Dobrý večer, dnes je pondělí 26.10.2020
svátek slaví Erik,
zítra Šarlota a Zoe
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

volejbal Prostějov SlaviaOčekávalo se jasné vítězství volejbalistek VK AGEL Prostějov, které skutečně přišlo. V 17. kole UNIQA extraligy ČR 2013/14 favorizovaný lídr tabulky bez jakýchkoliv problémů deklasoval ženy Volleyball clubu Slavia Praha a kdyby tolik nekazil na podání, mohl triumfovat ještě mnohem víc. I tak šlo o souboj pomyslné kočky s myší, v němž ladná šelma neponechala nic náhodě.


VK AGEL Prostějov – Slavia Praha 3:0 (16, 10, 13)
Rozhodčí:
Renčín a Peloušek. Čas: 59 minut. Diváků: 300. Sestava Prostějova: Malesevic, Hutinski, Carter, Melicharová, Steenbergen, Růžičková, libero Jášová. Trenér: Miroslav Čada. Sestava Slavie: Vinecká, Smolková, Vašutová, Hanzlová, Ančincová, Janderová, libero Zoulová – Dušilová, Toncarová. Trenér: Jiří Vojík. Bodový vývoj – první set: 2:2, 5:2, 6:4, 10:4, 12:5, 13:8, 14:10, 17:11, 19:12, 21:15, 23:15, 25:16. Druhý set: 6:0, 8:1, 14:2, 16:5, 22:5, 22:7, 23:10, 25:10. Třetí set: 6:0, 9:1, 11:2, 14:3, 15:7, 20:8, 20:11, 22:13, 25:13.
V úvodní polovině zahajovací sady Hanačky dobrým výkonem rovnoměrně zvyšovaly svůj náskok, jenže za stavu 12:5 se zasekly. Vlastními nevynucenými chybami dovolily soupeřkám dotáhnout (14:10) a byť poté neměly potíže s dotažením setu do vítězného konce, kazily až zbytečně moc. Svědčí o tom statistika, že poloviny svých šestnácti bodů dosáhl hostující tým právě díky chybám vékáčka – 25:16. Před druhou částí prostějovský kouč své ovečky asi příliš nechválil a hráčky si jeho slova o nutnosti zlepšení vzaly k srdci. Volejbalový projev Agelek šel prudce nahoru ze všech hledisek, Slávistky této velké síle nedokázaly čelit. Rozdíl tak rostl a rostl, až při drtivém skóre 22:5 hrozil jednociferným debaklem. Teprve v závěru byla tahle hrozba odvrácena částečným vzepětím pražského výběru – 25:10. Třetí dějství mělo stejně jednoznačný začátek jako to předchozí, favoritky znovu bleskově utekly na 6:0 a většinu času bezradné protivnice suverénně přehrávaly. Ve výborném světle se přitom ukazovaly i plejerky, jež toho dosud v sezóně absolvovaly zápasově nejméně. V součinnosti s obvyklými oporami tudíž celý kolektiv VK šlapal tempem přesně seřízených hodinek (jen se dvěma krátkými odmlkami) a sešívkám uštědřil vysokou porážku – 25:13 a 3:0.
Miroslav Čada (hlavní trenér VK AGEL Prostějov): „Podle očekávání jsme měli jasně navrch. V základu přitom vedle Lucky Růžičkové a Sary Hutinski poprvé nastoupila i Klára Melicharová, všechna děvčata to zvládla dobře. Jak s výkonem týmu, tak s konečným výsledkem jsem spokojen až na podání, které nám místy nešlo. Buď jsme jej kazili, nebo nevyvíjeli potřebný tlak. Ostatní činnosti ale fungovaly výborně, díky tomu jsme neustále vedli a střetnutí bez větších potíží dovedli k hladkému vítězství.“Solange Soares (kapitánka VK AGEL Prostějov): „Holky to zvládly celkově dobře, jen servis mohl být určitě lepší. Dost jsme při něm chybovaly a výsledek se tím trochu vyrovnal, i když naše převaha pořád byla velká. Není však lehké v tak jasném utkání udržet stálou koncentraci. Důležité je, že jsme nepřipustily větší problémy a směrem k čtvrtfinále CEV Cupu postupně nabíráme formu.“ Jiří Vojík (hlavní trenér Volleyball clubu Slavia Praha): „Prostějov si uhrál svoje, jeho kvalita je mimo náš dosah. My jsme navíc měli velké potíže v útoku, kde se jen minimálně dařilo skládat balóny na zem proti koncentrované obraně domácích. Bodovali jsme tak spíš díky chybám soupeře, především na servisu nám dost pomáhal. Co mi chybělo byla zmíněná aspoň trochu vyšší úspěšnost naší útočné činnosti, ale bohužel se ukázalo, že proti tak silnému družstvu se víc prosadit nedokážeme.“ Lucie Vinecká (kapitánka Volleyball clubu Slavia Praha): „Přišlo mi, jako bychom měly taktiku uspat soupeře a pak ve správnou chvíli zabrat. V prvním setu nám tohle částečně vyšlo, jenže potom už Prostějov potvrdil svou úplně jinou kategorii. V sestavě oslabené o některé zraněné holky jsme neměly moc šancí, spíš se musíme dát dohromady pro další, z naší strany hratelnější zápasy.“

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...

Total Comments

-