny tři turnaje s dotací 15 tisíc dolarů měly jednu věc společnou – vítěze z Prostějova. V domácím prostředí a na Spartě se radoval Jiří Veselý, v Liberci zase dominoval Adam Pavlásek, když ve finále porazil svého oddílového kolegu.

„Celá série turnajů vyšla parádně. Využil jsem aktuální formu, ke které pomohla předchozí náročná příprava s trenérem Jiřím Novákem,“ radoval se Veselý, který v průběhu tří podniků prohrál jediné z patnácti utkání a ve světovém žebříčku se prokousal už do čtvrté světové stovky.

Úspěšný byl rovněž Adam Pavlásek. Sedmnáctiletý hráč se lepšil turnaj od turnaje. V Prostějově vyhrál jeden zápas, v Praze už to dotáhnul až do čtvrtfinále a před posledním podnikem slíbil, že se pokusí tento výsledek vylepšit. Povedlo se mu to dokonale. Ani v jednom případě nezaváhal a po finálovém duelu se radoval z celkového vítězství. „To jsem nečekal. Ale pochopitelně jsem rád, jak se to povedlo,“ usmíval se po triumfu Pavlásek.

Třídílný seriál turnajů má za sebou první rok. Hned premiéra naznačila, že jde o krok správným směrem.

„Je to způsob, jak klukům můžeme pomoci k jejich výkonnostnímu růstu. Mají příležitost vyhnout se kvalifikacím na podobných turnajích v zahraničích a v hlavní soutěži hrají o body. Navíc doma, což je také výhoda, protože ušetří za cestování. Pochopitelně jsme rádi, že se dařilo prostějovským hráčům, ale i další tenisté získali důležité body. Pro celý český tenis je to dobrá zpráva,“ prohlásila šéfka prostějovských tenisových projektů Petra Langrová.

Total Comments

  • Kendrion
  • Fischer Lokomotive
  • Interforst
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U POSLEDNÍHO HALÍŘE?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bílá pastelka zabrala.

Jubilejní dvacátá sbírka na speciální služby pro nevidomé, slabozraké a na podporu speciálních výukových programů měla širokou odezvu i mezi dětmi základních škol a studenty středních škol v Prostějově. Dohromady se mezi školní mládeží v Prostějově vybralo 60 328 korun.

Opět bez tiskové konference.

Radní už podruhé za sebou prokázali, že o setkání s novináři zřejmě příliš nestojí. Informace z magistrátu o jednání rady města v úterý 19. listopadu sice došla, jedním dechem ale bylo sděleno, že se tradiční následná tisková konference konat nebude... Vivat transparentnost!

Total Comments

Osobnost týdne

JAN DOLANSKÝ

46 dolanskySpolečně s dalšími známými herci se v prostějovském divadle představil v rámci akce Noc divadel ve hře Perfect Days. Partnery mu byli například Jan Hofman, Lenka Vlasáková a Dana Syslová.

Total Comments

Číslo týdne

 30

Celý minulý týden se logicky nesl ve znamení oslav a připomínek třicátého výročí listopadových událostí roku 1989. Vrcholem všeho byly nedělní oslavy sametové revoluce na prostějovském náměstí T. G. Masaryka.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SI PŘEČETL  ROZHOVOR S PANEM  ŠLAMBOREM, TAK JSEM  SI MUSEL DÁT SKLENIČKU  STUDENÉ VODY!“

Předseda Oblastního sdružení ODS Prostějov Petr Sokol žasne, jak po třiceti letech někteří vidí sametovou revoluci...

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments