Dobré odpoledne, dnes je pátek 25.9.2020
svátek slaví Zlata,
zítra Andrea
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Agelky StemberkŠternberk, Prostějov/son - Po třech bitvách s týmy horní poloviny ligové tabulky nastoupily prostějovské volejbalistky poprvé v novém kalendářním roce do utkání, v němž měly celek na druhé straně sítě porazit suverénním způsobem. A přesně to se ženám VK AGEL povedlo, neboť v šstnáctém kole UNIQA extraligy ČR 2013/2014 hladce smetly TJ Sokol Šternberk na jeho vlastní palubovce. Dobrým výkonem tak upevnily své výsostné postavení v čele průběžného pořadí.

Domácí tým hájí svou solidní výchozí pozici pro play off, zatímco hosté celé soutěži už tradičně dominují. A velký rozdíl ve výkonnosti byl během zahajovací sady hodně znát. Favorit šestibodovou šňůrou rychle utekl z 2:2 na 2:8, načež trochu polevil ve vyrovnané střední části setu. Tam Sokol držel krok (10:17), než „Agelky“ v závěru opět zvýšily tempo a svůj náskok soustředěným tlakem zdvojnásobily - 12:25 a 0:1. Možná trochu nečekanou zápletku dostalo střetnutí zkraje druhé části, kdy si prostějovské „vékáčko“ vybralo slabší chvíli na přihrávce. Ženy TJ Sokol Šternberk toho využily k sérii pěti bodů za sebou z 0:2 na 5:2 a kouč prostějovské družiny si musel vzít oddechový čas. Pomohl, neboť jeho svěřenky hned oplatily stejnou mincí (5:7). Zlepšená děvčata Šternberka pak ještě několik minut vzdorovala, ovšem tenhle odpor vzal za své od stavu 9:10. Následovala totiž nemilosrdná smršť našeho družstva v trvání devíti bodů (9:19!), která vyloučila jakékoliv dílčí překvapení. I prostřední dějství se tedy stalo jasnou kořistí obhájkyň titulu - 13:25 a 0:2. Lídr tabulky převyšoval své protivnice ve všech činnostech. Sokolky většinou nedokázaly zastavovat pestré útoky z mnoha různých pozic po rozličných akcích, kromě toho volejbalistky Prostějov též dobře bránily, většinou kvalitně podávaly a až na výjimky neměly potíže s příjmem. Tím pádem vcelku spolehlivě plnily roli papírově vysoce favorizovaného kolektivu, byť také v úvodu třetí sady pár okamžiků prohrávaly. Tentokrát přinesly obrat čtyři body v řadě z 3:2 na 3:6, aby tím Čadovy svěřenky opět najely na mistrovský volejbalový level a kromě jednoho mírného zaváhání (7:13 na 10:13) již zápas nepustily z pevného sevření. Nicméně v posledním setu domácí soubor zabojoval nejvíc, přesto jednoznačný mač v součtu netrval ani hodinu čistého času - 15:25 a 0:3.

Pohledem trenérů

Radomil JUŘÍK - TJ Sokol Šternberk:
„I přes velký bodový rozdíl ve všech setech jsme podali sympatický výkon a herně jsme podle mě naše fanoušky nezklamali. Hlavní problém byl ale v tom, že soupeř dělal body daleko snadněji než my. Prostějov hrál výborně v poli, my jsme balony neskládali a ty se nám pak tvrdě vracely zpátky.“

Miroslav ČADA - VK AGEL Prostějov:
„Podali jsme výborný výkon a zvítězili zaslouženě vysokým rozdílem. Byli jsme totiž lepší ve všech herních činnostech, nejvíc se mi líbil náš velmi kvalitní útok. Domácí neměli v podstatě žádnou šanci. Přitom jsme dali prostor hráčkám, které v sezóně dosud tolik nenastupovaly, a ty se předvedly v dobrém světle.“

 

TJ Sokol Šternberk – VK AGEL Prostějov 0:3 (-12, -13, -15)
Rozhodčí: Renčín a Slezák. Čas: 57 minut. Diváků: 200.
Sestava Šternberka: Jurčíková, Ticháčková, Polášková, Holásková, S. Janečková, M. Janečková, libero Hronová - Zemánková, Oborná, Citovecká. Trenér: Radomil Juřík. Sestava Prostějova: Malesevic, Hutinski, Soares, Kossányiová, Borovinšek, Růžičková, libero Jášová - Melicharová.
Trenér: Miroslav Čada.

Bodový vývoj
Pprvní set:
1:0, 1:2, 2:8, 4:9, 4:11, 5:13, 10:17, 10:19, 11:24, 12:25.
Druhý set: 0:2, 5:2, 5:7, 9:10, 9:19, 12:21, 12:23, 13:25. Třetí set: 3:2, 3:6, 4:8, 6:9, 6:11, 7:13, 10:13, 11:16, 13:16, 13:19, 15:19, 15:25.

 

Total Comments

  • Hradišťan
  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-