Dobrý večer, dnes je neděle 24.3.2019
svátek slaví Gabriel,
zítra Marián
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

46 agelky kazanVánoce 2014 už jsou nenávratnou minulostí, což pro naše volejbalistky značí jediné: návrat do tréninkového procesu. Ženy VK AGEL Prostějov měly zasloužené volno od 23. do 26. prosince, načež v sobotu sedmadvacátého odpoledne znovu začaly s přípravou. Na druhou polovinu aktuálního ročníku potřebují být maximálně nachystané.

„Holky dostaly čtyři a půl volného dne, což je podle mě určitě dost. Za kvalitní první půlku sezóny si zasloužily odpočinout i pořádně užít svátky, ovšem ještě delší oddech už by byl příliš, neboť nás čeká extrémně nabitý leden jak zápasově, tak z hlediska náročnosti cestování. A na to se musíme co nejlépe připravit,“ řekl kouč vékáčka Miroslav Čada jasně.

Téměř všechny Agelky naskočily po vánočních radovánkách do tréninku v sobotním podvečeru. Pouze dvěma svým svěřenkám povolil kormidelník pozdější nástup do tréninku a jedna je zdravotně mimo hru. „Vyšel jsem vstříc Tatsianě Markevich a Solange Soares, které si potřebovaly vyřešit nějaké rodinné záležitosti. Proto letěly na svátky domů, přičemž Táňa se k nám připojila jen o den později a Soli dorazí 30. prosince. Samozřejmě chybí také zraněná Ana Bogdanovic, která je v rekonvalescenci se zlomeným kotníkem,“ prozradil Čada.

Právě místo srbské čahounky teď s prostějovským áčkem maká juniorská odchovankyně našeho klubu Aneta Chludová. „Potřebujeme mít k dispozici tři blokařky, takže dostává prostor. Žádná další mladá děvčata tentokrát do současné fáze přípravy zařadit nemůžeme, protože si plní reprezentační povinnosti,“ upřesnil lodivod, jenž nyní dává – okolo Nového roku již tradičně – větší prostor k práci kondiční trenérce Michaele Jelínkové. „Potřebujeme oživit fyzičku, proto většinu dnů děláme dvoufázově s tím, že dopoledne patří kondici a odpoledne volejbalovým věcem. Náročnost je samozřejmě vysoká,“ ujistil Čada.

Přesto hráčkám dopřeje ještě jedno dvoudenní volno 31. prosince a 1. ledna. „To však bude na dlouho poslední větší odpočinek, neboť počínaje 7. lednem pojedeme v neustálém těžkém zápřahu. Během jednadvaceti dnů absolvujeme devět utkání včetně tří mimořádně náročných bitev Champions League, navíc pocestujeme do Baku i do Police. A je nezbytné, abychom tuhle vydatnou porci dokázali zvládnout po všech stránkách na maximálně možné úrovni. Tím pádem nelze absolutně nic podcenit či dokonce ošidit, naopak do společné práce nadále dáváme naprosto vše,“ uzavřel Miroslav Čada.

Total Comments

  • Basic
  • Zahradnictví Adelovi
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_superfinale_korfbal

Anketa - hlavní

Jak hodnotíte sezónu prostějovských hokejistů?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pod mostem se maká.

Většina Prostějovanů zřejmě již zaregistrovala, že se pod mostem v Olomoucké ulici pilně pracuje. Bagry a stavební dělníci připravují základy pro „podchod“ pod mostem, který v nebezpečné a dopravně frekventované lokalitě bude sloužit jak cyklistům, tak chodcům. Už aby to bylo!

Sníh přikryl Protivanovsko.

Jaro se pomalu ale jistě ujímá vlády, ovšem pozor! „Paní Zima“ ještě ani zdaleka neřekla poslední slovo. Důkazem toho je středeční chumelenice na Protivanovsku, kde napadlo zhruba pět centimetrů sněhové pokrývky. Silničáři tak měli po delším čase opět práci a děti málem stavěly sněhuláky...

Total Comments

Osobnost týdne

Simona STAŠOVÁ

Dcera Jiřiny Bohdalové byla hlavní postavou divadelní hry Skleněný zvěřinec, kterou skvělá herečka představila se svými kolegy minulé pondělí na prknech Městského divadla v Prostějově.

11 stasova

Total Comments

Číslo týdne

7
Na této příčce skončili sezónu Chance ligy 2018/2019 hokejisté Prostějova. Ani napočtvrté za sebou tak Jestřábi ve druhé nejvyšší soutěži nepřekročili svůj stín a znovu vypadli již ve čtvrtfinále play-off.

Total Comments

Výrok týdne

„ŽE NÁS LIDI BEROU VÁŽNĚ - SMRTELNĚ VÁŽNĚ“

Předseda Klubu vojenské historie Dukla Prostějov Jaroslav Dvořák má o největším úspěchu své organizace zcela jasno...

Total Comments