Dobrý podvečer, dnes je čtvrtek 25.4.2019
svátek slaví Marek,
zítra Oto
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

32 petrasVelmi pestrý týden prožily volejbalistky VK AGEL Prostějov. Od pondělí do středy ještě pobývaly na kondičním soustředění v Liptovském Jánu, ve čtvrtek po návratu na Hanou potrénovaly v domácím prostředí a od pátku do neděle dostaly zasloužené volno. „Z mého pohledu se deset náročných dnů na Slovensku maximálně vydařilo. Děvčata udělala opravdu hodně fyzické práce, navíc ve vysoké intenzitě i kvalitě a bez větších zdravotních problémů. Mohu jen zopakovat slova Mirka Čady o spokojenosti, soustředění přesně splnilo svůj účel,“ zhodnotil asistent trenéra úřadujících šampionů Ľubomír Petráš.

„Prostředí bylo krásné, zázemí perfektní a bez potíží fungovalo i to, že na místě společně pobývaly prostějovské hráčky s členkami slovenské reprezentace. Některé fáze absolvovaly holky společně a jiné rozděleně ke všeobecné spokojenosti s tím, že fyzickou náplň si vedl především kondiční trenér Lukáš Klíma, zatímco u volejbalových jednotek jsme oba pomáhali hlavnímu kouči,“ přiblížil Petráš.

Jak se mu jeví nový kolega v realizačním týmu, expert na fyzickou zátěž? „Je jasné, že má trochu jiný styl práce než Tomáš Malý, ale také je zastáncem moderních metod a své profesi viditelně rozumí. V náplni kondiční přípravy tudíž nedošlo k žádným razantním změnám, nadále má výbornou úroveň. Alespoň mně se to jeví tak, že s Lukášem lze dlouhodobě počítat,“ řekl Petráš.

První názor připojil i směrem k posilám hráčského kádru. „Nechci ani nemohu zatím hodnotit nějak víc, neboť máme za sebou jen úvodní dva týdny a v Liptovském Jánu navíc chyběly reprezentantky. Nové holky však vesměs dobře zapadly do mančaftu včetně obou Brazilek, kterým s adaptací v Evropě vydatně pomáhá Soli. A všechny posily makaly v Tatrách naplno, což platí rovněž o stávajících členkách družstva,“ ujistil druhý kormidelník Agelek.

Po středečním večerním návratu do Prostějova měla šestice Michaela Jelínková, Markéta Chlumská, Šárka Melichárková, Flávia de Assisová, Juliana Gomesová a Marina Miletičová (plus jako sedmá navíc Solange Soares) trénovat dle původního plánu ve čtvrtek i v pátek. „Jenže únava už byla taková, že jsme se po domluvě s Mirkem Čadou dohodli na třídenním volnu, aby si děvčata po velkém zápřahu pořádně oddechla,“ vysvětlil Petráš.

Od pondělí 6. srpna začíná dřina v domácích podmínkách nanovo. „Program teď bude takový, že vždycky pět všedních dnů poběží dvoufázová příprava a víkendy naplní odpočinek. Tréninkovou náplň rozdělíme mezi kondiční část včetně posilování a herní prvky, kterých bude s postupujícím časem přibývat,“ upřesnil Petráš, jenž má momentálně hanácký soubor - stejně jako například loni touto dobou - na povel. Kolegové Miroslav Čada i Lukáš Klíma totiž zůstali u nároďáku Slovenska. „Plánujeme také částečné propojení naší přípravy s jinými kluby, nejpravděpodobnější se to nyní jeví s Přerovem. Na řadu asi přijdou též přátelské zápasy, ovšem až někdy koncem srpna nebo v září,“ doplnil Petráš.

Total Comments

  • Taneční čaje
  • Zagorová v Prostějově
  • Semo Smržice
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V MOTORESTU U KOLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chvályhodný počin.

Přesně 251 velikonočních beránků nabídla středeční charitativní akce v Národním domě v Prostějově, kterou každoročně pořádá Rotary klub. Jak jsme zjistili, část krasavců byla přímo na místě prodána, zbývající originální kousky putovaly do sociálních ústavů a domovů.

Smrt pohřešovaného.

V minulém vydání Večerníku jsme zveřejnili policejní pátrací relaci po pohřešovaném seniorovi z Olšan u Prostějova. Sedmdesátiletý muž odjel osobním vozidlem k lékaři a slehla se po něm zem.
Na začátku minulého týdne přišla krutá zpráva. Důchodce byl nalezen mrtev v okrese Olomouc...

Total Comments

Osobnost týdne

HARLEJ
16 harlej 1
Pražská skupina vznikla v roce 1995 a za tu dobu si její dravé rockové písničky našly tisíce fanoušků. Svérázní muzikanti potěšili prostějovské fandy uplynulý čtvrtek večer v sále Společenského domu.

Total Comments

Číslo týdne

103
Josefa Schlesingerová spatřila světlo světa 19. dubna 1916. Na Velký pátek tak oslavila neuvěřitelné 103. narozeniny a stala se nejstarší obyvatelkou Prostějova. Vitální a stále čiperná dáma maturovala na obchodní akademii a celý život pracovala jako účetní. Dnes žije u své dcery.

Total Comments

Výrok týdne

„VEČERNÍK PRÝ VÍ VŠECHNO. TAKŽE URČITĚ VÍTE, ŽE MÁM FAKT HROZNOU ŽÍZEŇ!“

Jeden z dobře známých bezdomovců na náměstí T. G. Masaryka oslovil redaktora Večerníku se žádostí o finanční podporu na zakoupení krabicového vína.

Total Comments