Příjemnou noc, dnes je pondělí 25.5.2020
svátek slaví Viola,
zítra Filip
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

29 cada_univerziadaDolaďuje detaily příchodu dvou posledních hráčských posil, chystá program přípravy A-týmu VK AGEL na novou sezónu a vedle toho strávil téměř dva týdny s vysokoškolským výběrem volejbalistek Slovenské republiky v Rusku. Tamní město Kazaň hostilo hry XXVII. Světové letní univerziády a ženský výběr SR pod vedením trenéra Miroslava Čady nemohl chybět.

„V přípravě během soustředění v Bojnicích jsme hodně pracovali na obraně. Hlavně na mladých holkách bylo ze začátku vidět, že měly pauzu, ale postupně se do toho dostaly a makaly dobře. Věřím, že jsme připravení a zabojujeme o co nejlepší umístění,“ říkal Čada před odletem na východ.

V Tatarstánu jeho svěřenky mezi šestnácti zúčastněnými družstvy nakonec obsadily devátou příčku. V základní skupině C Slovenky narazily na výhradně asijské soupeře, když nejprve podlehly jasně KLDR 0:3 (-14, -15, -17), poté získaly cenný skalp Číny poměrem 3:1 (22, -18, 20, 26) a v přímé bitvě o postup do čtvrtfinále těsně prohrály s Tchajwanem 2:3 (20, -14, 21, -21, -12). Následně pak Čadova ekipa vítězně zvládla všechny tři duely v soubojích o 9. až 16. pozici, a to bez ztráty jediného setu: USA 3:0 (10, 18, 19), Hong Kong 3:0 (22, 11, 11) a Česko 3:0 (23, 20, 16).

„Konečné deváté místo určitě není špatné, ale měli jsme na víc. Mrzí hlavně ztracené klíčové utkání s Tchajwanem, přes který jsme mohli a měli přejít mezi nejlepší osmičku. Bohužel zrovna v tom střetnutí jsme podali nejslabší výkon, jinak mančaft zvládl všechny ostatní zápasy kvalitně. Proto škoda, na umístění někde mezi pátým a osmým postem náš tým rozhodně měl. Naproti tomu elitní čtyřka byla o úroveň výš,“ zhodnotil Čada univerziádní vystoupení svého volejbalového ansámblu.

Total Comments

 • Bezruč
 • Lexinka
 • Mobil 4U
 • Koupelny RP
 • MJM Krmiva
 • interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co říkáte na opětovné odložení rekonstrukce Vrahovické ulice?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Místní nádraží rozkvetlo.

Na nástupišti prostějovského „místňáku“ se objevily truhlíky s maceškami, květiny vystříhané z papírů pak tvoří i výzdobu notně oprýskaných vstupních dveří do budovy, která je pod rizikem demolice. Do zvelebování nádraží se pustili nadšenci, kterým toto místo přirostlo k srdci. A povedlo se jim to!

Za dobrotu na žebrotu.

Pouhý měsíc fungovala bez problémů u Ptenského Dvorku samoobslužná pivní budka, kterou tam instaloval nadšenec Tomáš Bábek. Projíždějící cyklisté a výletníci se v době koronavirové nouze u ní zastavovali a tišili svoji žízeň pivem či limonádou. Na začátku minulého týdne někdo budku poničil a vykradl!

Total Comments

Osobnost týdne

TOMÁŠ PAVELKA

Česko má nového nejmladšího starostu a je jím teprve jednadvacetiletý student práv z Mořic na Prostějovsku. Zastupitelé jej zvolili do čela obce na svém pondělním zasedání.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

19

O tolik procent se během měsíce dubna zvýšil čistý počet nezaměstnaných na Prostějovsku! Aktuálně je na zdejší pobočce úřadu práce evidovaných 1 995 lidí bez práce, z toho 1 086 žen. Podíl nezaměstnaných se tak zvýšil na 2,7 procenta.

Total Comments

Výrok týdne

„ROZHODLI JSME SE, ŽE 1. MÁJ BUDE V ZÁŘÍ!“

Nový předseda prostějovských sociálních demokratů Bedřich Grulich o zrušené prvomájové veselici v Kolářových sadech.

Total Comments