Dobrý podvečer, dnes je sobota 8.8.2020
svátek slaví Soběslav,
zítra Roman
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

41 volley agelkyStřetnutí 1. kola UNIQA extraligy žen 2013/14 mezi Ostravou a Prostějovem nepřineslo ani trochu vyrovnaný boj. Naopak duel probíhal totálně jednostranným směrem a s trochou nadsázky nabral až biblické rozměry, když jej naše volejbalistky proměnily v pověstné vraždění neviňátek. Bezradné hostitelky získaly celkem pouhých třicet míčů, čímž precizně hrající AGEL jen těsně zaostal za svým výsledkovým rekordem z 31. ledna 2009. Tehdy dovolil Frýdku-Místku ještě o bod méně...

TJ Ostrava – VK AGEL Prostějov 0:3 (-8, -14, -8)
Rozhodčí:
Kostka a Pecháček. Čas: 57 minut. Diváků: 150. Sestava Ostravy: Polášková, Zemanová, Przepiórka, Michalkiewicz, Starzyk, Nachmilnerová, libero Elblová – Pinková, Zedníková, Valková, Čuboňová. Trenér: Zdeněk Pommer. Sestava Prostějova: Vincourová, Steenbergen, Kossányiová, Carter, Borovinšek, Markevič, libero Jášová. Trenér: Miroslav Čada.
Bodový vývoj – první set: 0:3, 2:4, 2:6, 3:10, 4:16, 5:18, 8:20, 8:25. Druhý set: 1:0, 1:3, 2:5, 4:5, 4:7, 8:7, 8:11, 9:18, 11:18, 12:23, 14:23, 14:25. Třetí set: 0:3, 3:3, 4:4, 4:9, 5:19, 8:21, 8:25.

Domácí tým vyslal do boje všechny tři letní posily z Polska i olomouckou Nachmilnerovou, ovšem na obhájkyně pěti posledních titulů to v úvodu absolutně nestačilo. Hanačky výborně začaly (0:3), následně přidaly dvě delší bodové šňůry při podáních Kossányiové (3:6 – 3:10) i Steenbergen (4:10 – 4:16) a ve vstupní sadě nebylo co řešit. Favorit nejen dobře zakončoval všemi útočnicemi, ale také kvalitně přihrával a bránil jak na síti, tak v poli. Soupeřky tedyneměly jedinou zbraň, kterou by mohly zastavit či alespoň přibrzdit šturm VK za uštědřením dílčího debaklu – 8:25!
Start druhého dějství napovídal pokračování jednoznačného průběhu, jenže od stavu 2:5 naše děvčata polevila a ta ostravská se naopak chytila. Vyústěním byla série čtyř bodů TJ z 4:7 na 8:7, avšak vzápětí odpověděly Agelky stejnou mincí (8:11). Tím po chvilkových problémech hlavně s příjmem znovu najely na vítěznou vlnu, přičemž nejvíc skórovat se jim dařilo kromě smečí rovněž četnými bloky a servisem. To vše dohromady rozhodlo o hladkém výsledku i tohoto setu – 14:25.
Poslední okamžik, kdy Severomoravanky ještě mohly doufat alespoň v částečné zdramatizování mače, nastal po jejich vyrovnání zkraje třetí části z 0:3 na 3:3. Leč tato chvíle trvala jen krátce, přesně řečeno do následného dvojnásobného trháku rozjeté prostějovské mašiny (4:9, 5:19!). Ta šlapala na plné obrátky a vysoká úroveň hry všech členek zápasové sedmičky drtila protivnice jako parní válec nebohé broučky. Volejbalistky vékáčka zkrátka nic nepodcenily, v maximálním nasazení makaly až do úplného závěru. Díky tomu dosáhly druhého nejvyššího triumfu v soutěžních utkáních za celou klubovou existenci – 8:25 a 0:3!
Ohlasy po střetnutí najdete v tištěném vydání.

Total Comments

  • Gulas Fest
  • Olypmic
  • Czech Tour
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Obáváte se druhé vlny koronavirusu?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Počasí konečně přálo.

Během uplynulého víkendu se v celém prostějovském regionu konal bezpočet kulturních a společenských akcí, které tentokrát nemusely být rušeny kvůli nepřízni počasí. Oproti předešlému fiasku tak v rámci Léta s hvězdami mohla při druhém pokusu nejen kapela Argema zahrát vícero návštěvníkům.

Koronavirus odložil investice.
Stavební investice za desítky milionů korun byli nuceni na příští rok odložit prostějovští radní. Důvodem je až příliš velké množství peněz vynaložených radnicí během nouzového stavu a zároveň obava z dalšího šíření nákazy covid-19. Počkat si musí Národní dům, kino Metro 70 a další.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel ŠPORCL

Fenomenální český houslista uhranul své příznivce při svém vystoupení s názvem Pocta Paganinimu na zámku v Plumlově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

5 417

Přesně tolik zákazníků využilo během prvního pololetí službu Senior taxi v Prostějově. Velký pokles počtu klientů kvůli covid-19 byl zaznamenán během nouzového stavu.

Total Comments

Výrok týdne

„Takhle kdyby mi vařila moje žena!“

Jeden ze spokojených účastníků ptenského Gulášfestu určitě nechtěl urazit svoji manželku, ale...

Total Comments

-