Příjemnou noc, dnes je pátek 22.11.2019
svátek slaví Cecílie,
zítra Klement
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

44 vk_sternberkPřípravu na novou sezónu 2013/2014 odstartují volejbalistky VK AGEL Prostějov v pondělí 5. srpna. Z dvanáctičlenného základního kádru našich žen však u toho přímo na Hané bude pouze sedm hráček, neboť zbylých pět patří do reprezentačních výběrů tří různých zemí.

„K dispozici budeme mít Lucii Růžičkovou, Sonju Borovinšek, Saru Hutinski, Kateřinu Kočiovou, Barboru Gambovou, Solange Soares a Olgu Točko. Naopak Julie Jášová, Pavla Vincourová, Andrea Kossányiová, Quinta Steenbergen i Tatsiana Markevič patří do nároďáků Česka, Nizozemska a Běloruska, tudíž je čeká příprava na zářijové mistrovství Evropy a následně start na tomto vrcholném turnaji,“ sdělil hlavní kouč VK Miroslav Čada.

Počet svěřenek, které budou pod jeho vedením v úvodních týdnech trénovat, doplní na osm juniorka Michaela Zatloukalová. „Jak už jsem dříve řekl, jde o odchovankyni našeho oddílu a talentovanou holku, která už v áčku vypomáhala během předchozí sezóny při dlouhodobém zranění Míši Jelínkové. Chceme jí dát další šanci i prostor, aby si postupně zvykala na ženskou kategorii a v budoucnu se dokázala prosadit v silné hráčské konkurenci, jež v Prostějově panuje,“ zopakoval Čada.

V kompletním složení se Agelky sejdou až po letošním evropském šampionátu žen, to znamená přibližně od poloviny září. „Přesné zapojení jednotlivých hráček budeme operativně řešit podle toho, kdy reprezentace Česka, Nizozemska a Běloruska z mistrovství vypadnou. Se všemi pěti děvčaty se následně domluvíme tak, aby se k nám připojily v rámci možností co nejdříve a přitom si v nabitém programu stihly vyřídit potřebné věci,“ upřesnil Čada.

A jak bude prvotní fáze přípravy jeho početně okleštěného týmu vlastně vypadat? „Od začátku pojedeme dvoufázově s pravidelným střídáním kondičních a herních tréninků. Jejich poměr bude zhruba šedesát ku čtyřiceti procentům, tenhle model chceme držet úvodních pět týdnů,“ přiblížil lodivod Agelek s tím, že fyzickou zátěž dostane na starost nová kondiční trenérka Michaela Jelínková. „Míša se vším všudy přebírá práci, kterou v minulé sezóně dělal předchozí kondiční kouč Lukáš Klíma a ještě před ním Tomáš Malý,“ ujistil Čada.

Poblíž ženského kolektivu se od začátku bude pohybovat rovněž nový statistik Lukáš Miček. „Jeho prioritou však je trenérské vedení našeho juniorského celku, kde v realizačním týmu doplnil Slávka Matěje s Lubošem Petrášem. Své statistické povinnosti u áčka začne Lukáš plnit tehdy, až je budeme z přípravného hlediska potřebovat,“ připojil Miroslav Čada.

Total Comments

  • Kendrion
  • Fischer Lokomotive
  • Interforst
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U POSLEDNÍHO HALÍŘE?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bílá pastelka zabrala.

Jubilejní dvacátá sbírka na speciální služby pro nevidomé, slabozraké a na podporu speciálních výukových programů měla širokou odezvu i mezi dětmi základních škol a studenty středních škol v Prostějově. Dohromady se mezi školní mládeží v Prostějově vybralo 60 328 korun.

Opět bez tiskové konference.

Radní už podruhé za sebou prokázali, že o setkání s novináři zřejmě příliš nestojí. Informace z magistrátu o jednání rady města v úterý 19. listopadu sice došla, jedním dechem ale bylo sděleno, že se tradiční následná tisková konference konat nebude... Vivat transparentnost!

Total Comments

Osobnost týdne

JAN DOLANSKÝ

46 dolanskySpolečně s dalšími známými herci se v prostějovském divadle představil v rámci akce Noc divadel ve hře Perfect Days. Partnery mu byli například Jan Hofman, Lenka Vlasáková a Dana Syslová.

Total Comments

Číslo týdne

 30

Celý minulý týden se logicky nesl ve znamení oslav a připomínek třicátého výročí listopadových událostí roku 1989. Vrcholem všeho byly nedělní oslavy sametové revoluce na prostějovském náměstí T. G. Masaryka.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SI PŘEČETL  ROZHOVOR S PANEM  ŠLAMBOREM, TAK JSEM  SI MUSEL DÁT SKLENIČKU  STUDENÉ VODY!“

Předseda Oblastního sdružení ODS Prostějov Petr Sokol žasne, jak po třiceti letech někteří vidí sametovou revoluci...

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments