Policisté v Prostějově registrovali krádeže v supermarketech i těsně před Vánoci. Mezi oběti zlodějů patří i dvě ženy, které v důsledku vlastní neopatrnosti daly pachatelům příležitost. Nechaly totiž kabelky s penězi a dalšími cennostmi bez povšimnutí zavěšené na nákupních vozících i ve chvíli, kdy si vybíraly zboží. Chmatáci pak měli naprosto jednoduchou práci. A okradené tak měly rázem notně pokažené vánoční svátky.

 

Vyšší počet zákazníků v marketech v předsvátečních dnech lákal osoby, které si na své živobytí nevydělávají zrovna nejlepším způsobem a k penězům se snaží dostat co nejjednodušší cestou. To je i případ z prostějovského marketu v ulici Janáčkova, který se stal v úterý 22. prosince dopoledne. „Žena v seniorském věku nebyla nijak zvlášť opatrná na svoji tašku, kterou měla zavěšenou na nákupním vozíku. Během chvilkové nepozornosti přišla o peněženku a s ní i o celý její obsah, což byla dvoutisícová hotovost, osobní doklady a dvě platební karty. Prostřednictvím jedné z nich vybral pachatel ještě ten samý den částku sedm tisíc korun,“ prozradila Miluše Zajícová, tisková mluvčí Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje. „Tento případ šetříme pro trestné činy krádeže a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku s až osmiletou trestní sazbou,“ konstatovala.

Ve stejný den v odpoledních hodinách se obětí krádeže stala i žena středního věku, tentokrát v obchodním domě v ulici Anenská v Prostějově. „Shodný modus operandi použil pachatel i v tomto případě. Z tašky ve vozíku vzal mobilní telefon, klíče a peněženku s osobními doklady a platebními kartami. Škoda, která majitelce ukradených věcí vznikla, nebyla prozatím vyčíslena. Tento případ šetříme pro trestný čin neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Pokud se podaří vypátrat pachatele, i v tomto případě mu v nouzovém stavu vyhlášeném vládou hrozí zvýšená trestní sazba v podobě až osmiletého vězení,“ sdělila policejní mluvčí Miluše Zajícová.