Dobré dopoledne, dnes je středa 29.1.2020
svátek slaví Zdislava,
zítra Robin
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

45 vk sternberkPo sedmi kolech UNIQA extraligy 2013-2014 zůstávají volejbalistky VK AGEL Prostějov nadále s jediným ztraceným setem. V sedmém dějství elitní české soutěže hostily TJ Sokol Šternberk, kterému se v probíhající sezóně dosud velmi daří. Ovšem tentokrát narazil na nejvyšší republikovou kvalitu. Ta slavila v průměrném utkání předpokládaný úspěch bez jakýchkoliv dramatických zápletek, tudíž vedoucí celek pořadí zůstal na první pozici.

Hostující tým se díky čtyřem výhrám za sebou ocitl na čtvrté příčce tabulky a na hřišti úřadujících mistryň zpočátku zlobil (3:5). Nezvykle často chybujícím „Agelkám“ pomohly nahoru kvalitní bloky a také šestibodová šňůra při servisu Carter na 9:5, ale nepřesnosti ve většině činností nedovolovaly uniknout do ještě většího náskoku. Solidně šlapající soupeřky tak poměrně dlouho držely krok, odpadly teprve od stavu 17:15 v závěru úvodní sady - 25:18 a 1:0.
To už favoritky postupně zlepšovaly veškeré atributy své původně trochu nejisté hry, a byť musela do utkání z lavičky naskočit druhá nahrávačka Růžičková místo lehce zraněné Vincourové, zvýšenou úroveň prostějovského výkonu to příliš nepoznamenalo. Sokolky se v této fázi samy vystřílely řadou vlastních nevynucených hrubek, „vékáčko“ i díky tomu systematicky zvýrazňovalo svou převahu (5:2, 11:5, 18:9). Celý duel se tedy dostával do očekávaných kolejí - 25:13 a 2:0.
Především zásluhou pěkných domácích kombinací rostla i pohlednost poněkud neurovnaného střetnutí, jenže Šternberk ještě zabojoval a podařilo se mu VK přibrzdit (9:3 na 11:9). Víc však nebylo v možnostech TJ, přece jen maximální potenciál účastnic evropské Champions League se pohybuje v jiných sférách. I průměrná volejbalová produkce tak lídryním extraligového pořadí stačila k hladkému triumfu - 25:19 a 3:0.
„Celé utkání jsme měly pod kontrolou, i když tam  z naší strany bylo víc zbytečných chyb. Během tohoto týdne jsme dost pracovaly na kondici a možná se větší zátěž trochu projevila. Nejvíc nás pořád trápí nepřesnosti v mezihře, hlavně druhý míč ve výměnách je problematický,“ zhodnotila realisticky utkání Solange Soares, kapitánka VK AGEL Prostějov. Její sokyně Markéta Janečková, kapitánka TJ Sokol Šternberk, po zápase podotkla, že se spoluhráčkami měly za úkol hlavně střetnutí důstojně odehrát. „A zároveň si vyzkoušet věci, které můžeme zúročit v jiných, pro nás výsledkově stěžejních utkáních. Do hry se tak dostalo všech dvanáct holek na soupisce, celkově to pro nás přesně splnilo účel,“ podotkla.

Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

Co říkáte na rekordně nízké návštěvy při hokejových zápasech Jestřábů?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Pomáhající děti.

Hezkým činem začali rok 2020 na ZŠ E. Valenty v Prostějově, kde žákyně třídy 6. B zorganizovaly dobrovolnou sbírku na pomoc rodině z Mostkovic, které před nedávnými Vánocemi shořel dům. A vybralo se rovných dvacet tisíc korun! Tomu se rozhodně říká dobrý skutek s velkým „S“ hodný následování. Přidáte se?

Kanibalismus na Prostějovsku.

Pěstní souboje jsou vcelku běžným prostředkem k vyřizování sporů, ovšem aby se lidé navzájem pojídali, to jsme tu ještě neměli! V uplynulých dnech jsme zaznamenali dva případy, kdy jeden muž ukousl rivalovi při rvačce dolní ret, na druhého pak pořvávala tlupa spoluobčanů, že si „pochutnal“ na šestnáctileté slečně…

Total Comments

Osobnost týdne

PETR KOUKAL
04 koukal img 4104
Historicky nejlepší český badmintonista se musel porvat s diagnózou rakoviny varlat. Po konci kariéry založil Nadaci Petra Koukala, jejímž hlavním projektem je STK pro chlapy. Ten si klade za cíl, aby se o muži o své zdraví začali starat stejně jako o své auto. V Prostějově na plesu společnosti Koutný převzal šek na 250 tisíc korun, které vzešly z prodeje žiraf uháčkovaných zaměstnanci této oděvní firmy.

Total Comments

Číslo týdne

137


Po roční pauze se uplynulou neděli do jediného lyžařského areálu na Prostějovsku vrátila Kladecká lyže. Závod byl dokonce zařazen do Jihomoravského lyžařského poháru, díky čemuž se mohl těšit z rekordní účasti celkem 137 závodníků a závodnic. Mnozí z nich do Kladek dorazili právě z Brna.

Total Comments

Výrok týdne

„V PROSTĚJOVĚ UŽ SE NETANČÍ, ALE JENOM SKÁČE“


Taneční mistr Jiří Šindler, známý z působení v Domě služeb v Olomoucké ulici, si v exkluzivním rozhovoru takto postěžoval na kvalitu a (ne)zájem nejen o kurzy.

Total Comments