Příjemnou noc, dnes je neděle 27.9.2020
svátek slaví Jonáš,
zítra Václav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

45 volej malesevicV již naplno rozjeté sezóně 2013/2014 se vedení volejbalového oddílu VK AGEL Prostějov rozhodlo provést ještě jedno posílení hráčského kádru. Novou akvizicí na soupisce obhájkyň titulu a účastnic Ligy mistryň se v polovině uplynulého týdne stala mladá smečařka ze Srbska poměrně známého jména Tijana Malesevic.

Narodila v Užici a má teprve dvaadvacet let, ovšem na svém kontě už řadu mezinárodních úspěchů hlavně s reprezentací. Byla totiž součástí srbského národního výběru, který vyhrál Mistrovství Evropy 2011, Evropskou ligu 2009 i 2011 a získal bronz ve World Grand Prix 2011 + 2013 i v Evropské lize 2012! Na tak nízký věk opravdu úctyhodná sbírka…
Na klubové úrovni má 185 centimetrů vysoká a 78 kilogramů vážící plejerka za sebou angažmá v domácím Jedinstvu Užice (do roku 2010), švýcarském Voleru Curych (2010 až 2012, fandové „vékáčka“ si ji mohou pamatovat ze vzájemných duelů), polském PTPS Pila (2012/13) a ruském Zarečie Odincovo (2013), kde však před odchodem na Hanou vydržela jen velmi krátce. Z Curychu přitom vlastní dva mistrovské tituly i národní poháry.
„Po zranění Tatsiany Markevich jsme se potýkali s nepříjemnými problémy na přihrávce, což v některých úsecích zápasů dost ovlivňovalo celou naši hru. Proto jsme v okamžiku, kdy se Tijana stala volnou hráčkou, neváhali a snažili se ji přivést do Prostějova. Což se povedlo a já z toho samozřejmě mám radost. Jde sice o mladou, ovšem hodně kvalitní volejbalistku schopnou pozvednout nejen úroveň příjmu, ale i útoku a obrany. Ostatně to naplno ukázala hned ve svém úvodním vystoupení ve Frýdku-Místku,“ poznamenal hlavní trenér VK Miroslav Čada.
Bomberka s dosahem na smeči 300 centimetrů a na bloku 286 centimetrů měla na severu Moravy úspěšnost přihrávky 93 procent (!) a současně zaznamenala dvanáct bodů (9 útoků plus 3 bloky). Obdobně se jí dařilo i doma proti Šternberku, kdy dosáhla úspěšnosti přihrávky 64 procent a opět slušných 10 bodů. Ve svém novém působišti bude nastupovat s číslem osm.

Total Comments

  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-