Dobrý večer, dnes je středa 22.1.2020
svátek slaví Slavomír,
zítra Zdeněk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

21 chlumska_jasovaPrvní z probíhajících změn v hráčském kádru volejbalistek VK AGEL Prostějov prozradilo vedení hanáckého oddílu. A je to vcelku nečekané střídání stráží na pozici, která byla v uplynulých pěti letech naprostou jistotou. Odchází totiž libero Markéta Chlumská, velká opora našeho družstva během všech mistrovských sezón. Náhradu však „vékáčko“ našlo srovnatelnou, neboť přichází současná reprezentantka České republiky Julie Jášová.

 „Vždy platilo a nadále platí, že složení týmu je plně v kompetenci hlavního trenéra Miroslava Čady. Samozřejmě musí odpovídat finančním možnostem klubu i filozofii, které se snažíme držet. V tomto případě kouč přišel s návrhem na oživení jinak dlouhodobě stabilního postu a my jsme s ohledem na průběh posledního soutěžního ročníku souhlasili. Markétě Chlumské moc děkujeme za vynikající služby, jež našemu oddílu po celou dobu svého prostějovského působení odváděla. A teď už se těšíme na kvality nové posily Julie Jášové, která je zástupkyní mladší generace a jistě ne náhodou patří do základní sestavy národního výběru ČR,“ řekl předseda správní rady VK Petr Chytil.

Provést takovou výměnu nebylo pro lodivoda Agelek vzhledem k desetileté spolupráci s Chlumskou vůbec jednoduché. „Působili jsme spolu v Králově Poli, potom jsem si ji vzal s sebou do Prostějova. Markéta je stoprocentní profesionálka, vždy odváděla maximální práci a svými výkony patřila k tahounkám mančaftu. Během letošní sezóny ve mně ale rostl vnitřní pocit, že by asi nebylo špatné jít po tak dlouhé době každý vlastní cestou. Věřím, že Markéta svůj odchod jinam nebude brát špatně a naopak se pro ni stane výzvou zkusit to jinde, získá novou motivaci. Z mé strany zaslouží absolutorium, velice jí za všechno děkuji,“ zdůraznil Miroslav Čada k plejerce, jíž na Hané skončila smlouva a nedostala nabídku nového kontraktu.

Ten s naším klubem podepsala Julie Jášová. Narodila se 14. září 1987 v Českých Budějovicích, má tedy pětadvacet let. Měří 179 centimetrů, volejbalově vyrostla ve Slavii PF České Budějovice a po svém prvním přestupu (2003) působila do roku 2008 ve Slavii Praha. Další dvě sezóny strávila v KP Brno, kde získala dvě extraligová stříbra a dvakrát postoupila do finále Českého poháru. V létě 2010 následoval odchod do VK Aurubis Hamburk, německou bundesligu Julie hrála tři roky až do aktuálního příchodu do VK AGEL Prostějov. Už jako juniorka Jášová patřila do české reprezentace, od roku 2009 je součástí národního týmu žen ČR. S ním postoupila do čtvrtfinále mistrovství Evropy 2011 a vyhrála Evropskou ligu 2012 (navíc byla vyhlášena nejlepším liberem této soutěže).

„S Julií jsem se v Brně minul, přesto její hru z extraligy i nároďáku samozřejmě dobře znám. Považuju ji za velmi kvalitní volejbalistku, která má to nejlepší ještě před sebou.

A rozhodně v ní vidím potenciál, aby na liberu zachovala hodně vysoký standard, na nějž jsme si v Prostějově za poslední roky zvykli,“ doplnil Čada.

Pohled Markéty Chlumské

„Nějakou dobu už jsem tušila, že asi v Prostějově nebudu dál pokračovat. Vedení VK mi ani s blížícím se koncem sezóny nenabídlo novou smlouvu a postupem času bylo jasné, že mé působení na Hané se uzavře. Na jednu stranu mě to moc mrzí, neboť jsem tady prožila krásných pět let plných úspěchů i spousty výborných utkání jak na české, tak na mezinárodní scéně. Na stranu druhou je sportovní život takový, že přináší změny a člověk s nimi musí počítat. Takhle se svůj odchod snažím brát, momentálně řeším své nové působiště. Na Prostějov budu každopádně strašně ráda vzpomínat a přeji mu co nejvíc dalších volejbalových úspěchů.“

Total Comments

  • Lesy Pv
  • Národní dům
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments