Dobrý večer, dnes je pátek 24.5.2019
svátek slaví Jana,
zítra Viola
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

47 agelky_slaviaNecelé dva dny po těžké bitvě v Cortese a den po leteckém návratu do ČR nastoupily volejbalistky VK AGEL Prostějov k duelu 7. kola UNIQA extraligy žen 2012/13 proti Volleyball clubu Slavia Praha. Únavu domácí tým překonal a místy kousající mladice z hlavního města nakonec zdolal bez fatálních komplikací i ztracené sady, čímž se vrátil do čela soutěže.

VK Prostějov – Slavia Praha 3:0 (18, 14, 21)

Rozhodčí:
 Večeřa a Buchar
Čas: 68 minut
Diváků: 200

Sestava Prostějova: Miletič, Hrončeková, Soares, Velikiy, Žarkova, Vincourová, libero Chlumská. Trenér: Miroslav Čada.

Sestava Slavie: Caithamlová, Smolková, Hanzlová, Vašutová, Vinecká, Cebáková, libero Pillerová – Ančincová, Prokopová. Trenér: Jiří Vojík.

Bodový vývoj – první set: 1:0, 1:2, 2:4, 4:4, 4:6, 7:7, 8:9, 11:9, 11:12, 14:13, 17:14, 19:15, 22:16, 22:18, 25:18. Druhý set: 0:1, 4:1, 6:2, 6:5, 9:5, 15:6, 16:8, 19:8, 19:10, 22:10, 22:13, 24:13, 25:14. Třetí set: 0:2, 2:3, 2:5, 6:9, 10:9, 10:11, 15:12, 15:14, 17:15, 17:17, 20:17, 20:19, 22:19, 24:20, 25:21.

V úvodní sadě jako by Agelky ještě byly na zpáteční cestě z Itálie domů a nikoliv na hřišti Sportcentra DDM. Mdlý výkon plný chyb i nepřesností bez potřebné razance v útoku (ta chyběla hlavně u Velikiy) umožnil hostujícímu družstvu zpočátku vést (5:7), pak ještě dlouho držet krok (11:9 – 11:12, 14:14). Až druhá polovina setu přinesla zvýšení hanáckých otáček, což stačilo na postupný únik a bezpečné vítězství. Nadstandardně často přitom Vékáčko sahalo k ulívkám při zakončení, poměrně dost bodů přidalo též úspěšnými bloky – 25:18.

Povedenou koncovkou se domácí hráčky dostaly do tempa i pohody a z toho rezultoval rychlý náskok 6:2 vybudovaný především výborným servisem Hrončekové plus bodovými zásahy Žarkove. Pak sice nápor na chvilku vypnul (6:5), ale rozjetý favorit hned vzápětí pokračoval ve zkvalitněné herní produkci. Vše vycházelo z velmi dobrého podání (Velikiy, Žarkova), nabaloval se lepší útok, neprostupná obrana a v součtu mladé Slávistky vůbec nestačily. Druhé dějství pro ně skončilo vysokou porážkou – 25:14.

Jasným průběhem zápasu ukolébané Prostějovanky však za dané situace polevily, naopak soupeřky se výrazně zvedly. A třetí část tím pádem zahájila podobně jako první (2:5, 6:9). Zvrat zařídily až středové plejerky VK: Hrončeková na servisu, Žarkova útočně (10:9). Tahle čtyřbodová šňůra úřadující mistryně znovu nastartovala, jenže celé střetnutí nadprůměrně podávající Pražanky tentokrát nesložily předčasně zbraně. Vyrovnané šance držely až do skóre 17:17, poté ještě dotáhly z 20:17 na 20:19. A teprve úplná koncovka patřila větší volejbalové kvalitě snoubené s bohatšími zkušenostmi v podání AGELu – 25:21 a 3:0.


