Dobré ráno, dnes je středa 30.9.2020
svátek slaví Jeroným,
zítra Igor
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

41 volley_agelkyAni utkání 10. kola UNIQA extraligy 2013/14 neodehrály prostějovské ženy v bůhvíjaké formě. Sice zvítězily bez ztracené sady, ale Ostrava jim většinu zápasu hodně vzdorovala a ve dvou ze tří setů dlouho vedla. Jednoznačnou podobu daly výsledku až suverénní závěry našich volejbalistek, jimiž odpor soupeřek pokaždé zlomily. VK tak s převahou zůstává v čele elitní soutěže ČR.


VK AGEL Prostějov – TJ Ostrava 3:0 (18, 11, 19)
Rozhodčí: Antušák a Vojtíšek. Čas: 71 minut. Diváků: 300. Sestava Prostějova:Malesevic, Borovinšek, Carter, Kossányiová, Steenbergen, Vincourová, libero Jášová – Růžičková, Soares, Hutinski, Markevich. Trenér: Miroslav Čada. Sestava Ostravy:Valková, Polášková, Zemanová, Michalkiewicz, Starzyk, Nachmilnerová, libera Elblová a Poláčková – Zedníková, Kukučová, Przepiórka, Pinková. Trenér: Zdeněk Pommer.
Bodový vývoj – první set: 1:1, 3:1, 5:2, 7:3, 7:6, 9:7, 9:10, 11:10, 13:13, 15:13, 17:15, 17:18, 25:18. Druhý set: 5:0, 7:1, 13:2, 13:4, 14:6, 15:8, 19:8, 19:10, 22:10, 25:11. Třetí set: 2:0, 2:5, 4:5, 4:7, 5:9, 8:9, 8:11, 9:14, 11:15, 11:17, 16:18, 25:19.

Hlavně neopakovat čtvrteční trápení z Brna. Tak zněl úkol Hanaček pro další ligové střetnutí, který se jim v úvodu dařilo pohodově plnit. Od stavu 7:3 však začaly chybovat, což byla voda na mlýn dobře hrajícího soupeře. Ten hned dvakrát otočil průběh vstupní sady (9:7 – 9:10, 17:15 – 17:18) a favorita dost trápil. Až důrazná domluva kouče Čady během druhého oddechového času přiměla matné vékáčko zabrat naplno, což vedlo k osmibodové šňůře při podání Borovinšek na 25:18.
V drtivém náporu Agelky pokračovaly též zkraje druhé části, kdy se jim dařilo ve všech herních činnostech a naprosto dominovaly (13:2). Teprve v půlce setu se ostravská děvčata probrala z hlubokého útlumu, načež odstartovala dohánění značného manka (15:8). Pak už znova nebylo co řešit, domácí družstvo i díky kvalitnímu příspěvku střídajících plejerek nedávalo protivnicím skoro žádný prostor – 25:11.
Svou letošní nebezpečnost Severomoravanky tažené polskou smečařkou Starzyk opět ukázaly v nástupu do třetího dějství zvratem z 2:0 na 2:5. Získaný náskok dokonce ještě zvýšily (5:9) a tentokrát udržely vyšší úroveň výkonu delší dobu také díky mnoha nepřesnostem VK. Po sérii minel ztrácel favorit již šest bodů, vypadalo to na prodloužení celého duelu. Nakonec k němu nedošlo, neboť Prostějov se včas vzpamatoval a dalším maximálně intenzivním závěrem nepřipustil, aby šel kolísavý mač do čtvrtého setu – 25:19 a 3:0.
Ľubomír Petráš (asistent trenéra VK AGEL Prostějov): „Ostrava hrála v prvním i třetím setu výborně v útoku, čímž s námi držela krok a dokonce měla chvílemi i trochu navrch. My jsme totiž místy dost chybovali, ale v koncovkách rozhodla naše vyšší kvalita a celkově mnohem větší počet bodových bloků. Vše bylo o našem výkonu: pokud holky hrály dobře, soupeř se zdaleka tolik neprosazoval. Pochvalu zaslouží všechna střídající děvčata, jež po příchodu na hřiště týmu pomohla.“
Solange Soares (kapitánka VK AGEL Prostějov): „Kromě jasného druhého setu a kvalitních koncovek jsme se s Ostravou zbytečně tahaly. Důvodem bylo strašně moc našich vlastních hloupých chyb, kterými soupeř získával náskok a ten jsme pak musely dotahovat.“
Zdeněk Pommer (hlavní trenér TJ Ostrava): „Určitě se nemáme za co stydět. Dva sety byly vyrovnané a nebýt nakupení mnoha laciných chyb vždy v jednom postavení, určitě jsme nemuseli prohrát nula tři. Mrzí hlavně ztráta vysokého vedení ve třetí sadě, ale herně jsme ve většině utkání určitě obstáli. Z nedostatků se zkusíme poučit do dalších zápasů, které pro nás mají s ohledem na bližší kvalitu soupeřů větší důležitost.“
Petra Polášková (kapitánka TJ Ostrava): „Mrzí nás druhý set, který jsme si nechaly ujet o hodně bodů. Za první ani třetí sadu se však rozhodně stydět nemusíme, tam jsme dlouho hrály dobrý volejbal. Jen škoda promarněného náskoku až šesti bodů.“

Total Comments

 • Ano
 • SPD
 • Vinotéka Hruška
 • ČSSD
 • Interforst
 • Bellis
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-