Dobrý večer, dnes je pátek 24.5.2019
svátek slaví Jana,
zítra Viola
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE Touha našich volejbalistek vyhrát aspoň jeden zápas v Champions League 2012/13 či alespoň získat nějaký bod do tabulky nedošla naplnění. Ženy VK AGEL Prostějov podlehly v 5. kole základní skupiny B Atomu Trefl Sopoty 0:3, když střídaly nadějné pasáže s vyloženě špatnými. To herně vyrovnanější a papírově silnější sok předváděl po většinu duelu vyšší kvalitu, což vedlo k jeho na pohled jasnému vítězství. Poražený mančaft zůstal pevně ukotven na poslední čtvrté pozici a své účinkování v letošní Lize mistryň uzavře 11. prosince na palubovce Rabity Baku.

VK Prostějov – Trefl Sopoty 0:3 (-15, -16, -24)

Rozhodčí: Rajkovič (Chorvatsko) a Mičevski (Makedonie)
Čas: 73 minut
Diváků: 1000

Sestava Prostějova:
Velikiy, Žarkova, Hippe, Gomes, de Assis, Vincourová, libero Chlumská – Soares, Jelínková, Hrončeková, Miletič. Trenér: Miroslav Čada.

Sestava Sopot: Kaczorowska, Lukasik, Rourke, Coimbra, Shelukhina, Belcik, libero Zenik – Podolec, Cabrera. Trenér: Jerzy Matlak.

Bodový vývoj – první set: 2:0, 3:1, 3:7, 6:8, 6:11, 8:11, 8:13, 12:14, 13:19, 14:22, 15:25. Druhý set: 2:0, 2:3, 4:5, 10:5, 10:9, 12:9, 14:12, 16:12, 16:25. Třetí set: 1:1, 3:1, 3:4, 4:10, 7:11, 8:16, 11:16, 16:17, 17:20, 19:20, 21:21, 24:24, 24:26.

Slibný úvod domácího týmu (3:1) doslova rozbila urostlá ranařka z Austrálie Rourke. Na české mistryně vytáhla tvrdý smečovaný servis, tím jim rozhodila přihrávku a vyústěním byla série bodových bloků v řadě za sebou na 3:7. Tím favorit nabral vítr do plachet, vepředu jej držely hlavně tři veličiny: kvalitní podání, výborná obrana na síti a ofenzivní údernost výše jmenované, téměř dvoumetrové univerzálky. Hanačky se složitě prosazovaly v útoku (vůbec se nedařilo Gomes), chytily se teprve při účinném servisu Velikiy (9:14 – 12:14). Dlouhé trvání však tohle vzepětí nemělo, neboť následoval další úder výtečně podávající Rourke a v součinnosti se strojově fungující hrou celého družstva Atomu bylo vékáčko do poslední částice smeteno z kurtu – 15:25.

Také druhou sadu odstartovaly Agelky dobře, jenže po rychlém obratu z 2:0 na 2:3 to vypadalo na pokračování ve vyjetých kolejích. Naštěstí kolektivu výrazně pomohla perfektně servírující Žarkova a během jednoho postavení se naše děvčata vrátila do zápasu (4:5 – 10:5). Najednou celý mančaft zuřivě bojoval, o sto procent víc si věřil. A směřoval ke kýženému získání setu, které ale bohužel nepřišlo. Za slibného stavu 16:12 totiž nastal fatální výpadek na příjmu proti nepříjemné plachtě Lukasik. Sopoty proti náhle ztrápeným soupeřkám zaznamenaly až neuvěřitelnou šňůru třinácti (!) bodů, čímž celé dějství brutálně otočily ve svůj triumf – 16:25.

I ve třetím dějství se prostějovské hráčky mohly opřít o povedený začátek, ovšem znovu jim to nebylo nic platné. Na rozjetého protivníka totiž nestačily v žádném ohledu, hlavně interakce zakončení VK versus bloky Treflu vycházela opakovaně a drtivě ve prospěch hostujícího souboru. Tento fakt stál za dalším prudkým zvratem z 3:1 na 4:10, který vydatně ovlivnil zbytek střetnutí. Naše zraněními sužované a psychicky zlomené volejbalistky se dlouho nedokázaly zmobilizovat, naopak skóre 8:16 hrozilo nejtěžším debaklem v novodobých dějinách volejbalu v Prostějově. Naštěstí AGEL ještě zabral a možná už nečekaně udělal ze zdánlivě ztraceného setu drama (21:21)! Leč se smutným vyvrcholením, neboť poslední dvě výměny urvala ve svůj prospěch parta od Baltského moře – 24:26 a 0:3.

Miroslav Čada (kouč VK AGEL Prostějov): „V dnešním střetnutí dominovala hlavně blokařská síla protivníka, ta znamenala pro náš útok velký problém. Nemáme v kádru hráčku typu Rourke, která opakovaně dokáže skládat balóny přes postavený dvojblok. Tohle bylo pro výsledek rozhodující.“

Solange Soares (kapitánka VK AGEL Prostějov): „Škoda, že jsme v prvním i druhém setu hrály vždy jen do šestnácti bodů. Potom soupeř udělal dlouhou sérii a tím průběh otočil, nám se nedařilo ubránit Rourke. Přitom jsme dobře servírovaly, bohužel obrana ani útok tak úspěšné zdaleka nebyly. Proti vysokým blokům pomohlo zrychlení hry ve třetí sadě, aspoň tam jsme bojovaly vyrovnaně až do koncovky. Škoda výsledku 0:3, vývoj utkání nebyl tak úplně jednostranný.“

Adam Grabowski (asistent kouče Atom Trefl Sopoty): „Klíčem k našemu vítězství byly dvě herní činnosti: přihrávka a blok. Většinu střetnutí jsme po téhle stránce dominovali, pouze při zhoršení příjmu nebo obrany se domácí dostali do zápasu. Celkově jsme podle mého názoru byli lepším družstvem a zaslouženě uspěli.“

Izabela Belcik (kapitánka Atom Trefl Sopoty): „Jsme opravdu šťastní za dnešní výhru. Problémy jsme měly jen v úvodu druhého a na konci třetího setu vinou zhoršené přihrávky. Proto se z utkání v závěru stala bitva o každý míč, ale hlavní je, že se nám povedlo i třetí sadu získat. Vítězství 3:0 je velmi důležité a jsme s ním maximálně spokojeni.“

Total Comments

 • KSČM
 • Noc Kostelů
 • Interforst
 • Lázně Skalka
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Nejsme bezohlední.

Pětačtyřicetiletý Marek Mlčoch děkuje v aktuálním čísle nejen svým blízkým, ale i širokému aparátu záchranářů za svůj život, minulé úterý zavolala na linku 156 žena, která si povšimla seniora s jízdním kolem. Ten v Kolářových sadech bezvládně spadl na zem. Díky včasnému příjezdu sanitky se nestalo nic vážného. Tleskáme!

Skoro nejrizikovější fanoušci.

Vedení prostějovské policie ostře zkritizovalo chování části přívrženců hokejových Jestřábů při utkáních druhé nejvyšší soutěže. Za násilnosti, výtržnosti a majetkové trestné činy už Okresní soud v Prostějově vydal těm nejdivočejším sedm zákazů vstupu do haly, když se hraje zápas!

Total Comments

Osobnost týdne

Jan PŘEUČIL
20 preucil
Fenomenální herec společně se svojí manželkou Evou Hruškovou pobavil ve čtvrtek své fanoušky nejen v prostějovském divadle, ale o den dříve i starší příznivce v domově seniorů v Nerudově ulici při neformální besedě.

Total Comments

Číslo týdne

320 000 000

Tak to je darda! Přesně takto astronomickou sumu požaduje společnost Manthellen po prostějovském magistrátu za údajné porušení obchodní smlovy. Jak známo, záležitost se týká kauzy kolem výstavby Galerie Prostějov v prostoru U Špalíčku.

Total Comments

Výrok týdne

„NESUĎTE, ABYSTE NEBYLI SOUZENI!“

Takto při předávání Cen města Prostějova odpovídal jeden z vyznamenaných exprimátor Miroslav Pišťák na kritiku některých současných opozičních zastupitelů města

Total Comments