Dobré ráno, dnes je neděle 12.7.2020
svátek slaví Bořek,
zítra Markéta
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

44 vk_sternberkPřípravu na novou sezónu 2013/2014 odstartují volejbalistky VK AGEL Prostějov v pondělí 5. srpna. Z dvanáctičlenného základního kádru našich žen však u toho přímo na Hané bude pouze sedm hráček, neboť zbylých pět patří do reprezentačních výběrů tří různých zemí.

„K dispozici budeme mít Lucii Růžičkovou, Sonju Borovinšek, Saru Hutinski, Kateřinu Kočiovou, Barboru Gambovou, Solange Soares a Olgu Točko. Naopak Julie Jášová, Pavla Vincourová, Andrea Kossányiová, Quinta Steenbergen i Tatsiana Markevič patří do nároďáků Česka, Nizozemska a Běloruska, tudíž je čeká příprava na zářijové mistrovství Evropy a následně start na tomto vrcholném turnaji,“ sdělil hlavní kouč VK Miroslav Čada.

Počet svěřenek, které budou pod jeho vedením v úvodních týdnech trénovat, doplní na osm juniorka Michaela Zatloukalová. „Jak už jsem dříve řekl, jde o odchovankyni našeho oddílu a talentovanou holku, která už v áčku vypomáhala během předchozí sezóny při dlouhodobém zranění Míši Jelínkové. Chceme jí dát další šanci i prostor, aby si postupně zvykala na ženskou kategorii a v budoucnu se dokázala prosadit v silné hráčské konkurenci, jež v Prostějově panuje,“ zopakoval Čada.

V kompletním složení se Agelky sejdou až po letošním evropském šampionátu žen, to znamená přibližně od poloviny září. „Přesné zapojení jednotlivých hráček budeme operativně řešit podle toho, kdy reprezentace Česka, Nizozemska a Běloruska z mistrovství vypadnou. Se všemi pěti děvčaty se následně domluvíme tak, aby se k nám připojily v rámci možností co nejdříve a přitom si v nabitém programu stihly vyřídit potřebné věci,“ upřesnil Čada.

A jak bude prvotní fáze přípravy jeho početně okleštěného týmu vlastně vypadat? „Od začátku pojedeme dvoufázově s pravidelným střídáním kondičních a herních tréninků. Jejich poměr bude zhruba šedesát ku čtyřiceti procentům, tenhle model chceme držet úvodních pět týdnů,“ přiblížil lodivod Agelek s tím, že fyzickou zátěž dostane na starost nová kondiční trenérka Michaela Jelínková. „Míša se vším všudy přebírá práci, kterou v minulé sezóně dělal předchozí kondiční kouč Lukáš Klíma a ještě před ním Tomáš Malý,“ ujistil Čada.

Poblíž ženského kolektivu se od začátku bude pohybovat rovněž nový statistik Lukáš Miček. „Jeho prioritou však je trenérské vedení našeho juniorského celku, kde v realizačním týmu doplnil Slávka Matěje s Lubošem Petrášem. Své statistické povinnosti u áčka začne Lukáš plnit tehdy, až je budeme z přípravného hlediska potřebovat,“ připojil Miroslav Čada.

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Uzavírka zatím bez problémů.

Už druhým týdnem je v platnosti uzavírka jedné z nejfrekventovanějších ulic v Prostějově. Zatímco dělníci už pracují na rekonstrukci povrchu vozovky na Vápenici, doprava v centru Prostějova nijak nekolabuje a řidiči v klidu využívají objízdných tras. Jen aby to tak vydrželo.

Místo basy podmínka.

Vrchní soud v Olomouci byl zcela jiného názoru než Krajský soud v Brně. Bývalý předseda mládežnického hokejového klubu LHK Jestřábi spolek Michal Tomiga uspěl u odvolacího soudu, který mu za dotační podvod ve známé kauze změnil pětiletý nepodmíněný trest na tříletou podmínku.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Jiří Vrba

Nestor pivínské zábavy se stal Největším Hanákem! Divadelník ze spolku Větřák Jiří Vrba dosáhl vítězství v prestižní anketě vyhlašované Hanáckou Kyselkou.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

100


Další „stovkařce“ v Prostějově přišel osobně poblahopřát první náměstek primátora Jiří Pospíšil. Paní Božena Zikušková oslavila kulaté narozeniny v plné svěžesti a pohodě.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„JAK MŮŽETE VYCHOVÁVAT DĚTI, KDYŽ OBA FETUJETE A KRADETE?!“

Soudce Okresního soudu v Prostějově Petr Vrtěl se v případě Ondřeje Smékala přiklonil k nejvyššímu možnému trestu, tedy dvouletému trestu domácího vězení.

Total Comments

-