Dobré dopoledne, dnes je středa 30.9.2020
svátek slaví Jeroným,
zítra Igor
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

01 vk p 3Komfortní výchozí pozici pro odvetu si ve čtvrtek zajistily volejbalistky Prostějova hladkým triumfem v úvodním duelu semifinále Českého poháru žen 2013/2014. Na hřišti SK UP Olomouc se tým VK AGEL Prostějov s přibývajícím časem neustále zlepšoval a nakonec dospěl přesvědčivým výkonem k hladkému vítězství 3:0. To znamená, že k postupu do finálového střetnutí stačí „Agelkám“ ve druhém dílu série hrané systémem doma - venku získat jediný set. Odvetný špíl je přitom na programu 30. ledna v hale prostějovského Sportcentra DDM.

Na kvalitním podání vystavěly svůj výborný start do utkání hráčky Prostějova. Domácí hráčky měly od začátku velké potíže s přihrávkou, nemohly se útočně prosadit a stav rychle poskočil na 4:9. Vzápětí se však do stejných problémů dostalo i hostující družstvo, což záhy vedlo téměř k vyrovnání (10:11). Následně se rozhořel vyrovnaný boj o každý míč, který gradoval po obratu UP čtyřbodovou šňůrou z 14:17 na 18:17. Naštěstí Čadovy svěřenky útlum včas zažehnaly a dramatickou koncovku těsně zvládly - 23:25 a 0:1. Vstup do druhé sady vyšel pro změnu lépe „úpéčku“, ovšem pak skvěle zapodávala Kossányiová, urodilo se několik vítězných bloků a pět bodů za sebou dokonale zvrátilo skóre (5:2 na 5:7). Od té chvíle se opět rozhořela naprosto rovnocenná bitva, než přišla na servis Carter a favoritky znovu udeřily dalším soustředěným náporem. Trhák z 12:12 na 12:17 byl drtivý a rozhodující, ve druhé polovině setu měla děvčata Prostějova ze všech hledisek výrazně navrch - 18:25 a 0:2. Bylo znát, že celý prostějovský tým se postupně dostal do dobré herní pohody, a pokud zbytečně nechyboval, směřoval k dominanci (5:9). Soupeřky totiž vyráběly nevynucených hrubek naopak dost, přitom bez laciných nepřesností dokázaly „vékáčku“ konkurovat. Zřetelně to ukázala pasáž, během níž zlikvidovaly ztrátu bleskovým srovnáním na 10:10. Leč vzápětí si nechaly hostující mančaft zase lacino odskočit (11:14) a tohle manko již dotáhnout nesvedly. Místo nového zdramatizování vývoje hanáckého derby se tak jeho závěr nesl suverénně v režii „Agelek“, které v součtu předvedly výkon hodný šestinásobných vítězek ČP za posledních šest let - 18:25 a 0:3.

Total Comments

 • Ano
 • SPD
 • Vinotéka Hruška
 • ČSSD
 • Interforst
 • Bellis
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-