Dobré odpoledne, dnes je pondělí 18.11.2019
svátek slaví Romana,
zítra Alžběta
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

35kossyVrchol reprezentační sezóny ve volejbalu žen je zde. Od 6. do 14. září se v Německu a Švýcarsku koná Mistrovství Evropy 2013. S tímto šampionátem přichází i další šance ukázat své umění hned pro pětici hráček VK AGEL Prostějov, které byly nominovány do tří různých národních výběrů.

 

Českou republiku budou z prostějovského oddílu zastupovat nahrávačka Pavla Vincourová, smečařka Andrea Kossányiová a libero Julie Jášová, za Nizozemsko vyběhne na kurt blokařka Quinta Steenbergenová a v dresu Běloruska zabojuje smečařka Tatsiana Markevičová.

Češky mají v jedné ze čtyř základních skupin za soupeřky Polsko, Srbsko a Bulharsko, přičemž se hraje ve Schwerinu, tudíž trio Agelek důvěrně pozná domácí prostředí jednoho z protivníků VK v nadcházejícím ročníku Champions League. Holanďanky ve své grupě narazí v Halle na Německo, Turecko a Španělsko, Bělorusky čeká v Drážďanech Rusko, Chorvatsko a Ázerbájdžán.

Systém ME je následující: vítězové skupin postupují přímo do čtvrtfinále, druzí a třetí ve skupinách se vzájemně střetnou v předkole play off

o čtvrtfinálovou účast, čtvrtí ze skupin končí. Po čtvrtfinále přijdou na řadu semifinále, utkání o bronz a finále, o nižší umístění se nehraje.

Jaké jsou šance prostějovských plejerek pomoci svým reprezentacím k co nejlepšímu výsledku? Česko, Nizozemsko ani Bělorusko nepatří k favoritům a úspěchem pro ně bude už samotný postup ze základních grup. Průnik mezi elitní osmičku by byl výborný a cokoliv víc fantastický počin.

Vincourovou, Kossányiovou, Jášovou, Steenbergenovou i Markevičovou přitom asi čeká velká zodpovědnost, neboť by všechny dost pravděpodobně měly nastupovat v základních sestavách svých nároďáků. Tak holky, ať se vám daří, držíme palce!

Zápasový program členek VK AGEL na ME žen 2013

Česko (Pavla Vincourová, Andrea Kossányiová, Julie Jášová) - základní skupina D:
pátek 6. září Polsko (20.00 hodin), sobota 7. září Srbsko (17.00 hodin), neděle 8. září Bulharsko (15.00 hodin).

Nizozemsko (Quinta Steenbergenová) - základní skupina A:
pátek 6. září Turecko (20.00 hodin), sobota 7. září Německo (17.00 hodin), neděle 8. září Španělsko (15.00 hodin).

Bělorusko (Tatsiana Markevičová) - základní skupina C:
pátek 6. září Rusko (20.30 hodin), sobota 7. září Ázerbájdžán (17.30 hodin), neděle 8. září Chorvatsko (15.00 hodin).

Total Comments

  • ZŠ Melantrichova
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U POSLEDNÍHO HALÍŘE?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bílá pastelka zabrala.

Jubilejní dvacátá sbírka na speciální služby pro nevidomé, slabozraké a na podporu speciálních výukových programů měla širokou odezvu i mezi dětmi základních škol a studenty středních škol v Prostějově. Dohromady se mezi školní mládeží v Prostějově vybralo 60 328 korun.

Opět bez tiskové konference.

Radní už podruhé za sebou prokázali, že o setkání s novináři zřejmě příliš nestojí. Informace z magistrátu o jednání rady města v úterý 19. listopadu sice došla, jedním dechem ale bylo sděleno, že se tradiční následná tisková konference konat nebude... Vivat transparentnost!

Total Comments

Osobnost týdne

JAN DOLANSKÝ

46 dolanskySpolečně s dalšími známými herci se v prostějovském divadle představil v rámci akce Noc divadel ve hře Perfect Days. Partnery mu byli například Jan Hofman, Lenka Vlasáková a Dana Syslová.

Total Comments

Číslo týdne

 30

Celý minulý týden se logicky nesl ve znamení oslav a připomínek třicátého výročí listopadových událostí roku 1989. Vrcholem všeho byly nedělní oslavy sametové revoluce na prostějovském náměstí T. G. Masaryka.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SI PŘEČETL  ROZHOVOR S PANEM  ŠLAMBOREM, TAK JSEM  SI MUSEL DÁT SKLENIČKU  STUDENÉ VODY!“

Předseda Oblastního sdružení ODS Prostějov Petr Sokol žasne, jak po třiceti letech někteří vidí sametovou revoluci...

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments