Dobré ráno, dnes je neděle 31.5.2020
svátek slaví Kamila,
zítra Laura
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

29 beachvolejbalNádherné červencové počasí dokonale svědčí plážovému volejbalu, jenže početná základna Výkonnostních či amatérských hráčů i hráček Prostějovska této přízně zatím příliš nevyužívá. A letošní ročník turnajového seriálu Koupelky 2013 tak z účastnického hlediska notně strádá.

Úvodní klání mixů v sobotu 13. července absolvovaly v areálu Beachsport Prostějov u aquaparku jen čtyři smíšené dvojice, z nichž nejlepší aktuální formu prokázal vítězný pár Vanda Bromová, Jiří Grošek. Ten porazil všechny tři soupeře včetně stříbrných Markéty Svozílkové a Radima Kovalovského, když souboj o zlato dopadl po velkém boji těsně 2:1.

Bohužel o týden později v neděli 21. července se již žádné bitvy nekonaly, neboť souběžně plánované turnaje mužů a žen musely být zrušeny kvůli nízkému počtu přihlášených dvojic. „Malý zájem ze strany volejbalistů nás pochopitelně mrzí, ale co s tím? Informace o pořádání naší tradiční soutěže i jejích termínech se s dostatečným předstihem dostávají téměř ke všem potenciálním účastníkům, takže zbývá jen přijet a hrát. Což se však bohužel neděje,“ mrzí předsedu Koupelek 2013 Jana Zatloukala.

Společně s dalšími pořadateli proto už začíná uvažovat o redukci celé série v příštích letech. „Možná by v současné složitější době bylo řešením snížit počet termínů. Třeba ze stávajících šesti na dva, přičemž by muži, ženy i mixy odehráli po jediném turnaji. Taková kumulace by snad přilákala víc dvojic a kvalita akce nejen co do početnosti vzrostla na úroveň, jakou si všichni přejeme,“ nadhodil Zatloukal.

Letošní ročník každopádně pokračuje dalšími čtyřmi díly o nejbližších čtyřech víkendech. Bude z hlediska zájmu hráčské veřejnosti lépe?


Koupelky 2013 v beachvolejbalu

První turnaj, mixy (sobota 13. července) – výsledky:
Baláková, Slavíková – Kovalovský, Svozílková 0:2 (-5, -17), Grošek, Bromová – Žák, Kyšová 2:0 (11, 11), Baláková, Slavíková – Žák, Kyšová 2:1 (-18, 17, 14), Grošek, Bromová – Kovalovský, Svozílková 2:1 (19, -16, 10), Baláková, Slavíková – Grošek, Bromová 0:2 (-13, -7), Žák, Kyšová – Kovalovský, Svozílková 0:2 (-10, -12). Pořadí: 1. Grošek, Bromová 3 body (skóre 6:1), 2. Kovalovský, Svozílková 2 (5:2), 3. Baláková, Slavíková 1 (2:5), 4. Žák, Kyšová 0 (1:6).

Druhý turnaj, muži a ženy (neděle 21. července): zrušeno

Třetí turnaj, mixy: sobota 27. července

Čtvrtý turnaj, muži a ženy: neděle 4. srpna

Pátý turnaj, mixy: sobota 10. srpna

Šestý turnaj, muži a ženy: sobota 17. srpna

Podrobnosti o sérii Koupelky 2013 naleznete na webové adrese www.beachsport.cz

 

Total Comments

 • Arks plus
 • Utopenci
 • Rudolfovo pekařství
 • Micoz
 • Narodni_dum
 • Hrubá Voda
 • Interforst
 • Basic
 • Infos
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co říkáte na opětovné odložení rekonstrukce Vrahovické ulice?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vlna zájmu.

Obrovský zájem vyvolal příběh nemocné holčičky, která trpí epilepsií, vzácnou genetickou vadou a prošla si také dětskou mozkovou obrnou. Po zveřejnění v minulém vydání jsme zaregistrovali několik dárců, kteří chtěli rodičům tříapůlroční Lexinky pomoci. Sbírka proběhla i mezi členy redakce a přidali se k nám také manželé Černoškovi, načež došlo k předání více jak třiceti tisíc korun.

Opět bez tiskovky.

Přestože byl nouzový stav ukončen a v platnost už vešla další a další rozvolňovací opatření v souvislosti s obavami před nákazou Covid-19, prostějovští radní po svém úterním jednání opět zrušili tiskovou konferenci s novináři. Ve snaze zjistit informace o práci konšelů je tak nejen Večerník stále odkázán na e-mail či telefon...

Total Comments

Osobnost týdne

Miroslav Hochvald

Starosta Bílovic-Lutotína byl nepravomocně odsouzen za trestný čin z nedbalosti, kdy se loni v březnu zabila po pádu do sklepa v obecní budově sedmadvacetiletá žena. Třicetiměsíční trest má však tříletou podmínku a jeho součástí není zákaz výkonu zastupitelské funkce. Hochvald tak zůstává ve funkci.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

8 000 000


Od minulého úterý už může veřejnost vkročit do zrekonstruovaného Bezručova červeného domku v Kostelci na Hané. Oprava domu slavného básníka stála krajskou kasu osm milionů korun.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„VEČER BYL UNAVENÝ, USNUL TADY NA KANAPI A UŽ SE NEPROBUDIL…“

Takto okomentoval smutnou událost ve Vrahovické ulici v Prostějově, kde zemřel padesátiletý muž, jeden ze zaměstnanců autoopravny.

Total Comments