Dobrý večer, dnes je sobota 8.8.2020
svátek slaví Soběslav,
zítra Roman
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

33 Agel logo VKPo nemilosrdném smetení Ostravy cestovaly naše volejbalistky k utkání 2. kola UNIQA extraligy žen ČR 2013/14 do Brna. Na palubovce mladého výběru SG sice znovu vládly, avšak tentokrát už ne tak drtivě. Standardní výkon Prostějova stačil na suverénní vítězství rozdílem dvou tříd, leč hostitelky se za šestatřicet uhraných bodů rozhodně nemusely stydět. Co se týká průběžné tabulky soutěže, vékáčko se okamžitě usadilo pevně v čele.

  SG Brno – VK AGEL Prostějov 0:3 (-14, -11, -11)

Rozhodčí: Buchar a Kostka. Čas: 55 minut. Diváků: 50. Sestava Brna: Pospíšilová, Slámová, Podhrázká, Najbrtová, Hrazdírová, Chvátalová, libero Uhlířová – Hudylivová, Suchá, M. Kurková. Trenér: Ondřej Marek. Sestava Prostějova: Vincourová, Steenbergen, Kossányiová, Carter, Borovinšek, Markevich, libero Jášová – Soares, Kočiová, Hutinski. Trenér: Miroslav Čada.

Bodový vývoj – první set: 0:4, 2:4, 3:8, 4:13, 5:15, 9:18, 9:20, 10:22, 12:22, 14:25. Druhý set: 2:1, 2:3, 4:4, 4:9, 6:9, 6:13, 8:13, 8:15, 10:15, 10:17, 11:25. Třetí set: 1:1, 1:6, 2:8, 3:13, 5:13, 5:16, 6:19, 9:19, 10:22, 11:25.

 

V zájmu sehrávání nasadil hostující kouč i proti papírově nejslabšímu soupeři top sestavu ladící formu na Champions League. Z toho důvodu to měla brněnská omladina velmi těžké, ale v úvodní sadě se s evropskou kvalitou prala vcelku statečně. Hanačky totiž nenasadily zdaleka tak vysoké tempo jako ve čtvrtek v Ostravě a dost bodů SG samy darovaly vlastními chybami (hlavně na podání). Ještě mnohem víc hrubek poměrně logicky vytvářely domácí plejerky, střetnutí tak zpočátku mnoho volejbalové krásy nepobralo. A na konci vstupního dějství slavila Markova družina solidní výsledkový počin dílčího charakteru – 14:25.

V načatém trendu zápas pokračoval i zkraje druhé části, kdy se Jihomoravanky dokonce ujaly vedení 2:1 a ještě chvíli držely krok. Zlom přišel za stavu 4:4 díky kombinaci dobrého servisu Kossányiové a čtyř bodových bloků v řadě, což vedlo k trháku na 4:9. Ovšem ani pak Agelky nepřestaly kazit, tentokrát pro změnu v útoku. Tím protivnicím dovolily brzy překonat bodovou desítku ve skóre (10:15) a teprve v koncovce setu je dostaly pod očekávaně výraznější tlak především zásluhou závěrečné šňůry osmi míčů za sebou při podání Borovinšek – 11:25.

Do třetího dílu poslal prostějovský trenér Čada z lavičky duo Soares – Kočiová a v obměněném složení náš tým rychle odskočil na 1:6. Dařilo se zejména druhé jmenované při zakončení i na servisu, celé družstvo VK navíc pokračovalo v postupném zkvalitňování obrany svého pole. To vše dohromady spolu s nižší mírou nevynucených nepřesností celého hostujícího souboru rezultovalo v dlouho nejjednoznačnější set zápasu (6:19). Jen škoda krátkého výpadku hned vzápětí (9:19), který outsiderovi umožnil i v posledním setu dosáhnout dvouciferného počtu bodů – 11:25 a 0:3.

Total Comments

  • Gulas Fest
  • Olypmic
  • Czech Tour
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Obáváte se druhé vlny koronavirusu?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Počasí konečně přálo.

Během uplynulého víkendu se v celém prostějovském regionu konal bezpočet kulturních a společenských akcí, které tentokrát nemusely být rušeny kvůli nepřízni počasí. Oproti předešlému fiasku tak v rámci Léta s hvězdami mohla při druhém pokusu nejen kapela Argema zahrát vícero návštěvníkům.

Koronavirus odložil investice.
Stavební investice za desítky milionů korun byli nuceni na příští rok odložit prostějovští radní. Důvodem je až příliš velké množství peněz vynaložených radnicí během nouzového stavu a zároveň obava z dalšího šíření nákazy covid-19. Počkat si musí Národní dům, kino Metro 70 a další.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel ŠPORCL

Fenomenální český houslista uhranul své příznivce při svém vystoupení s názvem Pocta Paganinimu na zámku v Plumlově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

5 417

Přesně tolik zákazníků využilo během prvního pololetí službu Senior taxi v Prostějově. Velký pokles počtu klientů kvůli covid-19 byl zaznamenán během nouzového stavu.

Total Comments

Výrok týdne

„Takhle kdyby mi vařila moje žena!“

Jeden ze spokojených účastníků ptenského Gulášfestu určitě nechtěl urazit svoji manželku, ale...

Total Comments

-