Dobrý podvečer, dnes je sobota 8.8.2020
svátek slaví Soběslav,
zítra Roman
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

31 kvitova_olympiadaGlobální sport předčil při vyhlašování ankety Sportovec roku 2014 olympijské disciplíny. Královnou českého sportu se podruhé v kariéře stala tenistka Petra Kvitová. V končící sezoně vyhrála Wimbledon a pomohla českému družstvu k vítězství ve Fed Cupu. Druhá skončila olympijská vítězka ve snowboardcrossu Eva Samková a třetí místo patří Martině Sáblíkové. Rychlobruslařka získala v Soči zlato a stříbro.

„Konkurence byla obrovská. V roce 2011 jsem vyhrála, když se nekonala olympiáda. Proto si druhého úspěchu cením víc. Je opravdu speciální,“ prohlásila během korunovace Kvitová, čtvrtá tenistka světa.

Hráčka prostějovského TK Agrofert vyhrála s minimálním náskokem deseti bodů. Tak vyrovnané hlasování historie ankety nepamatuje. „Bylo to hodně nabité. Nejen elitní desítka. Dařilo se i spoustě dalších sportovců, kteří se tam letos nedostali. Že jsem porazila dvě olympijské vítězky mi přijde skoro nemožné. Koruna je krásná,“ radovala se Kvitová.

Nejlepším kolektivem se stal český fedcupový tým, druhá skončila smíšená biatlonová štafeta a na třetím místě se umístilo národní fotbalové mužstvo. Pro cenu si přišla i další prostějovská tenistka Lucie Šafářová. Druhá nejlepší domácí tenistka dorazila z Floridy, kde se chystala na novou sezonu. „Byl to krásný večer. Připomenuly jsme si fedcupové vítězství. Doufám, že podobné úspěchy na nás ještě čekají,“ uvedla Šafářová.

Nejlepším sportovcem roku 2014 v juniorské kategorii, kterou vyhlašuje Nadace České sportovní reprezentace, je juniorská mistryně světa na deset kilometrů v chůzi Anežka Drahotová. Druhý skončil desetibojař Jan Sýkora a třetí šermíř Alexander Choupenitch.

Sportovní legendou se stala in memoriam Miloslava Rezková - Hübnerová, olympijská vítězka ve skoku vysokém z roku 1968. Cenu převzala dcera Linda Hübnerová z rukou paní Věry Čáslavské.


 

Anketa Sportovec roku 2014:

Jednotlivci: 1. Petra Kvitová (tenis) 1530 bodů, 2. Eva Samková (snowboarding) 1520, 3. Martina Sáblíková (rychlobruslení) 1393, 4. Ondřej Moravec 1260, 5. Gabriela Soukalová (oba biatlon) 1150, 6. Barbora Špotáková (atletika) 912, 7. König (silniční cyklistika) 826, 8. Lukáš Krpálek (judo) 790, 9. Ondřej Synek (veslování) 737, 10. Tomáš Berdych (tenis) 591.

Kolektivy: 1. tenisový tým ČR (Kvitová, Lucie Šafářová, Lucie Hradecká, Andrea Hlaváčková, Klára Koukalová, Barbora Záhlavová-Strýcová, Petr Pála) 467, 2. smíšená štafeta biatlonistů (Moravec, Soukalová, Jaroslav Soukup, Veronika Vítková) 377, 3. fotbalový tým ČR 248.

Junioři: 1. Anežka Drahotová 105, 2. Jan Sýkora (oba atletika) 91, 3. Alexander Choupenitch (šerm) 69.

Sportovní legenda 2014: Miloslava Rezková - Hübnerová (atletika).

Total Comments

  • Gulas Fest
  • Olypmic
  • Czech Tour
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Obáváte se druhé vlny koronavirusu?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Počasí konečně přálo.

Během uplynulého víkendu se v celém prostějovském regionu konal bezpočet kulturních a společenských akcí, které tentokrát nemusely být rušeny kvůli nepřízni počasí. Oproti předešlému fiasku tak v rámci Léta s hvězdami mohla při druhém pokusu nejen kapela Argema zahrát vícero návštěvníkům.

Koronavirus odložil investice.
Stavební investice za desítky milionů korun byli nuceni na příští rok odložit prostějovští radní. Důvodem je až příliš velké množství peněz vynaložených radnicí během nouzového stavu a zároveň obava z dalšího šíření nákazy covid-19. Počkat si musí Národní dům, kino Metro 70 a další.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel ŠPORCL

Fenomenální český houslista uhranul své příznivce při svém vystoupení s názvem Pocta Paganinimu na zámku v Plumlově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

5 417

Přesně tolik zákazníků využilo během prvního pololetí službu Senior taxi v Prostějově. Velký pokles počtu klientů kvůli covid-19 byl zaznamenán během nouzového stavu.

Total Comments

Výrok týdne

„Takhle kdyby mi vařila moje žena!“

Jeden ze spokojených účastníků ptenského Gulášfestu určitě nechtěl urazit svoji manželku, ale...

Total Comments

-