Ahoj všichni,

máme po krajských volbách a já se ptám, kde jste byli, vážení voliči? Pokud jste se báli covidu, tak je to vážně chabá výmluva, protože vše bylo zabezpečeno, nikdo se bát nemusel. Takže za mne je to zase jen a jen alibismus, na což ovšem dojely některé tradiční strany. Je jen otázkou, co teď udělají se svým rozlitým mlékem, upřímně jim to nezávidím.

A stejně tak upřímně nezávidím nám občanům zase to, že v čele krajů budou zřejmě stát nejrůznější slepence, protože jsou tady partaje a hnutí, které by pětiprocentní hranici samostatně nikdy nepřekročily a již dávno měly skončit v propadlišti dějin. Bohužel volební zákon slepence umožňuje a tak tady zase máme některé osoby, které již dávno měly být v politickém archivu.

Když jsme u toho alibismu. Nestačil jsem se divit, jakým způsobem krajské hygienické stanice přistoupily k problematice zavírání škol a školských zařízení. Už to, že ve vládním nařízení z posledního září nebylo o školách ani slovo, mne nutilo významně pozvednout obočí, pak jsem se již nestačil divit, co se se školami dělo dál. Přestože jsme neustále krmeni mapami, kde je naše republika rozdělena na okresy, většinou oranžovými a červenými a zcela výjimečně zelenými, tak rozhodnutí o zavírání škol se najednou řídilo nějakými imaginárními mapami krajů, z nichž kupodivu vyšly čtyři jako zelené. A na základě těchto map se školy ve čtyřech krajích nezavřely, přestože ještě den předtím ministr zdravotnictví vyhlásil, že on zavře školy všechny.

Ředitelé v těchto krajích byli doslova za blbce, jelikož udělali opatření pro zavření a najednou nic a vesele se učilo normálně. Mám příběh jednoho z nich, který zavolal na ministerstvo, a tam mu řekli, že školu zavře, ale místní hygiena mu řekla, že školu nezavře. Písemně nedostal nic ani z jedné instituce. Takže raděj buďme zdrávi a nespoléhejme na zodpovědné nebo spíše nezodpovědné amatéry.

Marty