Dobrý večer, dnes je sobota 8.8.2020
svátek slaví Soběslav,
zítra Roman
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

41 volley agelkyČeská UNIQA extraliga volejbalistek 2013-2014 startuje v tomto týdnu dvěma úvodními koly a ženy VK AGEL Prostějov v obou případech pocestují za soupeři na jejich hřiště. Nejprve nastoupí ve čtvrtek 17. října od 17.00 hodin v hale TJ Ostrava, poté se představí v sobotu 19. října od 19.00 hodin na půdě SG Brno.

Soutěžní premiéru v novém ročníku obstará pro výběr Prostějova duel na severu Moravy, kde nedávno hrály. O víkendu 28. a 29. září totiž ovládly přípravný turnaj Ostrava Cup 2013, přičemž zdolaly i domácí celek 3:0 po setech 25:16, 25:19 a 25:22. Soupeřky sice obsadily v konečném pořadí až čtvrté místo, ale proti VK AGEL se ukázaly jako houževnaté družstvo, jež nasadilo všechny letní posily včetně Nachmilnerové z Olomouce a polského tria Starzyková-Bonachová, Michalkiewiczová, Przepiórková.

 

„My jsme v tom přátelském utkání nepodali dobrý výkon, což však nic nemění na faktu, že Ostrava dokáže být v domácím prostředí nepříjemná i nebezpečná. Musíme si dát pozor na udržení koncentrace během celého střetnutí tak, abychom předvedli celkově kvalitní volejbal bez zbytečného výpadku v některém setu. Je jasné, že do sezóny chceme vstoupit co nejvyšším vítězstvím,“ přál si hlavní trenér Agelek Miroslav Čada.
Zatímco TJ hodlá navázat na jarní postup do play off (z osmé pozice díky skvělému finiši v nadstavbě), soupeř „vékáčka“ z druhého extraligového dějství SG Brno je papírově nejslabším účastníkem elitní soutěže ČR. Jde totiž o kolektiv složený výhradně z mladých talentovaných plejerek s věkovým průměrem hluboko pod dvacet let. Na konci uplynulého ročníku dokonce sestoupil do první ligy, ovšem následně zaujal místo Tatranu Střešovice, který se postupu sám vzdal...
„Ani brněnské juniorky nesmíme podcenit, i když v obou posledních letech skončily jasně poslední a vždy získaly minimum bodů do tabulky. Naším úkolem je neohlížet se na sílu SG, soustředit se výhradně na vlastní výkon a dobrou hrou se pozitivně naladit na první, velmi náročný zápas Champions League v dalším týdnu,“ zdůraznil Čada už směrem k blížící se bitvě na palubovce tureckého Eczacibasi Istanbul (24. října, 17.00 hodin).

Hráčská soupiska volejbalistek VK AGEL Prostějov 2013/14
Jméno    Číslo    Národnost    Věk    Výška    Váha
Nahrávačky
Pavla Vincourová    18    Česko    20    183    68
Lucia Růžičková    5    Slovensko    29    177    71
Michaela Zatloukalová    16    Česko    18    180    74
Blokařky
Sonja Borovinšeková    9    Slovinsko    33    190    78
Quinta Steenbergenová    7    Nizozemsko    28    189    74
Sara Hutinská    15    Slovinsko    22    186    70
Smečařky
Tatsiana Markevičová    4    Bělorusko    25    185    68
Andrea Kossányiová    1    Česko    20    185    72
Kateřina Kočiová    11    Česko    25    185    69
Barbora Gambová    2    Česko    21    177    70
Klára Melicharová    3    Česko    19    185    75
Univerzálky
Katie Carterová    6    USA    28    192    72
Solange Soaresová    10    Brazílie    33    182    69
Libero
Julie Jášová    12    Česko    26    179    62

Změny v kádru
Odchody: Michaela Jelínková (ukončila kariéru), Flávia de Assisová (Brazílie), Cvetelina Žarkovová (Dynamo Bukurešť), Veronika Hrončeková (Olympiakos Pireus), Juliana Gomesová (Brazílie), Marina Miletičová (?), Šárka Melichárková (léčí dlouhodobé zranění), Saskia Hippeová (SC Schwerin), Markéta Chlumská (KP Brno).
Příchody: Lucia Růžičková (Sokol Frýdek-Místek), Quinta Steenbergenová (SC Schwerin), Sonja Borovinšeková (AEK Atény), Sara Hutinská (Branik Maribor), Tatsiana Markevičová (RC Cannes), Barbora Gambová (PVK Přerov), Klára Melicharová (Le Cannet), Katie Carterová (KGC Daejeon), Julie Jášová (Aurubis Hamburk).

Total Comments

  • Gulas Fest
  • Olypmic
  • Czech Tour
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Obáváte se druhé vlny koronavirusu?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Počasí konečně přálo.

Během uplynulého víkendu se v celém prostějovském regionu konal bezpočet kulturních a společenských akcí, které tentokrát nemusely být rušeny kvůli nepřízni počasí. Oproti předešlému fiasku tak v rámci Léta s hvězdami mohla při druhém pokusu nejen kapela Argema zahrát vícero návštěvníkům.

Koronavirus odložil investice.
Stavební investice za desítky milionů korun byli nuceni na příští rok odložit prostějovští radní. Důvodem je až příliš velké množství peněz vynaložených radnicí během nouzového stavu a zároveň obava z dalšího šíření nákazy covid-19. Počkat si musí Národní dům, kino Metro 70 a další.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel ŠPORCL

Fenomenální český houslista uhranul své příznivce při svém vystoupení s názvem Pocta Paganinimu na zámku v Plumlově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

5 417

Přesně tolik zákazníků využilo během prvního pololetí službu Senior taxi v Prostějově. Velký pokles počtu klientů kvůli covid-19 byl zaznamenán během nouzového stavu.

Total Comments

Výrok týdne

„Takhle kdyby mi vařila moje žena!“

Jeden ze spokojených účastníků ptenského Gulášfestu určitě nechtěl urazit svoji manželku, ale...

Total Comments

-