Dobré odpoledne, dnes je pondělí 18.11.2019
svátek slaví Romana,
zítra Alžběta
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
kossanyiova-andreaVedení VK AGEL Prostějov chtělo nové posily pro svůj hráčský kádr udržet v tajnosti až do oficiální tiskové konference, jež se chystá na příští dny. Jedno ze čtyř víceméně jistých jmen na tvořící se soupisce však už proniklo na veřejnost prostřednictvím sociálních sítí a internetu, takže skutečně platí: na Hanou přichází Andrea Kossányiová. Byť její přestup ještě není po všech stránkách administrativně dotažen...

Talentovaná smečařka se narodila 6. srpna 1993 v Příbrami, měří 184 centimetrů a v posledních letech patřila k oporám PVK Olymp Praha. Během uplynulé sezóny se stala šestou nejvíce bodující hráčkou UNIQA extraligy žen ČR s absolutně nejlepším podáním, se svým týmem získala stříbro a své nové působiště již dobře zná, neboť proti našim volejbalistkám nastoupila v ročníku 2011-2012 hned devětkrát včetně finálové série.

Andrea Kossányiová má na kontě řadu úspěchů z mládežnických kategorií. Na klubové úrovni zlato z extraligy juniorek 2010 a stříbro z extraligy kadetek 2010, v reprezentaci České republiky se podílela na bronzu z mistrovství Evropy juniorek 2010 (vybrána do All Stars turnaje) a na 10. místě z evropského šampionátu kadetek 2009. Loni se dokonce stala dost nečekaně tahounkou našeho národního výběru na mistrovství Evropy žen, kde z toho byla konečná osmá pozice.

„Informace o příchodu Andrey Kossányiové k nám je poněkud předčasná. Je pravda, že jsme s ní podepsali smlouvu, ale z administrativního hlediska ještě není celá věc dotažená a tím ani uzavřená,“ sdělil Večerníku a webovým stránkám klubu Peter Goga, sportovní ředitel VK AGEL.

„Kossányiová je velký talent, výrazně se prosazovala v mládežnických kategoriích včetně reprezentace a poslední dvě sezóny i v ženách Olympu. Byl o ni nemalý zájem ze zahraničí, proto jsme rádi, že se nám ji podařilo získat,“ dodal na adresu prvního úlovku předseda Správní rady prostějovského oddílu Petr Chytil.

„Prostějov měl o mě velký zájem, což mě těší. Nejprve jsem chtěla maturitou dokončit střední školu a to se povedlo, teď mohu udělat další krok ve své sportovní kariéře. Snad se v silné konkurenci kvalitního prostějovského kádru prosadím,“ připojila samotná hráčka.

A jedna důležitá drobnost na závěr: příjmení nové akvizice AGELu se vyslovuje Košányová, protože otec Andrey pochází z Maďarska. Snad jí bude štěstěna v dresu úřadujících čtyřnásobných mistryň přát...

Total Comments

  • ZŠ Melantrichova
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U POSLEDNÍHO HALÍŘE?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bílá pastelka zabrala.

Jubilejní dvacátá sbírka na speciální služby pro nevidomé, slabozraké a na podporu speciálních výukových programů měla širokou odezvu i mezi dětmi základních škol a studenty středních škol v Prostějově. Dohromady se mezi školní mládeží v Prostějově vybralo 60 328 korun.

Opět bez tiskové konference.

Radní už podruhé za sebou prokázali, že o setkání s novináři zřejmě příliš nestojí. Informace z magistrátu o jednání rady města v úterý 19. listopadu sice došla, jedním dechem ale bylo sděleno, že se tradiční následná tisková konference konat nebude... Vivat transparentnost!

Total Comments

Osobnost týdne

JAN DOLANSKÝ

46 dolanskySpolečně s dalšími známými herci se v prostějovském divadle představil v rámci akce Noc divadel ve hře Perfect Days. Partnery mu byli například Jan Hofman, Lenka Vlasáková a Dana Syslová.

Total Comments

Číslo týdne

 30

Celý minulý týden se logicky nesl ve znamení oslav a připomínek třicátého výročí listopadových událostí roku 1989. Vrcholem všeho byly nedělní oslavy sametové revoluce na prostějovském náměstí T. G. Masaryka.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SI PŘEČETL  ROZHOVOR S PANEM  ŠLAMBOREM, TAK JSEM  SI MUSEL DÁT SKLENIČKU  STUDENÉ VODY!“

Předseda Oblastního sdružení ODS Prostějov Petr Sokol žasne, jak po třiceti letech někteří vidí sametovou revoluci...

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments