Dobré ráno, dnes je pondělí 27.5.2019
svátek slaví Valdemar,
zítra Vilém
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

46 agelky kazanVánoce 2014 už jsou nenávratnou minulostí, což pro naše volejbalistky značí jediné: návrat do tréninkového procesu. Ženy VK AGEL Prostějov měly zasloužené volno od 23. do 26. prosince, načež v sobotu sedmadvacátého odpoledne znovu začaly s přípravou. Na druhou polovinu aktuálního ročníku potřebují být maximálně nachystané.

„Holky dostaly čtyři a půl volného dne, což je podle mě určitě dost. Za kvalitní první půlku sezóny si zasloužily odpočinout i pořádně užít svátky, ovšem ještě delší oddech už by byl příliš, neboť nás čeká extrémně nabitý leden jak zápasově, tak z hlediska náročnosti cestování. A na to se musíme co nejlépe připravit,“ řekl kouč vékáčka Miroslav Čada jasně.

Téměř všechny Agelky naskočily po vánočních radovánkách do tréninku v sobotním podvečeru. Pouze dvěma svým svěřenkám povolil kormidelník pozdější nástup do tréninku a jedna je zdravotně mimo hru. „Vyšel jsem vstříc Tatsianě Markevich a Solange Soares, které si potřebovaly vyřešit nějaké rodinné záležitosti. Proto letěly na svátky domů, přičemž Táňa se k nám připojila jen o den později a Soli dorazí 30. prosince. Samozřejmě chybí také zraněná Ana Bogdanovic, která je v rekonvalescenci se zlomeným kotníkem,“ prozradil Čada.

Právě místo srbské čahounky teď s prostějovským áčkem maká juniorská odchovankyně našeho klubu Aneta Chludová. „Potřebujeme mít k dispozici tři blokařky, takže dostává prostor. Žádná další mladá děvčata tentokrát do současné fáze přípravy zařadit nemůžeme, protože si plní reprezentační povinnosti,“ upřesnil lodivod, jenž nyní dává – okolo Nového roku již tradičně – větší prostor k práci kondiční trenérce Michaele Jelínkové. „Potřebujeme oživit fyzičku, proto většinu dnů děláme dvoufázově s tím, že dopoledne patří kondici a odpoledne volejbalovým věcem. Náročnost je samozřejmě vysoká,“ ujistil Čada.

Přesto hráčkám dopřeje ještě jedno dvoudenní volno 31. prosince a 1. ledna. „To však bude na dlouho poslední větší odpočinek, neboť počínaje 7. lednem pojedeme v neustálém těžkém zápřahu. Během jednadvaceti dnů absolvujeme devět utkání včetně tří mimořádně náročných bitev Champions League, navíc pocestujeme do Baku i do Police. A je nezbytné, abychom tuhle vydatnou porci dokázali zvládnout po všech stránkách na maximálně možné úrovni. Tím pádem nelze absolutně nic podcenit či dokonce ošidit, naopak do společné práce nadále dáváme naprosto vše,“ uzavřel Miroslav Čada.

Total Comments

 • KSČM
 • Box
 • Interforst
 • Prostějov Cup 2019
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Byli jste o víkendu volit do Evropského parlamentu? A koho?

P3_hanaci
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Noc kostelů táhla.

Fenomenální akce přitáhla stovky zájemců o prohlídky kostelů po celém Česku, Prostějovsko nevyjímaje. Svatostánky otevřely své útroby při dalším ročníku Noci kostelů a návštěvníci se tak mohli dostat i do prostor, kam se běžný smrtelník jen tak nedostane. A potěšitelným faktem bylo i to, že možnosti využili i nevěřící.

Zmlácený sudí.

Prostějovský fotbalový rozhodčí Petr Antoníček byl po finálovém utkání MOL Cupu napaden fanoušky poraženého Baníku Ostrava, kteří mu jako videorozhodčímu vyčítali schválení pokutového kopu ve prospěch pražské Slavie, načež jeden z nich jej udeřil pěstí a povalil na zem. Většímu násilí zabránila až hlídka Městské policie v Olomouci...

Total Comments

Osobnost týdne

Jiří Drahoš
21 drahos
Prostějov uplynulou středu navštívil senátor a v minulosti i kandidát na prezidenta České republiky Jiří Drahoš. Zavítal na radnici i do muzea, stihl i besedu se studenty. A Večerníku poskytl exkluzivní rozhovor, na který se můžete těšit ještě do prázdnin.

Total Comments

Číslo týdne

1

A hop do přehrady! Nejlepším možným výsledkem skončilo první měření vody v plumlovské nádrži, kde je na začátek sezóny kvalitní voda bez sinic a jiných nepříjemností. Přehrada stejně jako Poděbrady u Olomouce dostala jedničku.

Total Comments

Výrok týdne

„Každej furt kecá o suchu a já jsem mokrej jako myš!“

Jeden z promočených bezdomovců před místním nádražím takto hudroval v lijáku, který během minulé středy zkrápěl nejen město Prostějov

Total Comments