Dobrý večer, dnes je sobota 8.8.2020
svátek slaví Soběslav,
zítra Roman
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

03 veselyV životní formě se představil na turnaji v Aucklandu tenista TK Agrofert Prostějov Jiří Veselý. Poprvé v životě porazil, a hned ve dvou případech, hráče světové dvacítky a senzační tažení dotáhl do úspěšného konce, když ve finále porazil Francouze Adriana Mannarina. „Před závěrečným zápasem jsem byl hodně nervózní. Atmosféra finále byla svazující. Na druhou stranu mě uklidňovalo, že soupeř je na tom stejně. Také hrál finále poprvé. Naštěstí se mi dařilo na servisu a díky tomu jsem získal sebevědomí a šel za výhrou,“ přiblížil své pocity během posledního zápasu Veselý.

Daviscupový reprezentant musel přitom absolvovat kvalifikaci, kde se skvěle rozehrál. Na vlastní kůži to pocítil třináctý hráč světa Ernests Gulbis z Lotyšska. Utkání 2. kola Veselý ovládl po výsledku 6:2, 3:6, 6:1. „Bylo to poprvé, kdy jsem porazil hráče ze světové dvacítky. Po takovém úspěchu každému narostou křídla,“ uvedl prostějovský tenista, který následně přehrál Donalda Younga 6:2 a 6:3 a nezastavil jej ani Kevin Anderson z Jihoafrické republiky. Světová šestnáctka prohrála 4:6, 6:7. „Ukázalo se, že jsem na tom dobře i kondičně, což je dobrá zpráva,“ těšilo vítěze.
Pak už následovalo finále, ve kterém Veselý navázal na úspěch Jiřího Nováka. Bývalý prostějovský hráč se v Aucklandu radoval v roce 1996. „Zlepšení jsme věnovali celou přípravu s Ladislavem Simonem. Servis se podařilo posunout na vyšší úroveň, zlepšil se také return. Pochopitelně jsem rád, že naše úsilí přineslo ovoce tak brzy,“ konstatoval Veselý.
Český tenista se v novém vydání žebříčku ATP posune na 39. místo. „Nebudu v prvních kolech narážet na nasazené tenisty, protože budu sám nasazený. To je velká výhoda, kterou přineslo toto vítězství,“ těší Veselého, který v 1. kole Australian Open narazí na Viktora Troického ze Srbska. „Bude to těžký zápas. Ale když předvedu svoji hru, může to dopadnout dobře,“ věří si tenista.

Total Comments

  • Gulas Fest
  • Olypmic
  • Czech Tour
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Obáváte se druhé vlny koronavirusu?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Počasí konečně přálo.

Během uplynulého víkendu se v celém prostějovském regionu konal bezpočet kulturních a společenských akcí, které tentokrát nemusely být rušeny kvůli nepřízni počasí. Oproti předešlému fiasku tak v rámci Léta s hvězdami mohla při druhém pokusu nejen kapela Argema zahrát vícero návštěvníkům.

Koronavirus odložil investice.
Stavební investice za desítky milionů korun byli nuceni na příští rok odložit prostějovští radní. Důvodem je až příliš velké množství peněz vynaložených radnicí během nouzového stavu a zároveň obava z dalšího šíření nákazy covid-19. Počkat si musí Národní dům, kino Metro 70 a další.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel ŠPORCL

Fenomenální český houslista uhranul své příznivce při svém vystoupení s názvem Pocta Paganinimu na zámku v Plumlově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

5 417

Přesně tolik zákazníků využilo během prvního pololetí službu Senior taxi v Prostějově. Velký pokles počtu klientů kvůli covid-19 byl zaznamenán během nouzového stavu.

Total Comments

Výrok týdne

„Takhle kdyby mi vařila moje žena!“

Jeden ze spokojených účastníků ptenského Gulášfestu určitě nechtěl urazit svoji manželku, ale...

Total Comments

-