Dobré ráno, dnes je neděle 27.9.2020
svátek slaví Jonáš,
zítra Václav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

07 30 AgelkyZa dobu více než sedmileté existence klubu neprohrály volejbalistky VK AGEL Prostějov v Českém poháru ani jeden zápas. Mají za sebou šest kompletních sezón v této soutěži a logicky tedy vlastní i stejný počet trofejí. Nyní se před vývěrem kouče Čady otevírá možnost vyhrát tuzemskou pohárovou trofej posedmé v řadě za sebou, k čemuž zbývá zvládnout jediný duel: finále aktuálního ročníku 2013/2014. „Agelky“ k němu nastoupí proti PVK Olymp Praha již zítra, tj. v úterý 18. února od 16.00 hodin v Českých Budějovicích.

Oba týmy si zopakují vzájemný souboj z loňského finálového střetnutí, které v Teplicích ovládly hráčky Prostějova po vcelku vyrovnaném boji 3:1. S cestou do letošního rozhodujícího mače neměl ani jeden z nadcházejících protivníků větší problémy, když prostějovské „vékáčko“ ztratilo ve čtvrtfinále a semifinále jen dva sety, zatímco družstvo z hlavního města republiky během týchž dvou kol pouze o jednu sadu víc. V této sezóně se dva nejlepší ženské kolektivy současnosti v ČR utkaly již třikrát, a to shodně v UNIQA extralize. V základní části „Agelky“ zvítězily dvakrát 3:1, když shodně otočily nepříznivý průběh po úvodním ztraceném setu. Nedávný zápas v rámci nadstavbové fáze pak patřil prostějovské družině výraznějším poměrem 3:0, což jen potvrdilo, na čí straně je role favorita. „Při našem postavení v českém volejbalu jsme od začátku nemohli mít jiný cíl, než domácí pohár znovu vyhrát a prodloužit naši vítěznou sérii v téhle soutěži. Získat sedm trofejí ze sedmi pokusů, to by bylo hezké číslo,“ pravil s úsměvem Miroslav Čada, hlavní trenér VK Agel Prostějov. „Tentokrát jsme měli dost těžký los, když nejprve bylo potřeba vyřadit zlepšené KP Brno a následně velmi nebezpečnou Olomouc. To se poměrně jistě povedlo, načež nás čeká kvalitativně největší rival posledních let,“ nadhodil Čada. Výsledek čerstvě svedené vzájemné bitvy z 6. února (25:16, 25:23, 25:20) kvitoval s povděkem. „Dvě předchozí utkání proti Olympu byla dost vyrovnaná, proto jsme potřebovali přesvědčit o své herní síle a dostat sebevědomý Olymp se šňůrou vítězství v zádech trochu dolů. Povedlo se, před pohárovým finále tedy máme určitou výhodu,“ uznal kouč prostějovských volejbalistek. „Na druhou stranu může tahle situace svádět k třeba malému podcenění, což absolutně nesmíme připustit. Naopak holky musí od začátku makat na plné obrátky, nezaspat úvod a držet pokud možno celé střetnutí pod kontrolou. Není totiž jednoduché zvládnout zápas, který jediný rozhoduje o zisku trofeje,“ varoval Čada. Prostějovský výběr VK AGEL nehodlá nic ponechat náhodě, z toho důvodu cestuje na jih Čech už během dnešního dne. V Českých Budějovicích si zatrénuje, adaptuje se na tamní halu i prostředí a v úterním odpoledni půjde na to!

Cesta VK AGEL do finále ČP žen 2013/2014

Čtvrtfinále
Prostějov - KP Brno 3:0 (18, 19, 17) a KP Brno – Prostějov 1:3 (-19, 20, -22, -16)
Semifinále
Olomouc - Prostějov 0:3 (-23, -18, -18) a Prostějov - Olomouc 3:1 (-21, 21, 19, 17)

Cesta PVK Olymp do finále ČP žen 2013/2014
Čtvrtfinále
Olymp Praha - Šternberk 3:2 (17, 24, -22, -20, 6) a Šternberk - Olymp Praha 0:3 (-20, -16, -9)
Semifinále
Olymp Praha - Ostrava 3:0 (22, 19, 22) a Ostrava - Olymp Praha 1:3 (-18, -21, 17, -15)

Total Comments

  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-