Dobré odpoledne, dnes je pondělí 17.2.2020
svátek slaví Miloslava,
zítra Gizela
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

07 30 AgelkyZa dobu více než sedmileté existence klubu neprohrály volejbalistky VK AGEL Prostějov v Českém poháru ani jeden zápas. Mají za sebou šest kompletních sezón v této soutěži a logicky tedy vlastní i stejný počet trofejí. Nyní se před vývěrem kouče Čady otevírá možnost vyhrát tuzemskou pohárovou trofej posedmé v řadě za sebou, k čemuž zbývá zvládnout jediný duel: finále aktuálního ročníku 2013/2014. „Agelky“ k němu nastoupí proti PVK Olymp Praha již zítra, tj. v úterý 18. února od 16.00 hodin v Českých Budějovicích.

Oba týmy si zopakují vzájemný souboj z loňského finálového střetnutí, které v Teplicích ovládly hráčky Prostějova po vcelku vyrovnaném boji 3:1. S cestou do letošního rozhodujícího mače neměl ani jeden z nadcházejících protivníků větší problémy, když prostějovské „vékáčko“ ztratilo ve čtvrtfinále a semifinále jen dva sety, zatímco družstvo z hlavního města republiky během týchž dvou kol pouze o jednu sadu víc. V této sezóně se dva nejlepší ženské kolektivy současnosti v ČR utkaly již třikrát, a to shodně v UNIQA extralize. V základní části „Agelky“ zvítězily dvakrát 3:1, když shodně otočily nepříznivý průběh po úvodním ztraceném setu. Nedávný zápas v rámci nadstavbové fáze pak patřil prostějovské družině výraznějším poměrem 3:0, což jen potvrdilo, na čí straně je role favorita. „Při našem postavení v českém volejbalu jsme od začátku nemohli mít jiný cíl, než domácí pohár znovu vyhrát a prodloužit naši vítěznou sérii v téhle soutěži. Získat sedm trofejí ze sedmi pokusů, to by bylo hezké číslo,“ pravil s úsměvem Miroslav Čada, hlavní trenér VK Agel Prostějov. „Tentokrát jsme měli dost těžký los, když nejprve bylo potřeba vyřadit zlepšené KP Brno a následně velmi nebezpečnou Olomouc. To se poměrně jistě povedlo, načež nás čeká kvalitativně největší rival posledních let,“ nadhodil Čada. Výsledek čerstvě svedené vzájemné bitvy z 6. února (25:16, 25:23, 25:20) kvitoval s povděkem. „Dvě předchozí utkání proti Olympu byla dost vyrovnaná, proto jsme potřebovali přesvědčit o své herní síle a dostat sebevědomý Olymp se šňůrou vítězství v zádech trochu dolů. Povedlo se, před pohárovým finále tedy máme určitou výhodu,“ uznal kouč prostějovských volejbalistek. „Na druhou stranu může tahle situace svádět k třeba malému podcenění, což absolutně nesmíme připustit. Naopak holky musí od začátku makat na plné obrátky, nezaspat úvod a držet pokud možno celé střetnutí pod kontrolou. Není totiž jednoduché zvládnout zápas, který jediný rozhoduje o zisku trofeje,“ varoval Čada. Prostějovský výběr VK AGEL nehodlá nic ponechat náhodě, z toho důvodu cestuje na jih Čech už během dnešního dne. V Českých Budějovicích si zatrénuje, adaptuje se na tamní halu i prostředí a v úterním odpoledni půjde na to!

Cesta VK AGEL do finále ČP žen 2013/2014

Čtvrtfinále
Prostějov - KP Brno 3:0 (18, 19, 17) a KP Brno – Prostějov 1:3 (-19, 20, -22, -16)
Semifinále
Olomouc - Prostějov 0:3 (-23, -18, -18) a Prostějov - Olomouc 3:1 (-21, 21, 19, 17)

Cesta PVK Olymp do finále ČP žen 2013/2014
Čtvrtfinále
Olymp Praha - Šternberk 3:2 (17, 24, -22, -20, 6) a Šternberk - Olymp Praha 0:3 (-20, -16, -9)
Semifinále
Olymp Praha - Ostrava 3:0 (22, 19, 22) a Ostrava - Olymp Praha 1:3 (-18, -21, 17, -15)

Total Comments

  • Ples Jevíčko
  • gatta
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak jste spokojeni s dosavadním působením primátora statutárního města Prostějov Františka Jury?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Památky lákají.

V Olomouckém kraji vloni došlo k nejrychlejšímu nárůstu počtu turistů v rámci celého Česka. Vyplývá to z aktuálních dat Českého statistického úřadu. Návštěvnost narostla téměř o devět procent a více lidí zde také přenocovalo. V regionu se vloni ubytovalo přes tři čtvrtě miliónu hostů.

Sabine páchala škody.

Černé předpovědi se vyplnily a orkán s dívčím jménem způsobil výrazné škody i v regionu. Strhával střechy, vyvracel stromy a ničil také elektrická vedení. Škody sčítá i prostějovský magistrát, kvůli dalším škodám byl nucen dokonce na dva dny uzavřít Městský hřbitov.

Total Comments

Osobnost týdne

ZDENĚK IZER
06 pawlovska
Známý bavič a imitátor tentokrát rozechvěl bránice divákům při svém nedělním představení v němčickém kině Oko, u něhož nechyběl ani Večerník

Total Comments

Číslo týdne

1 708


Jde o varování? Také na Prostějovsku se výrazným způsobem zvýšila nezaměstnanost, a to o čtrnáct procent. Aktuálně je na prostějovském „pracáku“ registrováno přes sedmnáct stovek lidí bez práce.

Total Comments

Výrok týdne

„LIDÉ SI NA MĚ UKAZUJÍ PRSTEM“

Redakci se ozval svědek bedihošťského případu skorovraždy. Nešťastný muž J. C. si postěžoval nad chováním spoluobčanů. Někteří jej prý viní ze spoluúčasti...

Total Comments