Dobré odpoledne, dnes je pátek 25.9.2020
svátek slaví Zlata,
zítra Andrea
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

11 hajekDaviscupový šampion, trojnásobný vítěz UniCredit Czech Open a dlouholetý člen TK Agrofert Jan Hájek ukončil profesionální kariéru. Jednatřicetiletý tenista se na okruhu ATP pohyboval patnáct let, v žebříčku ale spadl až na 446. příčku a rozhodl se opustit tenisové arény. „Herně to nebylo ono, navíc jsem se cítil opotřebovaný i psychicky. Rozhodnutí ve mně zrálo několik měsíců,“ uvedl Hájek. „Na návrat do světové stovky výkony nestačily. Nemělo smysl se nějak trápit,“ dodal tenista.

Hájek v průběhu kariéry postoupil až na 71. místo na žebříčku ATP a vyhrál deset turnajů kategorie challenger. Na grandslamu se dostal do 3. kola na French Open. Nejlepším výsledkem na okruhu ATP bylo semifinále v Bastadu v roce 2012. Společně s Tomášem Berdychem vyhrál čtyřhru na turnaji v Dauhá v loňském roce. „Z individuálních úspěchů si nejvíce cením titulů z prostějovského UniCredit Czech Open,“ poznamenal Hájek, který na největším turnaji v České republice pravidelně předváděl své nejlepší výkony a s úsměvem tvrdil, že kdyby bylo takových turnajů více, mohl být ve světové padesátce.
V roce 2013 byl členem vítězného daviscupového týmu a životní úspěch mu bude připomínat replika salátové mísy. „Na naše vítězství nikdy nezapomenu. Je to první věc, na kterou si vzpomenu, když probírám svoji kariéru,“ přiznal Hájek.
V příštích týdnech se bude tenista rozhodovat, co bude dělat dál. Zatím není jisté, zda své další životní kroky spojí s tenisem. „Může to být něco s tenisem i mimo tenis. Budu to řešit. Jsem ale zvyklý na aktivní život a doma určitě sedět nebudu. Musím si všechno promyslet,“ uvažuje několikanásobný vítěz extraligy smíšených družstev v barvách Prostějova.
Na kariéru, kterou několikrát přerušily zdravotní problémy, bude vzpomínat v dobrém. Z ukončení jedné etapy života není Hájek zklamaný. „Dosáhl jsem na pár dobrých výsledků, na které budu rád vzpomínat. Dozrál čas na změnu, život jde dál,“ konstatuje Hájek.

Total Comments

  • Hradišťan
  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-