Dobré odpoledne, dnes je pondělí 18.11.2019
svátek slaví Romana,
zítra Alžběta
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

29 cada_univerziadaDolaďuje detaily příchodu dvou posledních hráčských posil, chystá program přípravy A-týmu VK AGEL na novou sezónu a vedle toho strávil téměř dva týdny s vysokoškolským výběrem volejbalistek Slovenské republiky v Rusku. Tamní město Kazaň hostilo hry XXVII. Světové letní univerziády a ženský výběr SR pod vedením trenéra Miroslava Čady nemohl chybět.

„V přípravě během soustředění v Bojnicích jsme hodně pracovali na obraně. Hlavně na mladých holkách bylo ze začátku vidět, že měly pauzu, ale postupně se do toho dostaly a makaly dobře. Věřím, že jsme připravení a zabojujeme o co nejlepší umístění,“ říkal Čada před odletem na východ.

V Tatarstánu jeho svěřenky mezi šestnácti zúčastněnými družstvy nakonec obsadily devátou příčku. V základní skupině C Slovenky narazily na výhradně asijské soupeře, když nejprve podlehly jasně KLDR 0:3 (-14, -15, -17), poté získaly cenný skalp Číny poměrem 3:1 (22, -18, 20, 26) a v přímé bitvě o postup do čtvrtfinále těsně prohrály s Tchajwanem 2:3 (20, -14, 21, -21, -12). Následně pak Čadova ekipa vítězně zvládla všechny tři duely v soubojích o 9. až 16. pozici, a to bez ztráty jediného setu: USA 3:0 (10, 18, 19), Hong Kong 3:0 (22, 11, 11) a Česko 3:0 (23, 20, 16).

„Konečné deváté místo určitě není špatné, ale měli jsme na víc. Mrzí hlavně ztracené klíčové utkání s Tchajwanem, přes který jsme mohli a měli přejít mezi nejlepší osmičku. Bohužel zrovna v tom střetnutí jsme podali nejslabší výkon, jinak mančaft zvládl všechny ostatní zápasy kvalitně. Proto škoda, na umístění někde mezi pátým a osmým postem náš tým rozhodně měl. Naproti tomu elitní čtyřka byla o úroveň výš,“ zhodnotil Čada univerziádní vystoupení svého volejbalového ansámblu.

Total Comments

  • ZŠ Melantrichova
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U POSLEDNÍHO HALÍŘE?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bílá pastelka zabrala.

Jubilejní dvacátá sbírka na speciální služby pro nevidomé, slabozraké a na podporu speciálních výukových programů měla širokou odezvu i mezi dětmi základních škol a studenty středních škol v Prostějově. Dohromady se mezi školní mládeží v Prostějově vybralo 60 328 korun.

Opět bez tiskové konference.

Radní už podruhé za sebou prokázali, že o setkání s novináři zřejmě příliš nestojí. Informace z magistrátu o jednání rady města v úterý 19. listopadu sice došla, jedním dechem ale bylo sděleno, že se tradiční následná tisková konference konat nebude... Vivat transparentnost!

Total Comments

Osobnost týdne

JAN DOLANSKÝ

46 dolanskySpolečně s dalšími známými herci se v prostějovském divadle představil v rámci akce Noc divadel ve hře Perfect Days. Partnery mu byli například Jan Hofman, Lenka Vlasáková a Dana Syslová.

Total Comments

Číslo týdne

 30

Celý minulý týden se logicky nesl ve znamení oslav a připomínek třicátého výročí listopadových událostí roku 1989. Vrcholem všeho byly nedělní oslavy sametové revoluce na prostějovském náměstí T. G. Masaryka.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SI PŘEČETL  ROZHOVOR S PANEM  ŠLAMBOREM, TAK JSEM  SI MUSEL DÁT SKLENIČKU  STUDENÉ VODY!“

Předseda Oblastního sdružení ODS Prostějov Petr Sokol žasne, jak po třiceti letech někteří vidí sametovou revoluci...

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments