Příjemnou noc, dnes je pondělí 25.5.2020
svátek slaví Viola,
zítra Filip
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

35kossyVrchol reprezentační sezóny ve volejbalu žen je zde. Od 6. do 14. září se v Německu a Švýcarsku koná Mistrovství Evropy 2013. S tímto šampionátem přichází i další šance ukázat své umění hned pro pětici hráček VK AGEL Prostějov, které byly nominovány do tří různých národních výběrů.

 

Českou republiku budou z prostějovského oddílu zastupovat nahrávačka Pavla Vincourová, smečařka Andrea Kossányiová a libero Julie Jášová, za Nizozemsko vyběhne na kurt blokařka Quinta Steenbergenová a v dresu Běloruska zabojuje smečařka Tatsiana Markevičová.

Češky mají v jedné ze čtyř základních skupin za soupeřky Polsko, Srbsko a Bulharsko, přičemž se hraje ve Schwerinu, tudíž trio Agelek důvěrně pozná domácí prostředí jednoho z protivníků VK v nadcházejícím ročníku Champions League. Holanďanky ve své grupě narazí v Halle na Německo, Turecko a Španělsko, Bělorusky čeká v Drážďanech Rusko, Chorvatsko a Ázerbájdžán.

Systém ME je následující: vítězové skupin postupují přímo do čtvrtfinále, druzí a třetí ve skupinách se vzájemně střetnou v předkole play off

o čtvrtfinálovou účast, čtvrtí ze skupin končí. Po čtvrtfinále přijdou na řadu semifinále, utkání o bronz a finále, o nižší umístění se nehraje.

Jaké jsou šance prostějovských plejerek pomoci svým reprezentacím k co nejlepšímu výsledku? Česko, Nizozemsko ani Bělorusko nepatří k favoritům a úspěchem pro ně bude už samotný postup ze základních grup. Průnik mezi elitní osmičku by byl výborný a cokoliv víc fantastický počin.

Vincourovou, Kossányiovou, Jášovou, Steenbergenovou i Markevičovou přitom asi čeká velká zodpovědnost, neboť by všechny dost pravděpodobně měly nastupovat v základních sestavách svých nároďáků. Tak holky, ať se vám daří, držíme palce!

Zápasový program členek VK AGEL na ME žen 2013

Česko (Pavla Vincourová, Andrea Kossányiová, Julie Jášová) - základní skupina D:
pátek 6. září Polsko (20.00 hodin), sobota 7. září Srbsko (17.00 hodin), neděle 8. září Bulharsko (15.00 hodin).

Nizozemsko (Quinta Steenbergenová) - základní skupina A:
pátek 6. září Turecko (20.00 hodin), sobota 7. září Německo (17.00 hodin), neděle 8. září Španělsko (15.00 hodin).

Bělorusko (Tatsiana Markevičová) - základní skupina C:
pátek 6. září Rusko (20.30 hodin), sobota 7. září Ázerbájdžán (17.30 hodin), neděle 8. září Chorvatsko (15.00 hodin).

Total Comments

 • Bezruč
 • Lexinka
 • Mobil 4U
 • Koupelny RP
 • MJM Krmiva
 • interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co říkáte na opětovné odložení rekonstrukce Vrahovické ulice?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Místní nádraží rozkvetlo.

Na nástupišti prostějovského „místňáku“ se objevily truhlíky s maceškami, květiny vystříhané z papírů pak tvoří i výzdobu notně oprýskaných vstupních dveří do budovy, která je pod rizikem demolice. Do zvelebování nádraží se pustili nadšenci, kterým toto místo přirostlo k srdci. A povedlo se jim to!

Za dobrotu na žebrotu.

Pouhý měsíc fungovala bez problémů u Ptenského Dvorku samoobslužná pivní budka, kterou tam instaloval nadšenec Tomáš Bábek. Projíždějící cyklisté a výletníci se v době koronavirové nouze u ní zastavovali a tišili svoji žízeň pivem či limonádou. Na začátku minulého týdne někdo budku poničil a vykradl!

Total Comments

Osobnost týdne

TOMÁŠ PAVELKA

Česko má nového nejmladšího starostu a je jím teprve jednadvacetiletý student práv z Mořic na Prostějovsku. Zastupitelé jej zvolili do čela obce na svém pondělním zasedání.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

19

O tolik procent se během měsíce dubna zvýšil čistý počet nezaměstnaných na Prostějovsku! Aktuálně je na zdejší pobočce úřadu práce evidovaných 1 995 lidí bez práce, z toho 1 086 žen. Podíl nezaměstnaných se tak zvýšil na 2,7 procenta.

Total Comments

Výrok týdne

„ROZHODLI JSME SE, ŽE 1. MÁJ BUDE V ZÁŘÍ!“

Nový předseda prostějovských sociálních demokratů Bedřich Grulich o zrušené prvomájové veselici v Kolářových sadech.

Total Comments