Dobrý podvečer, dnes je úterý 28.1.2020
svátek slaví Otýlie,
zítra Zdislava
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE Podoben jízdě na horské dráze byl první zápas čtvrtfinále Českého poháru žen mezi VK AGEL Prostějov a VK Královo Pole Brno. Oba celky opakovaně bodovaly v dlouhých sériích, výkony neustále kolísaly v prudkých sinusoidách nahoru a dolů. Přece jen větší stabilitu i volejbalový um však prokázaly domácí favoritky, což vedlo k jejich očekávanému triumfu 3:0 a nakročení do semifinále soutěže. Odveta se hraje na brněnské palubovce 28. listopadu od 18.00 hodin.

VK AGEL Prostějov – Královo Pole Brno 3:0 (18, 19, 17)
Rozhodčí:
 Kostka a Grabovský

Čas: 72 minut
Diváků: 300
Sestava Prostějova: Růžičková, Malesevic, Borovinšek, Carter, Kossányiová, Steenbergen, libero Jášová - Soares. Trenér: Miroslav Čada.

Sestava Brna: Nálezková, Onderková, Michalíková, Širůčková, Vyklická, Toufarová, libero Chlumská – Marešová, Cebáková, Součková, Herbočková. Trenér: Andre Gonzalez.

Bodový vývoj – první set: 3:3, 3:6, 4:8, 6:8, 8:9, 9:12, 11:14, 14:14, 16:15, 19:16, 21:17, 25:18. Druhý set: 0:2, 3:2, 4:4, 9:4, 18:5, 19:8, 20:14, 22:14, 22:16, 23:18, 25:19. Třetí set: 4:0, 6:3, 8:3, 8:5, 11:5, 13:7, 15:9, 15:11, 20:11, 20:14, 24:14, 25:17.

Podobně jako v nedávném ligovém souboji se do utkání lépe odpíchl hostující tým. Hanačky nic neubránily, dost chybovaly a koncentrovanější protivnice jim utekly na 4:8. Domácím hráčkám prospěl první technický time-out (8:9), jenže dobře podávající i útočící KP jim stále dělalo problémy (11:14). Teprve následující tříbodová šňůra smazala nepříjemné manko a až ve druhé polovině úvodní sady šlo vékáčko premiérově do vedení 16:15. To už nabralo větší ofenzivní pohodu a navíc přidalo i v defenzivě, hlavně na bloku. Naopak družstvo z jihu Moravy nakupilo nepřesnosti, tudíž koncovka byla rychlá – 25:18.

Agelky nechytily ani vstup do druhé části (0:2), ovšem tentokrát dokázaly herní rychlost nabrat dříve. Do pohody jim navíc pomáhaly soupeřky, které pod rostoucím tlakem vyráběly vlastní hrubky a nabíraly stále výraznější ztrátu (4:4 – 9:4, 18:5). Výborně v této pasáži zaservírovaly Malesevic s Kossányiovou, velmi dobrou kvalitu předváděla druhá nahrávačka Růžičková, v nastalé převaze hodnotně šlapal celý kolektiv. Brňankám vážně hrozil jednociferný výsledek, avšak z krize se vyhrabaly a kontrovaly svou vydatnou sérií 2:9! Co do průběhu skóre nadmíru neurovnaný set tak nakonec dopadl poměrně  vyrovnaně – 25:19.

Poučeny předchozím vývojem si prostějovské plejerky daly pozor na podcenění začátku třetího dějství (4:0). Úhrnně se dá říct, že vysoce nadstandardní bodovou úspěšnost při zakončení měly obě blokařky VK Steenbergen s Borovinšek, což favorizovanému mančaftu vydláždilo cestu k bezpečnému vítězství. Královo Pole již ve zbytku pohledností progresivního střetnutí moc nezlobilo, finální rezultát odpovídal předzápasovým prognózám – 25:17 a 3:0.

