Dobré ráno, dnes je neděle 25.8.2019
svátek slaví Radim,
zítra Luděk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

22 agelkyEvropská volejbalová federace na svých internetových stránkách oznámila týmové složení nového ročníku CEV Champions League mužů i žen. Všechny prostějovské fanoušky pochopitelně zajímá nejsilnější klubový pohár starého kontinentu v podání něžného pohlaví, neboť pošesté za sebou v něm budou startovat volejbalistky VK AGEL Prostějov!

Liga mistryň 2013/2014 bude mít stejně jako v uplynulé sezóně čtyřiadvacet účastníků, kteří se s velkou pravděpodobností rozdělí do šesti základních skupin po čtyřech družstvech. A totožný by měl být rovněž postupový klíč, když do play off projdou vždy dva první celky z každé grupy plus jeden kolektiv s nejlepší bilancí na třetích místech.

Losování skupin proběhne již tradičně ve Vídni při galavečeru evropského volejbalu, jenž letos připadne na pátek 28. června. Jako obvykle bude slavnostnímu aktu osobně přítomen sportovní ředitel VK AGEL Peter Goga, který zopakoval jednu podstatnou novinku pro hanácký oddíl.

„Díky zvýšenému pohárovému koeficientu jsme se do Champions League poprvé kvalifikovali přímo bez nutnosti žádat o divokou kartu. Tím pádem máme solidní šanci posunout se z nejnižšího čtvrtého losovacího koše do třetího a následně se tak dostat do schůdnější základní skupiny. Uvidíme, jak vše dopadne,“ prohodil Goga s tím, že rozdělení týmů do jednotlivých košů vyjde najevo až těsně před samotným losem přímo ve Vídni.

Některé věci jsou ale jisté už nyní. „V soutěži máme celkem sedm nováčků, což svědčí o tom, že volejbal je velmi dynamický sport neustále pronikající do nových končin Evropy. Již předchozí ročníky ukázaly, že největší klubová síla se z tradičních zemí jako Itálie či Rusko postupně přesouvá spíš do jiných destinací, například do Turecka nebo Ázerbájdžánu. Právě tam je zřejmě nutné hledat hlavní favority příští Ligy mistryň,“ uvedl prezident Evropské volejbalové federace André Meyer.

Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments