Dobré ráno, dnes je pátek 15.11.2019
svátek slaví Leopold,
zítra Otmar
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

34 agelkyVýsledkově sice porážkovou, ale přesto herně vydařenou tečku za World Grand Prix 2013 absolvovala volejbalová reprezentace žen České republiky. V rámci posledního turnaje základní části elitní světové soutěže na japonské půdě prohrála všechny tři duely s velmi silnými protivníky, ovšem hned dvakrát sahala po vítězství. A výraznou roli přitom měly všechny tři zástupkyně VK AGEL Prostějov v týmu.

V Sendai Češky nejprve narazily na extrémně kvalitní USA, přičemž stříbrnému celku z loňské olympiády v Londýně podlehly až po velkém boji 0:3 (-20, -20, -23) a nebýt opakovaných vlastních hrubek v klíčových okamžicích, získaly by minimálně jeden set. To už se svěřenkám Carla Parisiho povedlo ve druhém střetnutí s Bulharskem, jemuž se v letošní Grand Prix až nečekaně daří. Většinu času dobře šlapající výběr ČR však rozjeté Balkánky přibrzdil a padl těsně 2:3 (20, -18, -17, 22, -8). Totéž se našemu nároďáku podařilo v závěrečném vystoupení proti domácímu Japonsku, také jednomu z nejlepších družstev planety. Tentokrát k triumfu chyběl opravdu jen kousek, více než dvouhodinový dramatický mač skončil 2:3 (-18, 22, -26, 23, -13).

Potěšitelné je, že k hodnotným výkonům i dvěma cenným získaným bodům v Asii notným dílem přispěly všechny tři Agelky. Zaujalo hlavně zlepšení čerstvě dvacetileté smečařky Andrey Kossányiové, která z lavičky vlétla do třetí sady utkání s Američankami a od té chvíle českému kolektivu pomáhala výborným způsobem. V jednotlivých zápasech dosáhla tří, dvaceti a čtyř bodů, zejména proti Bulharkám doslova zářila. Nahrávačka Pavla Vincourová znovu nastoupila do každého souboje v základní sestavě a byť se v tak náročných bitvách logicky nevyhnula občasným chybám, celkově odvedla na svůj nízký věk rovněž dvaceti let vysoký standard. To stejné platí o liberu Julii Jášové, jež se v pětadvaceti stává jednou z největších opor reprezentační party s lvíčkem na prsou.

Čtvrtou účastnicí letošního ročníku světové Grand Prix z vékáčka je nizozemská blokařka Quinta Steenbergenová. Ta se svým týmem v hlavním městě Kazachstánu Almaty zdolala domácí mančaft 3:0 (23, 14, 16), podlehla úřadujícím olympijským šampiónkám z Brazílie 0:3 (-15, -20, -15) a porazila Kubu 3:0 (13, 23, 22). Letní posila hanáckého klubu přitom zaznamenala jedenáct, dva a šest bodů, což svědčí jak o jejím pevném místě v národním souboru Holandska, tak o nesporných volejbalových kvalitách předpokládané tahounky VK.

Nyní se pětice prostějovských plejerek – tedy Quinta Steenbergenová, Pavla Vincourová, Andrea Kossányiová, Julie Jášová i Běloruska Tatsiana Markevičová - bude připravovat na zářijové mistrovství Evropy 2013 (6. až 15. 9. v Německu a Švýcarsku).

Total Comments

  • 30 klíčů
  • ZŠ Melantrichova
  • Sametova třicítka
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak oslavíte 30. výročí sametové revoluce?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Úspěch desetiletí.

Výzkum Město pro byznys desetiletí v rámci Olomouckého kraje má svého jednoznačného vítěze. K velké radosti se jim stal Prostějov, který v uplynulých letech hned několikrát triumfoval v krajských výzkumech a v loňském roce dokonce tuto prestižní odbornou anketu ovládl v rámci celé České republiky.


Hulvát zůstane hulvátem.

Nebylo to poprvé, ale od předešlých vulgárních excesů občana Vrahovic Čeňka Svobody na půdě prostějovského zastupitelstva se čekalo, že věčný stěžovatel na všechny a na všechno bude tentokrát slušnější. Dostal možnost promluvit před zastupiteli a nazval je bezcharakterními darebáky.

Total Comments

Osobnost týdne

DANA BATULKOVÁ

45 batulkovaSkvělá herečka se společně s Danielou Kolářovou představila v neděli na prknech Městského divadla v Prostějově v představení Arnošta Goldflama Dámská šatna.

Total Comments

Číslo týdne

 5

Od úterý do čtvrtka minulého týdn probíhalo u Krajského soudu v Brně projednávání žaloby na bývalého předsedu mládežnického hokejového klubu Jestřábi Prostějov spolek Michala Tomigu. Ten si nakonec odnesl pětiletý trest za zpronevěru a podvod.

Total Comments

Výrok týdne

„VŮBEC NETUŠÍM, NAJEDNOU BYLY FUČ!“

Náměstkyně primátora Alena Rašková nebyl schopna zastupitelům sdělit, kdy si Manthellan odvezl betonové zátarasy z parkoviště u Společenského domu

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments