Dobrý večer, dnes je sobota 8.8.2020
svátek slaví Soběslav,
zítra Roman
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

50 vecer mistru 063FOTOGALERIE: Nejlepším tenisovým oddílem České republiky se i v roce 2014 stal TK Agrofert Prostějov. Svou dlouhodobě stabilní pozici potvrdil na letošních mládežnických šampionátech i turnajích nejvyšší světové úrovně. V konferenčním sále Hotelu Tennis Club tak mohla uplynulý pátek při tradičním Večeru mistrů panovat velice dobrá nálada. „Díky vašim úspěchům opakovaně připravujeme tento slavnostní večer a věřte, že to děláme rádi,“ poznamenala k úspěšným zástupcům TK Agrofert šéfka prostějovských tenisových projektů Petra Černošková.

„Když člověk musí k doktorovi, není to vůbec nic příjemného. Když přichází dokonce doktor za vámi, bývá to většinou ještě o hodně horší. Já i my všichni společně máme ale doktora, kterého vídáme poměrně často a vídáme ho rádi, protože přichází většinou s velmi příjemnými zprávami.
A bude tak tomu i dnes večer, protože sem přichází šéf prostějovského tenisu pan doktor Miroslav Černošek,“ zahájila slavnostní večer česká moderátorská legenda Petr Salava.
A v dobrém rozpoložení pokračoval i předseda tenisového klubu a spolumajitel marketingové společnosti TK PLUS, jenž následně od Salavy obdržel zlatou prezidentskou medaili u příležitosti čtyřicetiletého jubilea fotbalového klubu Amfora. „Jsme skoro nejlepší na světě. Titulů jsme nastřádali téměř tolik, co se dalo. Kráčíme správnou cestou a jsem rád, že tu vidím spoustu rodičů, babiček a dědečků, všem bych chtěl poděkovat, je to výsledek především vaší práce,“ usmíval se.
Po tomto úvodu už došlo na ocenění úspěšné mládeže. Na pódium tak dokráčely kompletní výběry minitenisu, babytenisu, mladších žáků a dorostenců, které získaly zlaté medaile, i stříbrní starší žáci. A ceny jim předávali jejich úspěšní předchůdci Petra Kvitová, Jiří Veselý, Tereza Smitková, ředitelka tenisových projektů TK Plus Petra Černošková, předseda tenisového svazu Ivo Kaderka, kapitán davisupového týmu Jaroslav Navrátil i osobnosti veřejné sféry. Přítomni totiž byli rovněž hejtman Olomouckého kraje Jiří Rozbořil a jeho první náměstek Alois Mačák i Miroslav Pišťák, primátor Statutárního města Prostějov společně se svými náměstky Alenou Raškovou, Ivanou Hemerkovou a Zdeňkem Fišerem.
„Pro mě je hrozně zajímavé a úžasné, jak nám díky systému z těchto maličkých dětiček vyrůstají další tenisové hvězdy.
I Petru Kvitovou si pamatuji jako sedmnáctiletou dorostenku, ono to strašně letí. A když budeš mít Petro nástupce, bude to dobré nejen pro prostějovský, ale i pro celý český tenis,“ konstatoval společně s přáním krásných Vánoc předseda Českého tenisového svazu Ivo Kaderka.
O kulturní vložku přibližně v polovině programu se postarala skupina Těžkej Pokondr, která zapěla své tři kusy a následně přemluvila Petru Kvitovou k vytvoření populární selfie.
A tento nápad nakonec skončil tím, že celé trio vyfotil na mobil ochotný Ivo Kaderka.
Následovalo ocenění nejlepších individualit. Mezi mládeží se dočkali vítěz pardubické juniorky a trojnásobný mistr republiky ve dvouhře a čtyřhře Zdeněk Kolář, jeho parťák z vítězné čtyřhry a finalista z Pardubic
i dvouher David Poljak, mistr Evropy do čtrnácti let Evžen Holiš, šampion domácí dvouhry do dvanácti let Jaroslav Šmédek, vítěz čtyřhry dvanáctiletých Dalibor Svrčina, vítěz pražského a brněnského turnaje pro děti do devíti let Jakub Menšík a vítězka turnajů z Piešťan i Trnavy pro dívky do čtrnácti let Anna Kynčlová.
Mezi dospělými je napodobily již dvojnásobná vítězka Wimbledonu Petra Kvitová, její kolegyně z vítězné fedcupové sestavy Lucie Šafářová a osmifinalistka letošního Wimbledonu Tereza Smitková.
„Z Wimbledonu na vás dýchá tradice, je to specifický turnaj s bohatou historií. Každý rok tam chci uhrát aspoň to co loni, konkrétní cíle si ale nedávám. Na rok 2015 již mám hotovou kondiční přípravu a chystám se tenisově, teď mě čeká extraliga a třicátého prosince odlétám na turnaj do Číny,“ představila svůj program dlouholetá česká ženská jednička Petra Kvitová.
A s dobrými pocity bilancovala rok 2014 i nedávná juniorka Tereza Smitková, která se ovšem úspěšně prosazuje i mezi dospělými. „Před začátkem sezony to asi nikdo nečekal a musím poděkovat celému týmu, který za mnou stojí a drží mi palce,“ ohlížela se za úspěšnou sezonou dvacetiletá hráčka, která dokázala vystoupat až na šedesáté sedmé místo. Radost měla i z toho, že si právě v pátek mohla vyzvednout nové auto, poté taky mohla prozradit, proč se jí líbí Novak Djokovič a Tomáš Klus. „Djokovič se mi líbí stylem hry a hraje stejnou raketou jako já, u Kluse se mi od začátku jeho tvorby líbí jeho písničky a vůbec,“ usmála se Smitková.
Ocenění oběma kráskám předával hejtman Olomouckého kraje Jiří Rozbořil, jenž připomněl, že právě tento kraj je v podpoře sportu velice aktivní. „Olomoucký kraj je fenoménem v oblasti sportu, na vynikající úrovni je tu hokej, fotbal, volejbal, basketbal, házená, samozřejmě tenis, samozřejmě i krasojízda v Němčicích a lukostřelci v Kostelci na Hané. Podporujeme mládež, ta pak může vyrůstat. Právě dneska jsme schválili rozpočet Olomouckého kraje a peníze na sport jsou ještě vyšší než v letošním roce,“ pochlubil se Rozbořil.
Organizátoři připravili pro nadějné tenisty i dvě soutěže o zlaté a stříbrné vánoční kolekce. Mladé herecké hvězdy nejlépe poznalo chlapecké trio Kajlík, Svrčina, Jurajda, sportovce napříč odvětvími správně odhadla trojice Pavlásek, Holiš, Steinhauer. Cenu za přínos prostějovskému sportu si odneslo sourozenecké duo Antonín a Miroslav Dosedělové, které na pódiu jako třetí do party doplnil prostějovský primátor Miroslav Pišťák. Po nich přišel čas na dvě kouzelnická čísla, která se svými asistentkami předvedl Magic Alex.
Všichni přítomní si následně připomněli a minutou ticha uctili památku Jiřího Zemana. Oficiální část pak uzavřel přípitek v podání Petry Černoškové, která všem popřála, aby rok 2015 pro ně byl tak úspěšný jako ten právě končící.

