Dobré odpoledne, dnes je úterý 12.11.2019
svátek slaví Benedikt,
zítra Tibor
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

32 petrasVelmi pestrý týden prožily volejbalistky VK AGEL Prostějov. Od pondělí do středy ještě pobývaly na kondičním soustředění v Liptovském Jánu, ve čtvrtek po návratu na Hanou potrénovaly v domácím prostředí a od pátku do neděle dostaly zasloužené volno. „Z mého pohledu se deset náročných dnů na Slovensku maximálně vydařilo. Děvčata udělala opravdu hodně fyzické práce, navíc ve vysoké intenzitě i kvalitě a bez větších zdravotních problémů. Mohu jen zopakovat slova Mirka Čady o spokojenosti, soustředění přesně splnilo svůj účel,“ zhodnotil asistent trenéra úřadujících šampionů Ľubomír Petráš.

„Prostředí bylo krásné, zázemí perfektní a bez potíží fungovalo i to, že na místě společně pobývaly prostějovské hráčky s členkami slovenské reprezentace. Některé fáze absolvovaly holky společně a jiné rozděleně ke všeobecné spokojenosti s tím, že fyzickou náplň si vedl především kondiční trenér Lukáš Klíma, zatímco u volejbalových jednotek jsme oba pomáhali hlavnímu kouči,“ přiblížil Petráš.

Jak se mu jeví nový kolega v realizačním týmu, expert na fyzickou zátěž? „Je jasné, že má trochu jiný styl práce než Tomáš Malý, ale také je zastáncem moderních metod a své profesi viditelně rozumí. V náplni kondiční přípravy tudíž nedošlo k žádným razantním změnám, nadále má výbornou úroveň. Alespoň mně se to jeví tak, že s Lukášem lze dlouhodobě počítat,“ řekl Petráš.

První názor připojil i směrem k posilám hráčského kádru. „Nechci ani nemohu zatím hodnotit nějak víc, neboť máme za sebou jen úvodní dva týdny a v Liptovském Jánu navíc chyběly reprezentantky. Nové holky však vesměs dobře zapadly do mančaftu včetně obou Brazilek, kterým s adaptací v Evropě vydatně pomáhá Soli. A všechny posily makaly v Tatrách naplno, což platí rovněž o stávajících členkách družstva,“ ujistil druhý kormidelník Agelek.

Po středečním večerním návratu do Prostějova měla šestice Michaela Jelínková, Markéta Chlumská, Šárka Melichárková, Flávia de Assisová, Juliana Gomesová a Marina Miletičová (plus jako sedmá navíc Solange Soares) trénovat dle původního plánu ve čtvrtek i v pátek. „Jenže únava už byla taková, že jsme se po domluvě s Mirkem Čadou dohodli na třídenním volnu, aby si děvčata po velkém zápřahu pořádně oddechla,“ vysvětlil Petráš.

Od pondělí 6. srpna začíná dřina v domácích podmínkách nanovo. „Program teď bude takový, že vždycky pět všedních dnů poběží dvoufázová příprava a víkendy naplní odpočinek. Tréninkovou náplň rozdělíme mezi kondiční část včetně posilování a herní prvky, kterých bude s postupujícím časem přibývat,“ upřesnil Petráš, jenž má momentálně hanácký soubor - stejně jako například loni touto dobou - na povel. Kolegové Miroslav Čada i Lukáš Klíma totiž zůstali u nároďáku Slovenska. „Plánujeme také částečné propojení naší přípravy s jinými kluby, nejpravděpodobnější se to nyní jeví s Přerovem. Na řadu asi přijdou též přátelské zápasy, ovšem až někdy koncem srpna nebo v září,“ doplnil Petráš.

Total Comments

  • 30 klíčů
  • ZŠ Melantrichova
  • Sametova třicítka
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak oslavíte 30. výročí sametové revoluce?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Úspěch desetiletí.

Výzkum Město pro byznys desetiletí v rámci Olomouckého kraje má svého jednoznačného vítěze. K velké radosti se jim stal Prostějov, který v uplynulých letech hned několikrát triumfoval v krajských výzkumech a v loňském roce dokonce tuto prestižní odbornou anketu ovládl v rámci celé České republiky.


Hulvát zůstane hulvátem.

Nebylo to poprvé, ale od předešlých vulgárních excesů občana Vrahovic Čeňka Svobody na půdě prostějovského zastupitelstva se čekalo, že věčný stěžovatel na všechny a na všechno bude tentokrát slušnější. Dostal možnost promluvit před zastupiteli a nazval je bezcharakterními darebáky.

Total Comments

Osobnost týdne

DANA BATULKOVÁ

45 batulkovaSkvělá herečka se společně s Danielou Kolářovou představila v neděli na prknech Městského divadla v Prostějově v představení Arnošta Goldflama Dámská šatna.

Total Comments

Číslo týdne

 5

Od úterý do čtvrtka minulého týdn probíhalo u Krajského soudu v Brně projednávání žaloby na bývalého předsedu mládežnického hokejového klubu Jestřábi Prostějov spolek Michala Tomigu. Ten si nakonec odnesl pětiletý trest za zpronevěru a podvod.

Total Comments

Výrok týdne

„VŮBEC NETUŠÍM, NAJEDNOU BYLY FUČ!“

Náměstkyně primátora Alena Rašková nebyl schopna zastupitelům sdělit, kdy si Manthellan odvezl betonové zátarasy z parkoviště u Společenského domu

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments