Dobré ráno, dnes je úterý 18.2.2020
svátek slaví Gizela,
zítra Patrik
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

34 agelkyVýsledkově sice porážkovou, ale přesto herně vydařenou tečku za World Grand Prix 2013 absolvovala volejbalová reprezentace žen České republiky. V rámci posledního turnaje základní části elitní světové soutěže na japonské půdě prohrála všechny tři duely s velmi silnými protivníky, ovšem hned dvakrát sahala po vítězství. A výraznou roli přitom měly všechny tři zástupkyně VK AGEL Prostějov v týmu.

V Sendai Češky nejprve narazily na extrémně kvalitní USA, přičemž stříbrnému celku z loňské olympiády v Londýně podlehly až po velkém boji 0:3 (-20, -20, -23) a nebýt opakovaných vlastních hrubek v klíčových okamžicích, získaly by minimálně jeden set. To už se svěřenkám Carla Parisiho povedlo ve druhém střetnutí s Bulharskem, jemuž se v letošní Grand Prix až nečekaně daří. Většinu času dobře šlapající výběr ČR však rozjeté Balkánky přibrzdil a padl těsně 2:3 (20, -18, -17, 22, -8). Totéž se našemu nároďáku podařilo v závěrečném vystoupení proti domácímu Japonsku, také jednomu z nejlepších družstev planety. Tentokrát k triumfu chyběl opravdu jen kousek, více než dvouhodinový dramatický mač skončil 2:3 (-18, 22, -26, 23, -13).

Potěšitelné je, že k hodnotným výkonům i dvěma cenným získaným bodům v Asii notným dílem přispěly všechny tři Agelky. Zaujalo hlavně zlepšení čerstvě dvacetileté smečařky Andrey Kossányiové, která z lavičky vlétla do třetí sady utkání s Američankami a od té chvíle českému kolektivu pomáhala výborným způsobem. V jednotlivých zápasech dosáhla tří, dvaceti a čtyř bodů, zejména proti Bulharkám doslova zářila. Nahrávačka Pavla Vincourová znovu nastoupila do každého souboje v základní sestavě a byť se v tak náročných bitvách logicky nevyhnula občasným chybám, celkově odvedla na svůj nízký věk rovněž dvaceti let vysoký standard. To stejné platí o liberu Julii Jášové, jež se v pětadvaceti stává jednou z největších opor reprezentační party s lvíčkem na prsou.

Čtvrtou účastnicí letošního ročníku světové Grand Prix z vékáčka je nizozemská blokařka Quinta Steenbergenová. Ta se svým týmem v hlavním městě Kazachstánu Almaty zdolala domácí mančaft 3:0 (23, 14, 16), podlehla úřadujícím olympijským šampiónkám z Brazílie 0:3 (-15, -20, -15) a porazila Kubu 3:0 (13, 23, 22). Letní posila hanáckého klubu přitom zaznamenala jedenáct, dva a šest bodů, což svědčí jak o jejím pevném místě v národním souboru Holandska, tak o nesporných volejbalových kvalitách předpokládané tahounky VK.

Nyní se pětice prostějovských plejerek – tedy Quinta Steenbergenová, Pavla Vincourová, Andrea Kossányiová, Julie Jášová i Běloruska Tatsiana Markevičová - bude připravovat na zářijové mistrovství Evropy 2013 (6. až 15. 9. v Německu a Švýcarsku).

Total Comments

  • Ples Jevíčko
  • gatta
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak jste spokojeni s dosavadním působením primátora statutárního města Prostějov Františka Jury?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Památky lákají.

V Olomouckém kraji vloni došlo k nejrychlejšímu nárůstu počtu turistů v rámci celého Česka. Vyplývá to z aktuálních dat Českého statistického úřadu. Návštěvnost narostla téměř o devět procent a více lidí zde také přenocovalo. V regionu se vloni ubytovalo přes tři čtvrtě miliónu hostů.

Sabine páchala škody.

Černé předpovědi se vyplnily a orkán s dívčím jménem způsobil výrazné škody i v regionu. Strhával střechy, vyvracel stromy a ničil také elektrická vedení. Škody sčítá i prostějovský magistrát, kvůli dalším škodám byl nucen dokonce na dva dny uzavřít Městský hřbitov.

Total Comments

Osobnost týdne

ZDENĚK IZER
06 pawlovska
Známý bavič a imitátor tentokrát rozechvěl bránice divákům při svém nedělním představení v němčickém kině Oko, u něhož nechyběl ani Večerník

Total Comments

Číslo týdne

1 708


Jde o varování? Také na Prostějovsku se výrazným způsobem zvýšila nezaměstnanost, a to o čtrnáct procent. Aktuálně je na prostějovském „pracáku“ registrováno přes sedmnáct stovek lidí bez práce.

Total Comments

Výrok týdne

„LIDÉ SI NA MĚ UKAZUJÍ PRSTEM“

Redakci se ozval svědek bedihošťského případu skorovraždy. Nešťastný muž J. C. si postěžoval nad chováním spoluobčanů. Někteří jej prý viní ze spoluúčasti...

Total Comments