Dobré ráno, dnes je středa 30.9.2020
svátek slaví Jeroným,
zítra Igor
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

51 vk_radostBez porážky prochází letošním ročníkem českých soutěží volejbalistky VK AGEL Prostějov. Po těsném uhájení neposkvrněné bilance z nedělního derby v Olomouci sice měly dílčí potíže i ve čtvrtek během posledního duelu s letopočtem 2013 proti Olympu Praha, ale obrat z 0:1 na 3:1 vnesl do hanáckého tábora aktuální klid i spokojenost.

„Jsem rád, že jsme utkání nakonec zvládli. Náš program byl poslední dobou enormně náročný, sehrát čtyři velmi těžké zápasy během osmi dnů s cestováním do Cannes a zpět není úplně jednoduché. Únava i menší koncentrace se projevily v prvním setu, kdy holky špatně řešily lehké míče a umožnily jít Olympu do vedení. Od druhé sady se však celý tým postupně lepšil a soupeře přehrál hlavně útokem, což vedlo k zaslouženému vítězství,“ oddechl si kouč našich žen Miroslav Čada.

Nevzpomněl si po ztracené vstupní části na loňský předvánoční výpadek 0:3 s Frýdkem-Místkem ve smyslu, že by se mohl přesně po roce opakovat? „Vzpomněl jsem si, ale že bychom měli prohrát, toho jsem se nijak vážně nebál. Tentokrát jsme totiž soupeři dovolili získat úvodní set hlavně svými vlastními elementárními chybami a já věřil, že takhle špatně nemůžeme dál pokračovat. To jsem holkám zdůraznil a ony se opravdu zlepšily, dokázaly se prosadit,“ vysvětloval Čada.

V dosavadním průběhu soutěží ČR 2013/14 (UNIQA extraliga + Český pohár) tak Agelky nepodlehly v žádném z patnácti střetnutí, přičemž desetkrát vyhrály 3:0, čtyřikrát 3:1 (dvakrát Olymp, jednou Olomouc, jednou KP Brno) a jedenkrát 3:2 (v Olomouci). „Nepanuje žádné nadšení, protože herně máme někdy rezervy, ovšem celkově zatím plníme plán vyvarovat se na národní scéně výsledkových výpadků. Jde o zásluhu zodpovědného přístupu týmu, jeho pracovitosti i touhy pořád se zlepšovat. Díky tomu jsme dosud nemuseli řešit žádný průšvih,“ pravil trenér vékáčka s úsměvem.

Nyní přichází na řadu již tradičně brzký start nové fáze přípravy po Vánocích. Ještě v sobotu 21. prosince dopoledne prostějovské družstvo potrénovalo a poté si už začalo užívat svátečního volna, aby už ve čtvrtek 26. prosince odpoledne znovu začalo makat. „Děvčata mají v podstatě pět dní na odpočinek, což by v dané části sezóny mělo stačit. Mezi svátky při dvoufázové zátěži zapracujeme i na kondici, další dva volné dny přijdou na Silvestra a Nový rok, no a pak pojedeme zase naplno dál. Stále je co zlepšovat, právě tohle je společná priorita nás všech,“ zdůraznil Miroslav Čada

Total Comments

 • Ano
 • SPD
 • Vinotéka Hruška
 • ČSSD
 • Interforst
 • Bellis
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-