Dobré dopoledne, dnes je pondělí 21.9.2020
svátek slaví Matouš,
zítra Darina
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

45 posila_MV již naplno rozjeté sezóně 2013/14 se vedení volejbalového oddílu VK AGEL Prostějov rozhodlo provést ještě jedno posílení hráčského kádru. Novou akvizicí na soupisce se v polovině tohoto týdne stala mladá smečařka ze Srbska poměrně známého jména Tijana Malesevic.

Narodila se 18. března 1991 v Užici a má tedy teprve dvaadvacet let, ovšem na svém kontě už řadu mezinárodních úspěchů hlavně s reprezentací. Byla totiž součástí srbského národního výběru, který vyhrál Mistrovství Evropy 2011, Evropskou ligu 2009 i 2011 a získal bronz ve World Grand Prix 2011 + 2013 i v Evropské lize 2012! Na tak nízký věk opravdu úctyhodná sbírka…
Na klubové úrovni má 185 centimetrů vysoká a 78 kilogramů vážící plejerka za sebou angažmá v domácím Jedinstvu Užice (do roku 2010), švýcarském Voleru Curych (2010 až 2012, fandové vékáčka si ji mohou pamatovat ze vzájemných duelů), polském PTPS Pila (2012/13) a ruském Zarečie Odincovo (2013), kde však před odchodem na Hanou vydržela jen velmi krátce. Z Curychu přitom vlastní dva mistrovské tituly i národní poháry.
„Po zranění Tatsiany Markevich jsme se potýkali s nepříjemnými problémy na přihrávce, což v některých úsecích zápasů dost ovlivňovalo celou naši hru. Proto jsme v okamžiku, kdy se Tijana stala volnou hráčkou, neváhali a snažili se ji přivést do Prostějova. Což se povedlo a já z toho samozřejmě mám radost. Jde sice o mladou, ovšem hodně kvalitní volejbalistku schopnou pozvednout nejen úroveň příjmu, ale i útoku a obrany. Ostatně to naplno ukázala hned ve svém úvodním vystoupení ve Frýdku-Místku,“ řekl hlavní trenér VK Miroslav Čada.
Bomberka s dosahem na smeči 300 centimetrů a na bloku 286 centimetrů měla na severu Moravy úspěšnost přihrávky 93 procent (!) a současně zaznamenala 12 bodů (9 útoků + 3 bloky). Ve svém novém působišti bude nastupovat s číslem osm a my přejeme: Tijano, jen tak dál!

Total Comments

  • Hradišťan
  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Byli jste na prostějovských hodech? A jak se vám slavnosti líbily?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-