Dobré ráno, dnes je středa 29.1.2020
svátek slaví Zdislava,
zítra Robin
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

45 volej malesevicV již naplno rozjeté sezóně 2013/2014 se vedení volejbalového oddílu VK AGEL Prostějov rozhodlo provést ještě jedno posílení hráčského kádru. Novou akvizicí na soupisce obhájkyň titulu a účastnic Ligy mistryň se v polovině uplynulého týdne stala mladá smečařka ze Srbska poměrně známého jména Tijana Malesevic.

Narodila v Užici a má teprve dvaadvacet let, ovšem na svém kontě už řadu mezinárodních úspěchů hlavně s reprezentací. Byla totiž součástí srbského národního výběru, který vyhrál Mistrovství Evropy 2011, Evropskou ligu 2009 i 2011 a získal bronz ve World Grand Prix 2011 + 2013 i v Evropské lize 2012! Na tak nízký věk opravdu úctyhodná sbírka…
Na klubové úrovni má 185 centimetrů vysoká a 78 kilogramů vážící plejerka za sebou angažmá v domácím Jedinstvu Užice (do roku 2010), švýcarském Voleru Curych (2010 až 2012, fandové „vékáčka“ si ji mohou pamatovat ze vzájemných duelů), polském PTPS Pila (2012/13) a ruském Zarečie Odincovo (2013), kde však před odchodem na Hanou vydržela jen velmi krátce. Z Curychu přitom vlastní dva mistrovské tituly i národní poháry.
„Po zranění Tatsiany Markevich jsme se potýkali s nepříjemnými problémy na přihrávce, což v některých úsecích zápasů dost ovlivňovalo celou naši hru. Proto jsme v okamžiku, kdy se Tijana stala volnou hráčkou, neváhali a snažili se ji přivést do Prostějova. Což se povedlo a já z toho samozřejmě mám radost. Jde sice o mladou, ovšem hodně kvalitní volejbalistku schopnou pozvednout nejen úroveň příjmu, ale i útoku a obrany. Ostatně to naplno ukázala hned ve svém úvodním vystoupení ve Frýdku-Místku,“ poznamenal hlavní trenér VK Miroslav Čada.
Bomberka s dosahem na smeči 300 centimetrů a na bloku 286 centimetrů měla na severu Moravy úspěšnost přihrávky 93 procent (!) a současně zaznamenala dvanáct bodů (9 útoků plus 3 bloky). Obdobně se jí dařilo i doma proti Šternberku, kdy dosáhla úspěšnosti přihrávky 64 procent a opět slušných 10 bodů. Ve svém novém působišti bude nastupovat s číslem osm.

Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

Co říkáte na rekordně nízké návštěvy při hokejových zápasech Jestřábů?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Pomáhající děti.

Hezkým činem začali rok 2020 na ZŠ E. Valenty v Prostějově, kde žákyně třídy 6. B zorganizovaly dobrovolnou sbírku na pomoc rodině z Mostkovic, které před nedávnými Vánocemi shořel dům. A vybralo se rovných dvacet tisíc korun! Tomu se rozhodně říká dobrý skutek s velkým „S“ hodný následování. Přidáte se?

Kanibalismus na Prostějovsku.

Pěstní souboje jsou vcelku běžným prostředkem k vyřizování sporů, ovšem aby se lidé navzájem pojídali, to jsme tu ještě neměli! V uplynulých dnech jsme zaznamenali dva případy, kdy jeden muž ukousl rivalovi při rvačce dolní ret, na druhého pak pořvávala tlupa spoluobčanů, že si „pochutnal“ na šestnáctileté slečně…

Total Comments

Osobnost týdne

PETR KOUKAL
04 koukal img 4104
Historicky nejlepší český badmintonista se musel porvat s diagnózou rakoviny varlat. Po konci kariéry založil Nadaci Petra Koukala, jejímž hlavním projektem je STK pro chlapy. Ten si klade za cíl, aby se o muži o své zdraví začali starat stejně jako o své auto. V Prostějově na plesu společnosti Koutný převzal šek na 250 tisíc korun, které vzešly z prodeje žiraf uháčkovaných zaměstnanci této oděvní firmy.

Total Comments

Číslo týdne

137


Po roční pauze se uplynulou neděli do jediného lyžařského areálu na Prostějovsku vrátila Kladecká lyže. Závod byl dokonce zařazen do Jihomoravského lyžařského poháru, díky čemuž se mohl těšit z rekordní účasti celkem 137 závodníků a závodnic. Mnozí z nich do Kladek dorazili právě z Brna.

Total Comments

Výrok týdne

„V PROSTĚJOVĚ UŽ SE NETANČÍ, ALE JENOM SKÁČE“


Taneční mistr Jiří Šindler, známý z působení v Domě služeb v Olomoucké ulici, si v exkluzivním rozhovoru takto postěžoval na kvalitu a (ne)zájem nejen o kurzy.

Total Comments