Dobré ráno, dnes je neděle 25.8.2019
svátek slaví Radim,
zítra Luděk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

21 chlumska_jasovaPrvní z probíhajících změn v hráčském kádru volejbalistek VK AGEL Prostějov prozradilo vedení hanáckého oddílu. A je to vcelku nečekané střídání stráží na pozici, která byla v uplynulých pěti letech naprostou jistotou. Odchází totiž libero Markéta Chlumská, velká opora našeho družstva během všech mistrovských sezón. Náhradu však „vékáčko“ našlo srovnatelnou, neboť přichází současná reprezentantka České republiky Julie Jášová.

 „Vždy platilo a nadále platí, že složení týmu je plně v kompetenci hlavního trenéra Miroslava Čady. Samozřejmě musí odpovídat finančním možnostem klubu i filozofii, které se snažíme držet. V tomto případě kouč přišel s návrhem na oživení jinak dlouhodobě stabilního postu a my jsme s ohledem na průběh posledního soutěžního ročníku souhlasili. Markétě Chlumské moc děkujeme za vynikající služby, jež našemu oddílu po celou dobu svého prostějovského působení odváděla. A teď už se těšíme na kvality nové posily Julie Jášové, která je zástupkyní mladší generace a jistě ne náhodou patří do základní sestavy národního výběru ČR,“ řekl předseda správní rady VK Petr Chytil.

Provést takovou výměnu nebylo pro lodivoda Agelek vzhledem k desetileté spolupráci s Chlumskou vůbec jednoduché. „Působili jsme spolu v Králově Poli, potom jsem si ji vzal s sebou do Prostějova. Markéta je stoprocentní profesionálka, vždy odváděla maximální práci a svými výkony patřila k tahounkám mančaftu. Během letošní sezóny ve mně ale rostl vnitřní pocit, že by asi nebylo špatné jít po tak dlouhé době každý vlastní cestou. Věřím, že Markéta svůj odchod jinam nebude brát špatně a naopak se pro ni stane výzvou zkusit to jinde, získá novou motivaci. Z mé strany zaslouží absolutorium, velice jí za všechno děkuji,“ zdůraznil Miroslav Čada k plejerce, jíž na Hané skončila smlouva a nedostala nabídku nového kontraktu.

Ten s naším klubem podepsala Julie Jášová. Narodila se 14. září 1987 v Českých Budějovicích, má tedy pětadvacet let. Měří 179 centimetrů, volejbalově vyrostla ve Slavii PF České Budějovice a po svém prvním přestupu (2003) působila do roku 2008 ve Slavii Praha. Další dvě sezóny strávila v KP Brno, kde získala dvě extraligová stříbra a dvakrát postoupila do finále Českého poháru. V létě 2010 následoval odchod do VK Aurubis Hamburk, německou bundesligu Julie hrála tři roky až do aktuálního příchodu do VK AGEL Prostějov. Už jako juniorka Jášová patřila do české reprezentace, od roku 2009 je součástí národního týmu žen ČR. S ním postoupila do čtvrtfinále mistrovství Evropy 2011 a vyhrála Evropskou ligu 2012 (navíc byla vyhlášena nejlepším liberem této soutěže).

„S Julií jsem se v Brně minul, přesto její hru z extraligy i nároďáku samozřejmě dobře znám. Považuju ji za velmi kvalitní volejbalistku, která má to nejlepší ještě před sebou.

A rozhodně v ní vidím potenciál, aby na liberu zachovala hodně vysoký standard, na nějž jsme si v Prostějově za poslední roky zvykli,“ doplnil Čada.

Pohled Markéty Chlumské

„Nějakou dobu už jsem tušila, že asi v Prostějově nebudu dál pokračovat. Vedení VK mi ani s blížícím se koncem sezóny nenabídlo novou smlouvu a postupem času bylo jasné, že mé působení na Hané se uzavře. Na jednu stranu mě to moc mrzí, neboť jsem tady prožila krásných pět let plných úspěchů i spousty výborných utkání jak na české, tak na mezinárodní scéně. Na stranu druhou je sportovní život takový, že přináší změny a člověk s nimi musí počítat. Takhle se svůj odchod snažím brát, momentálně řeším své nové působiště. Na Prostějov budu každopádně strašně ráda vzpomínat a přeji mu co nejvíc dalších volejbalových úspěchů.“

Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments