Dobré dopoledne, dnes je středa 5.8.2020
svátek slaví Kristián,
zítra Oldřiška
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

32 pavlasekPomoci mladým tenistům k důležitým bodům do světového žebříčku ATP. To byl hlavní důvod pořádání tří nových turnajů kategorie Futures na území České republiky. Kromě Prostějova se do projektu zapojila Praha a Liberec. Všechny tři turnaje s dotací 15 tisíc dolarů měly jednu věc společnou – vítěze z Prostějova. V domácím prostředí a na Spartě se radoval Jiří Veselý, v Liberci zase dominoval Adam Pavlásek, když ve finále porazil svého oddílového kolegu.

„Celá série turnajů vyšla parádně. Využil jsem aktuální formu, ke které pomohla předchozí náročná příprava s trenérem Jiřím Novákem,“ radoval se Veselý, který v průběhu tří podniků prohrál jediné z patnácti utkání a ve světovém žebříčku se prokousal už do čtvrté světové stovky.

Úspěšný byl rovněž Adam Pavlásek. Sedmnáctiletý hráč se lepšil turnaj od turnaje. V Prostějově vyhrál jeden zápas, v Praze už to dotáhnul až do čtvrtfinále a před posledním podnikem slíbil, že se pokusí tento výsledek vylepšit. Povedlo se mu to dokonale. Ani v jednom případě nezaváhal a po finálovém duelu se radoval z celkového vítězství. „To jsem nečekal. Ale pochopitelně jsem rád, jak se to povedlo,“ usmíval se po triumfu Pavlásek.

Třídílný seriál turnajů má za sebou první rok. Hned premiéra naznačila, že jde o krok správným směrem.

„Je to způsob, jak klukům můžeme pomoci k jejich výkonnostnímu růstu. Mají příležitost vyhnout se kvalifikacím na podobných turnajích v zahraničích a v hlavní soutěži hrají o body. Navíc doma, což je také výhoda, protože ušetří za cestování. Pochopitelně jsme rádi, že se dařilo prostějovským hráčům, ale i další tenisté získali důležité body. Pro celý český tenis je to dobrá zpráva,“ prohlásila šéfka prostějovských tenisových projektů Petra Langrová.

Total Comments

  • Gulas Fest
  • Olypmic
  • Czech Tour
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Obáváte se druhé vlny koronavirusu?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Počasí konečně přálo.

Během uplynulého víkendu se v celém prostějovském regionu konal bezpočet kulturních a společenských akcí, které tentokrát nemusely být rušeny kvůli nepřízni počasí. Oproti předešlému fiasku tak v rámci Léta s hvězdami mohla při druhém pokusu nejen kapela Argema zahrát vícero návštěvníkům.

Koronavirus odložil investice.
Stavební investice za desítky milionů korun byli nuceni na příští rok odložit prostějovští radní. Důvodem je až příliš velké množství peněz vynaložených radnicí během nouzového stavu a zároveň obava z dalšího šíření nákazy covid-19. Počkat si musí Národní dům, kino Metro 70 a další.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel ŠPORCL

Fenomenální český houslista uhranul své příznivce při svém vystoupení s názvem Pocta Paganinimu na zámku v Plumlově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

5 417

Přesně tolik zákazníků využilo během prvního pololetí službu Senior taxi v Prostějově. Velký pokles počtu klientů kvůli covid-19 byl zaznamenán během nouzového stavu.

Total Comments

Výrok týdne

„Takhle kdyby mi vařila moje žena!“

Jeden ze spokojených účastníků ptenského Gulášfestu určitě nechtěl urazit svoji manželku, ale...

Total Comments

-