Dobrý večer, dnes je středa 22.1.2020
svátek slaví Slavomír,
zítra Zdeněk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

22 agelkyEvropská volejbalová federace na svých internetových stránkách oznámila týmové složení nového ročníku CEV Champions League mužů i žen. Všechny prostějovské fanoušky pochopitelně zajímá nejsilnější klubový pohár starého kontinentu v podání něžného pohlaví, neboť pošesté za sebou v něm budou startovat volejbalistky VK AGEL Prostějov!

Liga mistryň 2013/2014 bude mít stejně jako v uplynulé sezóně čtyřiadvacet účastníků, kteří se s velkou pravděpodobností rozdělí do šesti základních skupin po čtyřech družstvech. A totožný by měl být rovněž postupový klíč, když do play off projdou vždy dva první celky z každé grupy plus jeden kolektiv s nejlepší bilancí na třetích místech.

Losování skupin proběhne již tradičně ve Vídni při galavečeru evropského volejbalu, jenž letos připadne na pátek 28. června. Jako obvykle bude slavnostnímu aktu osobně přítomen sportovní ředitel VK AGEL Peter Goga, který zopakoval jednu podstatnou novinku pro hanácký oddíl.

„Díky zvýšenému pohárovému koeficientu jsme se do Champions League poprvé kvalifikovali přímo bez nutnosti žádat o divokou kartu. Tím pádem máme solidní šanci posunout se z nejnižšího čtvrtého losovacího koše do třetího a následně se tak dostat do schůdnější základní skupiny. Uvidíme, jak vše dopadne,“ prohodil Goga s tím, že rozdělení týmů do jednotlivých košů vyjde najevo až těsně před samotným losem přímo ve Vídni.

Některé věci jsou ale jisté už nyní. „V soutěži máme celkem sedm nováčků, což svědčí o tom, že volejbal je velmi dynamický sport neustále pronikající do nových končin Evropy. Již předchozí ročníky ukázaly, že největší klubová síla se z tradičních zemí jako Itálie či Rusko postupně přesouvá spíš do jiných destinací, například do Turecka nebo Ázerbájdžánu. Právě tam je zřejmě nutné hledat hlavní favority příští Ligy mistryň,“ uvedl prezident Evropské volejbalové federace André Meyer.

Total Comments

  • Lesy Pv
  • Národní dům
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments