Dobré ráno, dnes je středa 24.7.2019
svátek slaví Kristýna,
zítra Jakub
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

32 petrasVelmi pestrý týden prožily volejbalistky VK AGEL Prostějov. Od pondělí do středy ještě pobývaly na kondičním soustředění v Liptovském Jánu, ve čtvrtek po návratu na Hanou potrénovaly v domácím prostředí a od pátku do neděle dostaly zasloužené volno. „Z mého pohledu se deset náročných dnů na Slovensku maximálně vydařilo. Děvčata udělala opravdu hodně fyzické práce, navíc ve vysoké intenzitě i kvalitě a bez větších zdravotních problémů. Mohu jen zopakovat slova Mirka Čady o spokojenosti, soustředění přesně splnilo svůj účel,“ zhodnotil asistent trenéra úřadujících šampionů Ľubomír Petráš.

„Prostředí bylo krásné, zázemí perfektní a bez potíží fungovalo i to, že na místě společně pobývaly prostějovské hráčky s členkami slovenské reprezentace. Některé fáze absolvovaly holky společně a jiné rozděleně ke všeobecné spokojenosti s tím, že fyzickou náplň si vedl především kondiční trenér Lukáš Klíma, zatímco u volejbalových jednotek jsme oba pomáhali hlavnímu kouči,“ přiblížil Petráš.

Jak se mu jeví nový kolega v realizačním týmu, expert na fyzickou zátěž? „Je jasné, že má trochu jiný styl práce než Tomáš Malý, ale také je zastáncem moderních metod a své profesi viditelně rozumí. V náplni kondiční přípravy tudíž nedošlo k žádným razantním změnám, nadále má výbornou úroveň. Alespoň mně se to jeví tak, že s Lukášem lze dlouhodobě počítat,“ řekl Petráš.

První názor připojil i směrem k posilám hráčského kádru. „Nechci ani nemohu zatím hodnotit nějak víc, neboť máme za sebou jen úvodní dva týdny a v Liptovském Jánu navíc chyběly reprezentantky. Nové holky však vesměs dobře zapadly do mančaftu včetně obou Brazilek, kterým s adaptací v Evropě vydatně pomáhá Soli. A všechny posily makaly v Tatrách naplno, což platí rovněž o stávajících členkách družstva,“ ujistil druhý kormidelník Agelek.

Po středečním večerním návratu do Prostějova měla šestice Michaela Jelínková, Markéta Chlumská, Šárka Melichárková, Flávia de Assisová, Juliana Gomesová a Marina Miletičová (plus jako sedmá navíc Solange Soares) trénovat dle původního plánu ve čtvrtek i v pátek. „Jenže únava už byla taková, že jsme se po domluvě s Mirkem Čadou dohodli na třídenním volnu, aby si děvčata po velkém zápřahu pořádně oddechla,“ vysvětlil Petráš.

Od pondělí 6. srpna začíná dřina v domácích podmínkách nanovo. „Program teď bude takový, že vždycky pět všedních dnů poběží dvoufázová příprava a víkendy naplní odpočinek. Tréninkovou náplň rozdělíme mezi kondiční část včetně posilování a herní prvky, kterých bude s postupujícím časem přibývat,“ upřesnil Petráš, jenž má momentálně hanácký soubor - stejně jako například loni touto dobou - na povel. Kolegové Miroslav Čada i Lukáš Klíma totiž zůstali u nároďáku Slovenska. „Plánujeme také částečné propojení naší přípravy s jinými kluby, nejpravděpodobnější se to nyní jeví s Přerovem. Na řadu asi přijdou též přátelské zápasy, ovšem až někdy koncem srpna nebo v září,“ doplnil Petráš.

Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bavily se tisícovky lidí.

Uplynulý víkend přinesl dvě naprosto velkolepé akce v prostějovského regionu. Keltská noc v plumlovském kempu Žralok i tradiční Josefkol v zámeckém parku v Čechách pod Kosířem přilákaly tisíce lidí k návštěvám. Nejen organizátoři tak mohli být spokojeni, vyšlo dokonce i počasí.

Krást je tak jednoduché?

Policisté řeší aktuálně případ, nad kterým zůstává rozum stát. Zatím neznámý drzoun se vloupal do chaty u Mostkovic a vůbec mu nevadilo, že uvnitř spalo hned několik osob! Ty se bohužel neprobudily, takže zloděj si zcela nerušeně pobral věci za 30 tisíc korun, včetně inhalátoru pro astmatiky…

Total Comments

Osobnost týdne

MIRAI
29 mirai
Jednu z největších „pecek“ připravili organizátoři Prostějovského léta minulý čtvrtek, kdy večer na náměstí T. G. Masaryka vystoupila kapela Mirai. O tom, že mezi stovkami fanoušků byla nejvíce zastoupena nejmladší generace, snad není třeba hovořit...

Total Comments

Číslo týdne

4 486
Prostějované se během prvního pololetí tohoto roku výrazně pohoršili ve svém chování. Letos od ledna do konce června řešili strážníci městské policie celkem 4 486 přestupků, což je o 718 případů více než za stejné období roku 2018.

Total Comments

Výrok týdne

„Lidé se nestyděli plakat, také já jsem uronila slzu!

Náměstkyně primátora Milada Sokolová takto v exkluzivním rozhovoru pro Večerník komentovala atmosféru na náměstí při promítání filmu Bohemian Rhapsody.

Total Comments