Miroslav Čada (hlavní trenér VK AGEL Prostějov):
„V některých fázích fungovala souhra lépe, v jiných hůře. Celkově jsme měli dobrý příjem a naopak preciznější měla být obrana, ze které se nám příliš nedařilo přecházet do účinných protiútoků. Nakonec se projevil kvalitativní rozdíl mezi oběma družstvy a výhru 3:0 se všemi sety pod dvacet bodů bereme. Na druhou stranu však projev týmu stále provázejí příliš velké výkyvy, což je potřeba zlepšit a takové újezdy odstranit.“

Lucia Růžičková (nahrávačka VK AGEL Prostějov):
„Začaly jsme trochu nervózně a to se odrazilo v první půlce úvodní sady, kdy jsme se s Brnem tahaly bod po bodu. Hlavní bylo, že jsme ten set a pak i celé utkání zvládly k výsledku 3:0, byť s několikerým zbytečným polevením. Místy jsme kupily dost chyb, nějakou dobu se vždy trápily a tím pouštěly soupeřky zpět do zápasu. Vliv na splnění jasného dílčího cíle to naštěstí nemělo.“

Andre Gonzalez (hlavní trenér Královo Pole Brno):
„Dnešní zápas mohu zhodnotit velmi podobně, jako ten nedávný extraligový tady. Pokud jsme dobře přihrávali, byli jsme schopni vyrovnat se soupeři po útočné stránce a dařilo se nám i v dalších činnostech. Jakmile však šel náš příjem dolů, začaly holky chybovat úplně ve všem, čímž Prostějov získával náskok. Výše porážky je tak zbytečná, mohli jsme uhrát lepší výsledek.“

Sandra Onderková (blokařka Královo Pole Brno):
„Začaly jsme dobře, ale bohužel se nám opět nepovedlo udržet získaný náskok. Každá uděláme pár chyb, ty se nasčítají a tak silný soupeř jako Prostějov se díky tomu hned dostane do hry. Měly jsme problémy s přihrávkou kvalitního servisu domácích, chvílemi se nám docela dařilo, chvílemi vůbec ne. Celkově to ale nebylo úplně špatné utkání.“

Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

Co říkáte na rekordně nízké návštěvy při hokejových zápasech Jestřábů?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Pomáhající děti.

Hezkým činem začali rok 2020 na ZŠ E. Valenty v Prostějově, kde žákyně třídy 6. B zorganizovaly dobrovolnou sbírku na pomoc rodině z Mostkovic, které před nedávnými Vánocemi shořel dům. A vybralo se rovných dvacet tisíc korun! Tomu se rozhodně říká dobrý skutek s velkým „S“ hodný následování. Přidáte se?

Kanibalismus na Prostějovsku.

Pěstní souboje jsou vcelku běžným prostředkem k vyřizování sporů, ovšem aby se lidé navzájem pojídali, to jsme tu ještě neměli! V uplynulých dnech jsme zaznamenali dva případy, kdy jeden muž ukousl rivalovi při rvačce dolní ret, na druhého pak pořvávala tlupa spoluobčanů, že si „pochutnal“ na šestnáctileté slečně…

Total Comments

Osobnost týdne

PETR KOUKAL
04 koukal img 4104
Historicky nejlepší český badmintonista se musel porvat s diagnózou rakoviny varlat. Po konci kariéry založil Nadaci Petra Koukala, jejímž hlavním projektem je STK pro chlapy. Ten si klade za cíl, aby se o muži o své zdraví začali starat stejně jako o své auto. V Prostějově na plesu společnosti Koutný převzal šek na 250 tisíc korun, které vzešly z prodeje žiraf uháčkovaných zaměstnanci této oděvní firmy.

Total Comments

Číslo týdne

137


Po roční pauze se uplynulou neděli do jediného lyžařského areálu na Prostějovsku vrátila Kladecká lyže. Závod byl dokonce zařazen do Jihomoravského lyžařského poháru, díky čemuž se mohl těšit z rekordní účasti celkem 137 závodníků a závodnic. Mnozí z nich do Kladek dorazili právě z Brna.

Total Comments

Výrok týdne

„V PROSTĚJOVĚ UŽ SE NETANČÍ, ALE JENOM SKÁČE“


Taneční mistr Jiří Šindler, známý z působení v Domě služeb v Olomoucké ulici, si v exkluzivním rozhovoru takto postěžoval na kvalitu a (ne)zájem nejen o kurzy.

Total Comments