Dobrý večer, dnes je sobota 8.8.2020
svátek slaví Soběslav,
zítra Roman
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Pořádně nabito bylo v pondělí 21. října v olomoucké restauraci Arigone, kde se konal slavnostní křest nového kalendáře volejbalistek SK UP Olomouc a Sokola Šternberk. Společné dílo vzniklo ve spolupráci s Vlastivědným muzeem v Olomouci a jeho autor, fotograf Pavel Rozsíval na snímcích spojil půvab mladých sportovkyň s chladnou elegancí historických zbraní. Kalendář je možné si i zakoupit a výtěžek z něj poputuje také na dobročinné účely.

Když se před třemi roky hráčky volejbalových klubů SK UP Olomouc a TJ Sokol Šternberk obnažily pro svůj první, velmi odvážný kalendář, byl z toho tehdy velký poprask. Jejich nový počin na rok 2014 už sice není až tolik provokativní, výsledné dílo je však zcela jiné. „Byl to náš záměr. Dívky na novém kalendáři nejsou zcela nahé, ale myslím si, že v kombinaci se zbraněmi ze sbírek vlastivědného muzea vzniklo velice zajímavé a atraktivní dílo,“ je přesvědčen autor nápadu a předseda oddílu olomouckých volejbalistek Jiří Zemánek.

Podle ředitele muzea Břetislava Holáska byla při přípravě nového kalendáře ve hře i druhá varianta. „Říkali jsme si, že spojení mladých dívek a starých zbraní by pro někoho mohlo být až příliš kontroverzní. Proto jsme v jednu chvíli zvažovali, že se volejbalistky budou fotit s historickými koly. Nakonec jsme se však vrátili ke spojení se zbraněmi a podle mě jsme zvolili dobře,“ míní Holásek.

Samotné hráčky si nezvyklou roli modelek před objektivem fotografa Pavla Rozsívala většinou užívaly. I když se musely potýkát i s řadou těžkostí, které tato profese přináší. „Manžel mi to původně zakázal,“ smála se Hana Dreksová, která už vystupovala ještě pod dívčím jménem Maléřová v původním kalendáři na rok 2011 a v tom novém se objevila v bojové póze s japonskými meči. „Trvalo to asi tři čtvrtě hodiny, než jsme trefili ten správný postoj. Pan fotograf mi jej musel několikrát předvést sám,“ vzpomínala na focení Dreksová.

Nový kalendář je sice více „zahalený“ než jeho předchůdce, některé fotky si s ním však v odvážnostech nezadají. Například Simona Hronová je na svém snímku pouze v upnutých kraťasech. „Původně jsem měla mít i tílko, ale nevypadalo to dobře. Tak jsme ho dali dolů. Tím pádem ale padla varianta, že budu na fotce zepředu,“ usmívala se hráčka šternberského Sokola.

Většina z dvoutisícového nákladu kalendáře půjde do volného prodeje, jeho cena se pohybuje kolem dvou set korun podle formátu (A2 a A3) a počtu zakoupených kusů. Už na slavnostním křtu však byla část z budoucího výtěžku ve výši 25 tisíc korun předána zástupcům Sdružení rodičů a přátel hematologicky a onkologicky nemocných dětí Šance jako dobročinný dar.

Total Comments

  • Gulas Fest
  • Olypmic
  • Czech Tour
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Obáváte se druhé vlny koronavirusu?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Počasí konečně přálo.

Během uplynulého víkendu se v celém prostějovském regionu konal bezpočet kulturních a společenských akcí, které tentokrát nemusely být rušeny kvůli nepřízni počasí. Oproti předešlému fiasku tak v rámci Léta s hvězdami mohla při druhém pokusu nejen kapela Argema zahrát vícero návštěvníkům.

Koronavirus odložil investice.
Stavební investice za desítky milionů korun byli nuceni na příští rok odložit prostějovští radní. Důvodem je až příliš velké množství peněz vynaložených radnicí během nouzového stavu a zároveň obava z dalšího šíření nákazy covid-19. Počkat si musí Národní dům, kino Metro 70 a další.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel ŠPORCL

Fenomenální český houslista uhranul své příznivce při svém vystoupení s názvem Pocta Paganinimu na zámku v Plumlově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

5 417

Přesně tolik zákazníků využilo během prvního pololetí službu Senior taxi v Prostějově. Velký pokles počtu klientů kvůli covid-19 byl zaznamenán během nouzového stavu.

Total Comments

Výrok týdne

„Takhle kdyby mi vařila moje žena!“

Jeden ze spokojených účastníků ptenského Gulášfestu určitě nechtěl urazit svoji manželku, ale...

Total Comments

-