Total Comments

  • Gulas Fest
  • Olypmic
  • Czech Tour
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Obáváte se druhé vlny koronavirusu?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Počasí konečně přálo.

Během uplynulého víkendu se v celém prostějovském regionu konal bezpočet kulturních a společenských akcí, které tentokrát nemusely být rušeny kvůli nepřízni počasí. Oproti předešlému fiasku tak v rámci Léta s hvězdami mohla při druhém pokusu nejen kapela Argema zahrát vícero návštěvníkům.

Koronavirus odložil investice.
Stavební investice za desítky milionů korun byli nuceni na příští rok odložit prostějovští radní. Důvodem je až příliš velké množství peněz vynaložených radnicí během nouzového stavu a zároveň obava z dalšího šíření nákazy covid-19. Počkat si musí Národní dům, kino Metro 70 a další.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel ŠPORCL

Fenomenální český houslista uhranul své příznivce při svém vystoupení s názvem Pocta Paganinimu na zámku v Plumlově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

5 417

Přesně tolik zákazníků využilo během prvního pololetí službu Senior taxi v Prostějově. Velký pokles počtu klientů kvůli covid-19 byl zaznamenán během nouzového stavu.

Total Comments

Výrok týdne

„Takhle kdyby mi vařila moje žena!“

Jeden ze spokojených účastníků ptenského Gulášfestu určitě nechtěl urazit svoji manželku, ale...

Total Comments

-