Dobré ráno, dnes je středa 30.9.2020
svátek slaví Jeroným,
zítra Igor
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

02 markevichJedna hráčka momentálně chybí v kádru volejbalistek VK AGEL Prostějov. Jde o běloruskou smečařku Tatsianu Markevich, která se po svátečním volnu i reprezentačních povinnostech zatím nepřipojila k našemu týmu a vynechala oba extraligové duely minulého týdne jak v Brně, tak proti Frýdku-Místku. Důvodem absence přitom není zranění.


Jedna hráčka momentálně chybí v kádru volejbalistek VK AGEL Prostějov. Jde o běloruskou smečařku Tatsianu Markevich, která se po svátečním volnu i reprezentačních povinnostech zatím nepřipojila k našemu týmu a vynechala oba extraligové duely minulého týdne jak v Brně, tak proti Frýdku-Místku. Důvodem absence přitom není zranění.
„Táňa tady není, protože doma v Bělorusku čeká na udělení nového víza,“ vysvětlil hlavní trenér Agelek Miroslav Čada. Předchozí vízum pro pobyt v České republice měla pětadvacetiletá rodačka z Brestu vyřízené do konce kalendářního roku 2013. O prodloužení již s předstihem zažádala, ale dosud se jej nedočkala. „Tahle záležitost se z časového hlediska těžko odhaduje,“ pokrčil Čada rameny.
Stejná situace ostatně nastala už při letním příchodu této plejerky na Hanou. Tehdy se ukázalo, že Markevich nezbytné vízum vůbec nemá, a téměř dva týdny kvůli tomu scházela v přípravě. A jen intervence ze strany prostějovského klubu zařídila, že nechyběla ještě podstatně déle, neboť zisk víz pro občany Běloruska není žádná hračka.
Navíc podle našich informací aktuálně existuje možnost, že se Tatsiana k vékáčku již nepřipojí a její smlouva v hanáckém oddílu bude předčasně ukončena. Vzhledem k neplánovanému podzimnímu angažování Tijany Malesevic (právě místo zraněné Markevich) totiž na platy hráček putuje v probíhající sezóně víc peněz, než s čím vedení VK původně počítalo. A odchod jedné cizinky by vyšším nákladům dost ulehčil. „Celou situaci řešíme, zatím je předčasné cokoliv konkrétního říkat,“ nechtěl být Čada konkrétní.

Total Comments

 • Ano
 • SPD
 • Vinotéka Hruška
 • ČSSD
 • Interforst
 • Bellis
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-