Příjemnou noc, dnes je neděle 27.9.2020
svátek slaví Jonáš,
zítra Václav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

45 vk sternberkPo sedmi kolech UNIQA extraligy 2013-2014 zůstávají volejbalistky VK AGEL Prostějov nadále s jediným ztraceným setem. V sedmém dějství elitní české soutěže hostily TJ Sokol Šternberk, kterému se v probíhající sezóně dosud velmi daří. Ovšem tentokrát narazil na nejvyšší republikovou kvalitu. Ta slavila v průměrném utkání předpokládaný úspěch bez jakýchkoliv dramatických zápletek, tudíž vedoucí celek pořadí zůstal na první pozici.

Hostující tým se díky čtyřem výhrám za sebou ocitl na čtvrté příčce tabulky a na hřišti úřadujících mistryň zpočátku zlobil (3:5). Nezvykle často chybujícím „Agelkám“ pomohly nahoru kvalitní bloky a také šestibodová šňůra při servisu Carter na 9:5, ale nepřesnosti ve většině činností nedovolovaly uniknout do ještě většího náskoku. Solidně šlapající soupeřky tak poměrně dlouho držely krok, odpadly teprve od stavu 17:15 v závěru úvodní sady - 25:18 a 1:0.
To už favoritky postupně zlepšovaly veškeré atributy své původně trochu nejisté hry, a byť musela do utkání z lavičky naskočit druhá nahrávačka Růžičková místo lehce zraněné Vincourové, zvýšenou úroveň prostějovského výkonu to příliš nepoznamenalo. Sokolky se v této fázi samy vystřílely řadou vlastních nevynucených hrubek, „vékáčko“ i díky tomu systematicky zvýrazňovalo svou převahu (5:2, 11:5, 18:9). Celý duel se tedy dostával do očekávaných kolejí - 25:13 a 2:0.
Především zásluhou pěkných domácích kombinací rostla i pohlednost poněkud neurovnaného střetnutí, jenže Šternberk ještě zabojoval a podařilo se mu VK přibrzdit (9:3 na 11:9). Víc však nebylo v možnostech TJ, přece jen maximální potenciál účastnic evropské Champions League se pohybuje v jiných sférách. I průměrná volejbalová produkce tak lídryním extraligového pořadí stačila k hladkému triumfu - 25:19 a 3:0.
„Celé utkání jsme měly pod kontrolou, i když tam  z naší strany bylo víc zbytečných chyb. Během tohoto týdne jsme dost pracovaly na kondici a možná se větší zátěž trochu projevila. Nejvíc nás pořád trápí nepřesnosti v mezihře, hlavně druhý míč ve výměnách je problematický,“ zhodnotila realisticky utkání Solange Soares, kapitánka VK AGEL Prostějov. Její sokyně Markéta Janečková, kapitánka TJ Sokol Šternberk, po zápase podotkla, že se spoluhráčkami měly za úkol hlavně střetnutí důstojně odehrát. „A zároveň si vyzkoušet věci, které můžeme zúročit v jiných, pro nás výsledkově stěžejních utkáních. Do hry se tak dostalo všech dvanáct holek na soupisce, celkově to pro nás přesně splnilo účel,“ podotkla.

Total Comments

  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-