 

Ľubomír Petráš (asistent kouče VK AGEL Prostějov): „Z naší strany to byl trochu unavený výkon hlavně na začátku prvního setu a většinu posledního. Náročný program šel holkám do nohou, možná i do hlav, naštěstí se s tím dokázaly postupně vypořádat. Těžili jsme z lepšího útoku a solidní obrany, naopak problémy vznikaly kvůli našim deseti zkaženým servisům. Podstatné je celkové zvládnutí zápasu, což se budeme snažit zopakovat hned zítra v nelehkém souboji s Olympem.“

Solange Soares (kapitánka VK AGEL Prostějov): „Zvládly jsme to 3:0, což je hlavní. Po velmi náročném dvouhodinovém utkání v Cortese se logicky projevila nějaká únava, ale přesto jsme se snažily být koncentrované celý čas. Občas to nevycházelo a vlastními chybami jsme soupeřky pouštěly do hry, ovšem nasazení nechybělo. Což vidím jako největší pozitivum. Z kolektivu je cítit, že hodně chce, a na tom se dá stavět.“

Jiří Vojík (kouč Volleyball clubu Slavia Praha): „Chtěli jsme Prostějov potrápit tím víc, že měl za sebou těžké střetnutí v Itálii a delší cestování. Tohle pro nás byla určitá výhoda, byť domácí jsou samozřejmě výkonnostně mnohem výš. Také jsme si chtěli vyzkoušet některé herní věci. Při pohledu do zápasových statistik vidím, že jsme soupeře mírně předčili na servisu i přihrávce, naopak jsme dost zaostávali jak v útoku, tak v obraně. Což ve volejbale rozhoduje a proto se zrodil zasloužený výsledek 3:0. Splnit cíl v podobě zisku setu se nám tedy nepovedlo, třeba to vyjde příště.“

Ivana Cebáková (kapitánka Volleyball clubu Slavia Praha): „Přijely jsme do Prostějova pokusit se o aspoň trochu dobrý výsledek. Samozřejmě jsme nepočítaly s vítězstvím, ale cílem bylo neprohrát příliš moc.V částech prvního i třetího setu se nám dařilo hrát vyrovnaně a dokonce jsme vedly, naopak druhá sada byly vyloženě špatná. Celkově máme do dalšího vzájemného utkání v poháru ještě co zlepšovat.“

Total Comments

 • KSČM
 • Noc Kostelů
 • Interforst
 • Lázně Skalka
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Nejsme bezohlední.

Pětačtyřicetiletý Marek Mlčoch děkuje v aktuálním čísle nejen svým blízkým, ale i širokému aparátu záchranářů za svůj život, minulé úterý zavolala na linku 156 žena, která si povšimla seniora s jízdním kolem. Ten v Kolářových sadech bezvládně spadl na zem. Díky včasnému příjezdu sanitky se nestalo nic vážného. Tleskáme!

Skoro nejrizikovější fanoušci.

Vedení prostějovské policie ostře zkritizovalo chování části přívrženců hokejových Jestřábů při utkáních druhé nejvyšší soutěže. Za násilnosti, výtržnosti a majetkové trestné činy už Okresní soud v Prostějově vydal těm nejdivočejším sedm zákazů vstupu do haly, když se hraje zápas!

Total Comments

Osobnost týdne

Jan PŘEUČIL
20 preucil
Fenomenální herec společně se svojí manželkou Evou Hruškovou pobavil ve čtvrtek své fanoušky nejen v prostějovském divadle, ale o den dříve i starší příznivce v domově seniorů v Nerudově ulici při neformální besedě.

Total Comments

Číslo týdne

320 000 000

Tak to je darda! Přesně takto astronomickou sumu požaduje společnost Manthellen po prostějovském magistrátu za údajné porušení obchodní smlovy. Jak známo, záležitost se týká kauzy kolem výstavby Galerie Prostějov v prostoru U Špalíčku.

Total Comments

Výrok týdne

„NESUĎTE, ABYSTE NEBYLI SOUZENI!“

Takto při předávání Cen města Prostějova odpovídal jeden z vyznamenaných exprimátor Miroslav Pišťák na kritiku některých současných opozičních zastupitelů města

Total Comments