Dobré odpoledne, dnes je pondělí 18.11.2019
svátek slaví Romana,
zítra Alžběta
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

29 beachvolejbalNádherné červencové počasí dokonale svědčí plážovému volejbalu, jenže početná základna Výkonnostních či amatérských hráčů i hráček Prostějovska této přízně zatím příliš nevyužívá. A letošní ročník turnajového seriálu Koupelky 2013 tak z účastnického hlediska notně strádá.

Úvodní klání mixů v sobotu 13. července absolvovaly v areálu Beachsport Prostějov u aquaparku jen čtyři smíšené dvojice, z nichž nejlepší aktuální formu prokázal vítězný pár Vanda Bromová, Jiří Grošek. Ten porazil všechny tři soupeře včetně stříbrných Markéty Svozílkové a Radima Kovalovského, když souboj o zlato dopadl po velkém boji těsně 2:1.

Bohužel o týden později v neděli 21. července se již žádné bitvy nekonaly, neboť souběžně plánované turnaje mužů a žen musely být zrušeny kvůli nízkému počtu přihlášených dvojic. „Malý zájem ze strany volejbalistů nás pochopitelně mrzí, ale co s tím? Informace o pořádání naší tradiční soutěže i jejích termínech se s dostatečným předstihem dostávají téměř ke všem potenciálním účastníkům, takže zbývá jen přijet a hrát. Což se však bohužel neděje,“ mrzí předsedu Koupelek 2013 Jana Zatloukala.

Společně s dalšími pořadateli proto už začíná uvažovat o redukci celé série v příštích letech. „Možná by v současné složitější době bylo řešením snížit počet termínů. Třeba ze stávajících šesti na dva, přičemž by muži, ženy i mixy odehráli po jediném turnaji. Taková kumulace by snad přilákala víc dvojic a kvalita akce nejen co do početnosti vzrostla na úroveň, jakou si všichni přejeme,“ nadhodil Zatloukal.

Letošní ročník každopádně pokračuje dalšími čtyřmi díly o nejbližších čtyřech víkendech. Bude z hlediska zájmu hráčské veřejnosti lépe?


Koupelky 2013 v beachvolejbalu

První turnaj, mixy (sobota 13. července) – výsledky:
Baláková, Slavíková – Kovalovský, Svozílková 0:2 (-5, -17), Grošek, Bromová – Žák, Kyšová 2:0 (11, 11), Baláková, Slavíková – Žák, Kyšová 2:1 (-18, 17, 14), Grošek, Bromová – Kovalovský, Svozílková 2:1 (19, -16, 10), Baláková, Slavíková – Grošek, Bromová 0:2 (-13, -7), Žák, Kyšová – Kovalovský, Svozílková 0:2 (-10, -12). Pořadí: 1. Grošek, Bromová 3 body (skóre 6:1), 2. Kovalovský, Svozílková 2 (5:2), 3. Baláková, Slavíková 1 (2:5), 4. Žák, Kyšová 0 (1:6).

Druhý turnaj, muži a ženy (neděle 21. července): zrušeno

Třetí turnaj, mixy: sobota 27. července

Čtvrtý turnaj, muži a ženy: neděle 4. srpna

Pátý turnaj, mixy: sobota 10. srpna

Šestý turnaj, muži a ženy: sobota 17. srpna

Podrobnosti o sérii Koupelky 2013 naleznete na webové adrese www.beachsport.cz

 

Total Comments

  • ZŠ Melantrichova
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U POSLEDNÍHO HALÍŘE?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bílá pastelka zabrala.

Jubilejní dvacátá sbírka na speciální služby pro nevidomé, slabozraké a na podporu speciálních výukových programů měla širokou odezvu i mezi dětmi základních škol a studenty středních škol v Prostějově. Dohromady se mezi školní mládeží v Prostějově vybralo 60 328 korun.

Opět bez tiskové konference.

Radní už podruhé za sebou prokázali, že o setkání s novináři zřejmě příliš nestojí. Informace z magistrátu o jednání rady města v úterý 19. listopadu sice došla, jedním dechem ale bylo sděleno, že se tradiční následná tisková konference konat nebude... Vivat transparentnost!

Total Comments

Osobnost týdne

JAN DOLANSKÝ

46 dolanskySpolečně s dalšími známými herci se v prostějovském divadle představil v rámci akce Noc divadel ve hře Perfect Days. Partnery mu byli například Jan Hofman, Lenka Vlasáková a Dana Syslová.

Total Comments

Číslo týdne

 30

Celý minulý týden se logicky nesl ve znamení oslav a připomínek třicátého výročí listopadových událostí roku 1989. Vrcholem všeho byly nedělní oslavy sametové revoluce na prostějovském náměstí T. G. Masaryka.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SI PŘEČETL  ROZHOVOR S PANEM  ŠLAMBOREM, TAK JSEM  SI MUSEL DÁT SKLENIČKU  STUDENÉ VODY!“

Předseda Oblastního sdružení ODS Prostějov Petr Sokol žasne, jak po třiceti letech někteří vidí sametovou revoluci...

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments